Slavia – Přerov 1:3 (kon.) | Prostějov – Poruba 2011 4:1 (kon.) | Šumperk – Sokolov 4:0 (kon.)
Kolín – Litoměřice 5:2 (kon.) | Frýdek-M. – Třebíč 2:4 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:1 (kon.)
Pardubice B – Vsetín 1:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 28.01.2023, 18:00Chance liga • 42. kolo

Dlouho to vypadalo, že by utkání druhého týmu s předposledním mohlo dojít do prodloužení, jenže rozhodující trefu vystřelil Vsetínu v 57. minutě Jiří Říha, který trefil na přední tyč. Do prázdné brány pojistil výhru hostů v posledních vteřinách Radek Číp. (20:06:06)

59:52 Radek ČÍP - 1:3

59:52
    Vsetín právě vstřelil branku! Nepřesnou přihrávku od mantinelu zachytil RADEK ČÍP, jenž poslal puk ze středního pásma do prázdné brány – 1:3! Bez asistence

59:32
    Domácí se musí vrátit pro puk do středního pásma.

58:50
    Milan Klouček je na střídačce, Dynamo v šesti!

58:22
    Riku Sihvonen je za bránou Kloučka.

57:52
    Hosté se drží na puku a zakládají útočnou akci.
    56:19 Jiří ŘÍHA - 1:2

56:19
    Vsetín právě vstřelil branku! Vsetínští hokejisté odskakují do vedení tři minuty před koncem třetí třetiny! JIŘÍ ŘÍHA vyplaval kousek za modrou čárou a prostřelil Kloučka pod horní tyč – 1:2! Asistence: Štěpán Bláha a Roman Přikryl

55:47
    Zeman zkoušel oblouček, ten ale Urbanovi na hokejce nepřistál.

55:03
    Tomáš Svoboda ve dvou obrovských šancích! Nejprve se protlačil k dorážce a následně z blízkosti přestřelil poloodkrytou bránu.

54:20
    Hořanskému se nepovedla přihrávka a puk skončil po odrazu v síti nad Kloučkem.

54:03
    Pochobradský přejížděl pásmo na hraně, rozhodčí hru ale ponechal dál plynout. Jenže přes Říhu se k zakončení nepropracoval.

Dnešní utkání sleduje 725 diváků.

52:43
    Ondřej Rohlík nahazoval puk na bránu, Vošvrda puk raději sebral do lapačky.

51:56
    Hosté jsou také v plném počtu.

50:53
    Ani teď se zatím Dynamo neusadilo v pásmu...

50:24
    Svoboda zavezl puk do pásma, hosté ale následně vyhazují.

49:56
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Ondřej Smetana – 2 min., držení.

49:56
    Jan Zdráhal se odvážně vrhl mezi dva beky a byl nečistě zastaven při zakončení, ještě se domáhal nájezdu. Ten ale nebude, pouze dvě minuty!

49:19
    Krajčíkova střela zaduněla jen o zadní mantinel.

48:46
    Michal Machač unikal z rohu přímo před Vošvrdu, ten měl ale zásah zjednodušený po zásahu obrany.

47:23
    Zdráhal sahal do riskantní rozehrávky na modré, hosté se ale nakonec jen dostali z pásma.

46:30
    Další přečkané oslabení bez inkasované branky na domácí straně.

46:09
    Ondřeji Rohlíkovi v protiútoku lehce poskočil kotouč a nezakončil.

44:59
    Klouček po střele od modré čáry končí akci.

44:47
    Číp z otočky míjí bránu.

44:30
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Tomáš Zeman – 2 min., vysoká hůl.

44:22
    Urban si odstavil obránce a na modrou nabídl puk Bukačovi, jenž trefil hráče před sebou.

42:41
    Vsetín velmi rychle přistupuje k rozehrávce domácích a nenechává jim příliš prostoru.

40:19
    Jenáček se nedostal přes Lichtaga do pásma.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:33.

Druhá třetina nám nabídla také jednu branku, které padla hned ve 23. minutě, kdy Valaši uzamkli v pásmu soupeře a do nahození Říhy vložil šikovně hůl Riku Sihvonen. Puk zamířil mimo dosah Kloučka. Hosté se hnali za vedením zejména ke konci třetiny a Klouček za pomoci obrany musel několikrát odvracet nebezpečí. Třetí třetinu načnou hosté v početní výhodě, která bude trvat 40 sekund.

40:00

39:32
    Tomáš Zeman také ušetřil několik cenných sekund.

