Otrokovice – Pardubice 4:5 (po pr.) | Bohemians – Chodov 9:8 (po pr.) | Královské Vinohrady – Sparta 1:9 (kon.)
PSG Panthers Otrokovice
4:5 (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Sokoli Pardubice
Pátek 27.01.2023, 18:00 • SH Štěrkoviště Otrokovice • Livesport Superliga • 21. kolo

Branky a nahrávky: 15. Nehila (Medek), 22. Vykopal (Nehila), 50. Kubíček (Grlický), 51. Hrabal (Nehila) – 4. Šmíd (Zozulák), 20. Zozulák (Teichman), 36. Bína (Machatý), 59. Šmíd, 61. Zozulák (Prix). Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Střely na bránu: 20:15 (5:3, 6:5, 9:6 – 0:1). Diváků: 230. Rozhodčí: P. Števček, R. Števček. (20:13:19)

Souboj o předposlední místo nabídl sice i hluché úseky, ale nakonec převážila dramatická podívaná se dvěma velkými zvraty. Domácí většinu času tvořili hru, ale ve skóre kvůli vlastním hrubkám v obraně neustále dotahovali. Když za stavu 2:3 v poslední třetině neproměnil Vykopal trestné střílení, nadechli se Panteři nečekaně k náporu a slepenými góly šli poprvé v zápase do vedení. Za stavu 4:3 měli v závěru zápasu k dispozici dokonce přesilovku, jenže z nájezdu vyrovnal pardubický Šmíd a v dalším oslabení dokázal skóre otočit v prodloužení Zozulák.
    Domácí bez kouče Ševčíka, který byl za protesty vykázán z lavičky již ve 12. minutě, odcházejí se svěšenými hlavami – prohrát zápas z náskoku dvěma góly ve vlastní přesilovce se hned tak nevidí.

60:38 Martin ZOZULÁK - 4:5

60:38
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Podruhé ve vlastním oslabení otáčejí Sokoli vývoj zápasu, to je neuvěřitelný závěr! Jen 7 vteřin trval útok od vlastní brány, zakončil ho MARTIN ZOZULÁK, který se šikovně prosmýkl před otrokovickou klec. Asistence: Lukáš Prix.

60:31
    Dva na jednoho pro Otrokovice, Nehila po rychlé výměně míčku přestřeluje.

60:01

Třetí třetina souboje ze spodku tabulky byla nejdramatičtější. Domácí neproměnili trestné střílení, přesto slepenými góly potrestali pasivní hru Pardubic. V závěru dokonce hráli Panteři přesilovku, jenže po zaváhání Grlického ze sólového úniku vyrovnal Šmíd a poslal zápas do prodloužení.

Střely na bránu 20:14 (5:3, 6:5, 9:6)
    Vyloučení 1:4

60:00

59:57
    Po trestném úderu neproměnil poslední možnost rozhodnout v základní době Sovják.

59:55
    Vyloučení v družstvu Sokoli Pardubice:
    Jakub Burian – 2 min., Hra na zemi.

59:08
    Oddechový čas pro Sokoly Pardubice.

59:08
    Nehila přestřeluje, míček končí mimo hřiště.

58:43
    58:25 Adam ŠMÍD - 4:4

58:25
    Fatální chyba Grlického v pozici posledního umožnila rychlý samostatný únik a přesné zakončení ve vlastním oslabení ADAMU ŠMÍDOVI. Bez asistence.

57:58
    Z přesilovkové kombinace domácí přece jen zakončili, Vykopal však míří do Denemarkovy výstroje.

57:36
    Domácí v první přesilovce celého zápasu spíše drží míček na svých holích, teď budou po teči přes mantinel rozehrávat z rohu.

57:00
    Dnešní utkání sleduje 230 diváků.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 15. Nehila (Medek), 22. Vykopal (Nehila), 50. L. Kubíček (Grlický), 51. Hrabal (Nehila) – 4. A. Šmíd (Zozulák), 20. Zozulák (Teichman), 36. M. Bína (Machatý), 59. A. Šmíd, 61. Zozulák (Prix)

Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 10:16.
    PSG Panthers Otrokovice: Kohút (Pujin) – Kubíček, Halama, Jurčík, Horák, Medek – Grlický, Kelemen, Grich, Hrabal, Vykopal, Nehila (C), Šefčík, Sovják, Minich, Zapletal, Zouhar, Štourač.
    Trenér: Ševčík

Sokoli Pardubice: Denemark (Haleš) – Prix, Ďopan, Šimák, Kohoutek, Slabý – Teichman, Zozulák, Šmíd, Burian (C), Bína, Žáček, Křinka, Machatý, Černý, Klein, Viterna, Kučera, Sákra.
    Trenér: Štancl

Rozhodčí: P. Števček, R. Števček