Tampa – Boston 3:2 (kon.) | Montreal – Detroit 3:4 (po pr.) | Washington – Pittsburgh 3:2 (2:1 po s.n.)
Winnipeg – Buffalo 2:3 (kon.) | Nashville – New Jersey 6:4 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 3:2 (po pr.)
Colorado – Anaheim 3:5 (kon.) | Calgary – Chicago 1:5 (kon.) | Arizona – St. Louis 5:0 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Boston Bruins
Pátek 27.01.2023, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (04:02:26)

Dnešní utkání sledovalo 19 092 diváků!

Je za námi dnešní utkání mezi Tampou Bay a Bostonem. Z utkání nakonec odchází vítězně domácí Tampa Bay, která vítězí těsně 3:2. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 1:1. Třetí čast však začala zhurta a během tří minut jsme viděli po jedné brance na každé straně. Nejprve se prosadil Nikita Kučerov, na kterého reagoval po české souhře Pavel Zacha. Rozhodující moment zápasu přišel v 54. minutě, kdy Victor Hedman propálil tvrdou dělovkou Ullmarka a zapsal vítězný gól. Bruins zaznamenali ještě několik příležitostí ke skórování, Andrej Vasilevskij však zavřel branku a ukázal svoji důležitost pro svůj tým.

Svěřenci trenéra Coopera tak dokázali zvítězit podruhé v řadě a po jedenácté na domácím ledě. Vítěznou domácí šňůru budou chtít Lightning prodloužit v noci ze soboty na neděli, kdy hostí Los Angeles Kings. Pro Boston jde naopak dnes o porážku po šesti vítězných duelech. Šanci na reparát budou mít také ze soboty na neděli, kdy míří na led Floridy Panthers.

59:57
    Pastrňák ještě dostal nabito na levý mantinel, jeho tvrdá dělovka končí na betonu domácího brankáře. Lightning dnes zvítězí!

59:29
    Po podklouznutí Černáka hledal Pastrňák spoluhráče před brankou, obětavě však padl do přihrávky Cole a srazil jeho úmysl za branku.

58:40
    Nejprve pálil Marchand do bloku, následně i Pastrňák. Domácí ukazují v závěrečných fázích zápasu velkou bojovnost!

58:17
    Hosté si vyžádali oddechový čas, mají tak třicet sekund na poradu.

58:01
    Ullmark je pryč z branky, hosté to zkoušení v šesti!

57:25
    Kučerov dokázal vybojovat kotouč a rychle nabídnout příležitost Stamkosovi. Domácí kapitán si však tentokrát vylámal zuby na brankáři hostí, který se rychle přesunul a jeho pokus vyrazil betonem!

55:42
    Hagel sražen k zemi Bergeronem, domácí si žádali dvouminutový trest, ale hlavní sudí dávají jasně najevo, že se vylučovat nebude. Naopak po špatném přechodu Lightning do útočné třetiny je pískán ofsajd.

55:00
    Pět minut zbývá do konce základní hrací doby. Dokáží hosté ještě dotáhnout jednobrankovou ztrátu?

54:57
    Po nahození Carla přerušuje Vasilevskij hru. Následuje komerční přestávka.

54:13
    Koppanen se silově prodral k zakončení, jeho pohotový pokus z mezikruží končí těsně vedle domácí branky.
    53:19 Victor HEDMAN - 3:2

53:19
    Tampa právě vstřelila branku! Domácí jdou opět do vedení! Po průniku Pointa se kotouč dostal až k VICTORU HEDMANOVI, který na nic nečekal a okamžitě vypálil. Ullmark ztratil balanc těsně před střelou švédského zadáka, a tak nebyl na jeho ránu připraven a nedokázal zasáhnout. Asistence: Brayden Point a Nikita Kučerov.

52:28
    Díky dobrému napadání domácích odpálil Koppanen kotouč přes všechny čáry. Hra se vrací před Ullmarka.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 11. Hagel (Kučerov, Point), 41. Kučerov (Stamkos), 54. Hedman (Point, Kučerov) – 37. Marchand (Clifton, H. Lindholm), 43. Zacha (Krejčí, Pastrňák)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman (A), Perbix, Sergačjov, Černák, Cole – Kučerov (A), Point, Hagel – Cirelli, Stamkos (C), Killorn – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
    Trenér: John Cooper

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – Hall, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Krejčí (A), Zacha – Cr. Smith, Coyle, Frederic – Greer, Koppanen, N. Foligno.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: O'Rourke, Rank – Mahon, Cherrey

Diváci: 19 092