38:47
    Lichtag vyhrál vhazování šikovně rovnou ven z pásma.

38:41
    Tomáš Kaut – 2 min., podrážení.

38:00
    Bukač zastavil přihrávku před bránu a Dynamo je alespoň na malý okamžik vpředu.

37:26
    Klouček sbírá nahození přímo od modré do své lapačky.

37:10
    Další trvalý tlak hostů musel hasit Klouček povedeným zákrokem.

36:35
    Klouček vytěsnil Čípův bekhend.

34:23
    Klouček teď přes clonu nic neviděl, ale puk minul zařízení.

33:26
    Rouha o kousek minul Hrádkovu hůl a píská se tak zakázané uvolnění.

32:28
    Klouček vytáhl zákrok ramenem proti Klhůfkovi.

32:05
    Urban se už chystal ke střele, v poslední moment se mu puk ale odrazil od brusle mimo střeleckou pozici.

31:23
    Hryciow střelou příklepem minul bránu.

30:46
    Střelou hned po vhazování byl prověřen vsetínský brankář.

30:06
    Přikryl zahrál puk pouze do obránce.

28:56
    Ondřej Rohlík nabral vysokou rychlost a donutil kousek za modrou Vošvrdu k zásahu.

28:12
    Domácí tým teď vyblokoval několik střel a pomohl brankáři.

26:24
    Neuvěřitelný zákrok Milana Kloučka teď zachránil Pardubice od jasného gólu, když proti dorážce do prázdné brány fantasticky natáhl hůl!

25:34
    Domácí se nachází v pásmu a snaží se vykombinovat akci až ke střele.

24:31
    Tomáš Svoboda vložil hůl do střílené přihrávky a puk zamířil jen těsně nad horní tyč, Vošvrda reagoval pozdě!
    22:53 Riku SIHVONEN - 1:1

22:53
    Vsetín právě vstřelil branku! Hosté se hned zkraje druhé třetiny prosazují a srovnávají stav! Po zmatcích v obranném pásmu se do puku opřel Jiří Říha a RIKU SIHVONEN šikovně nastavil hůl a tečoval puk mim dosah Kloučka – 1:1! Asistence: Jiří Říha a Roman Přikryl

22:04
    Patrik Machač pěkně z první prověřil Vošvrdu.

21:16
    Půček tečoval kotouč těsně vedle tyče.

20:42
    Dynamo postupně zakládá útok. Kaplanovi ale Smetana sebral puk.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

Zaplněný stadion v Chrudimi viděl v první třetině jednu branku, která padla možná trochu překvapivě na domácí straně, když dostal v 15. minutě na modrou čáru nabito Martin Kubíček, který propálil vše, co mu stálo v cestě. V první polovině první části se hosté drželi častěji na puku, domácí ovšem hrozili z rychlých protiútoků.

20:00

19:57
    Vsetínští se ještě ke konci drželi v pásmu, žádná střela ale nepřišla.

18:51
    Jakub Lichtag projel podél mantinelu a poslal puk na bránu, Vošvrda přerušuje hru.

18:13
    Urban se hezky zbavil obránce, uvolnil se do středu a prověřil Vošvrdu.

15:46
    Chabada ještě u mantinelu zachránil puk, pro který si následně dojel Zeman.
    14:56 Martin KUBÍČEK - 1:0

14:56
    Pardubice B právě vstřelily branku! Dynamo se ujímá vedení a fanoušci jsou u vytržení! Domácí svojí rychlostí přemístili hru na druhou stranu, poté si o puk klepl úplně volný na modré čáře MARTIN KUBÍČEK, který tvrdou ranou propálil Vošvrdu a zapsal si první gól mezi muži – 1:0! Asistence: Marek Drtina a Tomáš Kaut

12:56
    Další povedený protiútok zakončoval opět do betonu Rouha.

12:30
    Dynamo jen lehce vyhazuje puk do pásma.

10:44
    Pochobradský nádherně nabídl puk na křídlo Michalu Machačovi, kterého Vošvrda v přesunu vychytal!

10:16
    Nepřesnou rozehrávkou dává Dynamo znovu šanci hostům udržet se v pásmu.

09:02
    Vošvrda vyhrál rychlostní souboj o puk a poté nádherně našel Lichance, který netrefil bránu!

07:18
    Střela Bláhy z bezprostřední blízkosti skončila nad horní tyčí.

07:05
    Michal Machač se opřel do puku, který u tyče vyrazil Vošvrda betonem.

