Otrokovice – Pardubice 4:5 (po pr.) | Bohemians – Chodov 9:8 (po pr.) | Královské Vinohrady – Sparta 1:9 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
1:9 (0:3, 0:2, 1:4)
ACEMA Sparta Praha
Pátek 27.01.2023, 20:00 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 • Livesport Superliga • 21. kolo

Utkání je u konce a Sparta jej změnila ve svou exhibici. Ve třetí třetině dala mezi 44. a 48. minutou hned čtyři branky, když se postupně trefili Marek Zouzal, Jiří Curney, Dominik Bartoš a Jakub Mühlfait a zbytek zápasu se změnil jen v to, jestli gólman Hejna dokáže udržet čistý štít. Skoro mu to vyšlo, jenže v poslední minutě dostaly Vinohrady šanci trestného střílení a to využil Vojtěch Klápa. Zápas tak skončil výsledkem 1:9. Po této porážce jsou Vinohrady na 11. místě s 19 body, Sparta je čtvrtá se 42 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:03:52)

Branky a nahrávky: 60. V. Klápa (TS) – 3. Zouzal (Košir), 19. Curney (Košir), 20. Curney (Juha), 26. Curney (Krbec), 30. Křenek (Košir), 44. Zouzal (Kareš), 44. Curney (Krbec), 46. Bartoš (Košir), 48. J. Mühlfait (Fišer). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Zásahy brankářů: 25:18. Rozhodčí: Bališ, Varga.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jiří Procházka (Vinohrady) a Viktor Hejna (Sparta).

59:31 Vojtěch KLÁPA - 1:9

59:31
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Tak se domácí dočkali. VOJTĚCH KLÁPA se při trestném střílení s ničím nepáral, volil prudkou ránu zápěstím a Hejnu nekompromisně prostřelil – 1:9.

59:31
    Trestné střílení pro Vinohrady, Hejna tak bude bojovat o svou nulu proti Klápovi.

59:21
    Hejnovi pomáhají i obránci, ti se obětavě vrhají do střel.

58:57
    Hosté vyhazují míček přes půlící čáru, Vinohrady se vrací do útoku.

58:15
    Útočný faul Tomáše Gärtnera, Vinohrady tak promrhaly slušnou příležitost dát alespoň jeden gól...

57:09
    Za Hejnou zacinkala tyčka, z úhlu jej málem překvapil Hájek.

56:01
    Nevyšla ani kombinace mezi Curneym a Juhou, míček se vykutálel vedle pravé Blumbergsovy tyčky.

55:00
    Desítku neuzavřel ani Košir, Sparta k tomu ale míří mílovými kroky.

54:40
    Za hosty byl u míčku Kareš, odvahu na střelu z dálky však nenašel.

53:40
    Vinohrady se snaží dát alespoň čestný úspěch, akce domácích v tuto chvíli končí daleko před brankou.

52:43
    Krbec obíhal branku a snažil se pak přihrávat na spoluhráče. Pas mu ovšem vypíchl jeden z bratří Gärtnerů.

51:50
    Už tu nemáme tak svižný florbal, o vítězi je již dlouho rozhodnuto a tak se jen dohrává.

50:56
    Čermák se z rohu vymotal před branku Vinohrad, Blumbergs si ale připsal svůj první úspěšný zákrok a také jej radostně oslavil.