NY Islanders – Detroit 2:0 (kon.) | Florida – Los Angeles 3:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:6 (kon.)
Carolina – San Jose 5:4 (po pr.) | NY Rangers – Vegas 4:1 (kon.) | Dallas – New Jersey 2:3 (po pr.)
Seattle – Calgary 2:5 (kon.) | Vancouver – Columbus 5:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 4:2 (kon.)
Vancouver Canucks
5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Sobota 28.01.2023, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné sobotní ráno. (06:40:31)

Statistika
    Střely na bránu: 34 – 25 | Přesilová hra: 2/4 – 2/4 | Trestné minuty: 8 – 8

Collin Delia (VAN) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 60:00
    Joonas Korpisalo (CBJ) – 29 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,3 %, odchytal 59:27

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. Bo Horvat (VAN) 0+4
    2. Elias Pettersson (VAN) 2+0
    3. Quinn Hughes (VAN) 1+1

Zápas je u konce, Vancouver splnil roli favorita a na domácí ledě porazil Columbus 5:2.

Souboj dvou týmů ze suterénu tabulky NHL odstartoval lépe Vancouver. Ten otevřel skóre v oslabení, Korpisala dokázal překonat Elias Pettersson. Columbus ještě v té samé přesilovce dokázal srovnal, a to zásluhou šikovné teče v podání Kirilla Marčenka. Nerozhodný stav ale dlouho neudržel, domácí se vrátili do vedení, když se v přesilovce od modré čáry trefil obránce Quinn Hughes. V poslední minutě první třetiny se pak ještě šťastnou trefou po dvou náhodných odrazech prosadil Ilja Michejev.

Ve druhé třetině žádná branka nepadla, čemuž mohli hosté vděčit hlavně svému brankáři Korpisalovi, který předvedl několik dobrých zákroků, a také trochu štěstí, protože při největší šanci trefil Studnicka tyčku branky Columbusu. Vancouver byl ve druhé třetině herně i střelecky aktivnějším týmem a do třetí třetiny.

Ve třetí části zápasu jsme se dočkali ještě tří branek. Nejprve si střelu Dakoty Joshuy srazil nešťastně do své branky Boqvist a poté už na 5:1 zvýšil přesilovkovou trefou Elias Pettersson. V samotném závěru se ještě prosadili i hosté, podruhé se zapsal mezi střelce přesilovkovou trefou Kirill Marčenko.

59:18
    Střelu Ekmana-Larssona dokázal Korpisalo vyrazit betonem a Dries se pak po dorážce natahoval marně.

58:57
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Gavin Bayreuther – 2 min., krosček.

58:40
    Horvat už má dnes na kontě tři asistence, takže může být se svým výkonem rozhodně spokojen, ale určitě by rád přidal i gól. Nyní ho však Joonas Korpisalo dokázal vychytat.
    56:52 Kirill MARČENKO - 5:2

56:52
    Columbus právě vstřelil branku!
    Blue Jackets snižují na rozdíl tří branek, poté co podruhé v utkání proměňují přesilovou hru. A opět se prosadil KIRILL MARČENKO, který tentokrát pohotově dorazil o chrániče Delii předchozí Gaudreauovu střelu. Asistnece: Boone Jenner, Johnny Gaudreau.

56:08
    Domácí se zatím brání dobře, dokázali nyní vyhodit kotouč.

55:50
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Tyler Myers – 2 min., podrážení.

55:12
    Columbus ještě dostane šanci vrátit se do zápasu, bude hrát přesilovku. Zatím má ponechanou výhodu.
    52:52 Elias PETTERSSON - 5:1

52:52
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí proměňují další přesilovou hru a odsakují už na rozdíl čtyř branek! Z pravého kruhu tvrdě vypálil švédský útočník Canucks ELIAS PETTERSSON a Korpisalo sice kotouč značně zpomalil, ale ten přeci jen velmi těsně překročil brankovou čáru. A i kdyby tomu tak nebylo, s dorážkou rychle přispěchal Kuzmenko. Asistence: J. T. Miller, Quinn Hughes.

52:26
    J. T. Miller si hned v přesilovce vytvořil zajímavou šanci, ale tváří v tvář brankáři Korpisalovi neuspěl.

52:00
    Erik Gudbranson – 2 min., držení.

50:30
    Od modré čáry vypálil obránce Vancouveru Luke Schenn a Joonas Korpisalo si připsal úspěšný zákrok betonem.
    48:20 Dakota JOSHUA - 4:1

48:20
    Vancouver je znovu o něco blíž vítězství, už vede 4:1! Prosazuje se DAKOTA JOSHUA, který sice z levého kruhu nestřílel a ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, ale místo toho našel obránce Columbusu Boqvista, který si nešťastně srazil puk do vlastní sítě. Asistence: Bo Horvat, Brock Boeser.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 2. E. Pettersson (Horvat), 14. Q. Hughes (J. Miller, Horvat), 20. Michejev (Boeser, Horvat), 49. Joshua (Horvat, Boeser), 53. E. Pettersson (J. Miller, Q. Hughes) – 3. Marčenko (A. Boqvist, Laine), 57. Marčenko (Jenner, J. Gaudreau)

Vancouver Canucks: Delia (S. Martin) – Bear, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, T. Myers, Stillman – Pederson, E. Pettersson, Kuzmenko – Boeser, Horvat, Michejev – Garland, J. Miller, Joshua – Studnicka, Lazar, Dries.
    Trenér: Tocchet

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Peeke, Gavrikov, Gudbranson, Berni, A. Boqvist, Bayreuther – Laine, Jenner, J. Gaudreau – K. Johnson, Sillinger, Marčenko – Bemström, Roslovic, L. Foudy – Olivier, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Larsen

Rozhodčí: Brenk, Syvret – MacPherson, Kelly