06:22
    Lichtag vracel puk před bránu, Rouha byl ale pokrytý bekem.

05:18
    Také domácí úvodní oslabení přečkali.

04:36
    Střelu od modré čáry z hole Smetany Kloučka chytá do lapačky.

04:14
    Radek Číp vyslal za jízdy nebezpečný puk na Kloučka, ten ale prostor mezi rukou a tělem pohlídal.

03:18
    Michal Hrádek – 2 min., nedovolené bránění.

02:57
    Hosté první oslabení ubránili.

01:53
    Urban se k puku dostal až jako druhý a hosté znovu odpalují ke Kloučkovi.

01:28
    Hosté se zatím úspěšně brání.

00:57
    Šimon Jenáček – 2 min., krosček.

00:11
    Berzinš ve středním pásmu protečoval puk do pásma soupeře.

00:01

Hráči obou týmů už jsou na ledové ploše. Utkání v bouřlivé atmosféře za chvíli začne.

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Zdráhal (A), Bukač, Hrádek, Chabada, Drtina (A), Kubíček, Oliva – T. Svoboda, Kaut (C), Kaplan – O. Rohlík, T. Urban, T. Zeman – Lichtag, P. Machač, Rouha – Pochobradský, M. Rohlík, M. Machač.
    Trenér: Václav Baďouček

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda (Žukov) – Smetana (A), Krajčík, O. Němec, Jenáček, Říha, Hryciow – Hořanský, Bērziņš, Rob (C) – R. Půček, Klhůfek, Sihvonen – Přikryl, Š. Bláha, Štefka – Lichanec, Berger, Klímek.
    Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Bejček, Kosnar – Bohuněk, Kotlík.

VHK ROBE Vsetín na domácím ledě rozstřílel Porubu 5:0 a v tabulce se na ni dotáhl. Valaši určovali tempo od prvních minut a pro tři body si dokráčeli s nulou pro Tomáše Vošvrdu. Vsetínští tak zvítězili podruhé v řadě a dávají zapomenout na předešlých pět duelů, které prohráli. V Chrudimi se budou proti soupeři moct chlubit velmi úspěšnými speciálními týmy, které jim výrazně pomáhají k bodům. „Náš hokej je lépe stavěný asi na těžší soupeře než proti týmům, které jsou v tabulce níž. Jednoduše je hokej kvalitnější a daří se nám proti takovým soupeřům mnohem víc,“ těšilo Pavla Jenyše po čtvrtém skalpu Poruby v této sezoně.

HC Dynamo Pardubice B naposledy zajíždělo na led Litoměřic, kde zvládlo pořádnou přestřelku a zvítězit po nájezdech 6:5. Po první třetině Dynamo vedlo už 4:2, jenže během druhé části náskok ztratilo. Nastavení vynutil povedeným sólem ve vlastním oslabení Robin Kaplan, v nájezdech poté obrat dokonal jediný úspěšný střelec Tomáš Kaut. Čtyřmi kanadskými body výrazně ke dvěma bodům přispěli zkušení útočníci Jan Hruška a Tomáš Svoboda. „Vstup do utkání jsme neměli vůbec dobrý. Litoměřice na nás vletěly, tlačily nás. Pro druhou třetinu jsme si řekli něco v kabině a myslím si, že po zbytek zápasu jsme hráli lépe. Teď už se odrazíme do dalšího zápasu, potřebujeme body sbírat dál,“ velí střelec vyrovnávací branky Robin Kaplan.

Zdravím vás u přenosu 42. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a VHK ROBE Vsetín. Pro oba týmy půjde už o poslední vzájemné střetnutí v sezoně, v předchozích třech zápasech se pokaždé radovali hokejisté Vsetína. Vzhledem k tabulkovému postavení je poměrně překvapující forma z posledních pěti zápasů, kterou mají lepší Pardubice. Východočeši mají tříbodový náskok na poslední Šumperk. Vsetín se může dotáhnout na první místo, momentálně je třetí se ziskem 75 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 15. Kubíček (Drtina, Kaut) – 23. Sihvonen (Říha, Přikryl), 57. Říha (Š. Bláha, Přikryl), 60. Číp

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda (Žukov) – Smetana (A), Krajčík, O. Němec, Jenáček, Říha, Hryciow – Hořanský, Bērziņš, Rob (C) – R. Půček, Klhůfek, Sihvonen – Přikryl, Š. Bláha, Štefka – Lichanec, Berger, Klímek – Číp.

Rozhodčí: Bejček, Kosnar – Bohuněk, Kotlík