Florida – Boston 4:3 (po pr.) | Winnipeg – Philadelphia 0:4 (kon.) | Tampa – Los Angeles 5:2 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 4:6 (kon.) | Ottawa – Montreal 5:0 (kon.) | NY Islanders – Vegas 2:1 (po pr.)
Minnesota – Buffalo 3:2 (3:1 po s.n.) | Seattle – Columbus 3:1 (kon.) | Edmonton – Chicago 7:3 (kon.)
Anaheim – Arizona 2:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:1 (kon.) | Toronto – Washington 5:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
San Jose Sharks
Neděle 29.01.2023, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

51:35
    Jevgenij Svečnikov dostal dvě minuty za držení a Penguins si po vyrovnání zahrají přesilovou hru.

39:41
    Michael Eyssimont fauloval v blízkosti vlastní brány Sidneyho Crosbyho a dostal dvě minuty za držení.

34:15
    Jake Guentzel před pár okamžiky nevyužil slibnou šanci a vzápětí byl vyloučen za sekání. Reklamní přestávka.

27:49
    Marcus Pettersson svedl pěstní souboj s Jonahem Gadjovichem a oba byli vyloučeni za bitku. TV brejk.

21:21
    Jevgenij Malkin fauloval během forčekingu v pravém rohu útočného pásma a dostal dvě minuty za hákování.

12:46
    Jevgenij Svečnikov zbytečně fauloval v útočném pásmu a dostal dvě minuty za sekání. Penguins si zahrají po krátké komerční přestávce druhou přesilovou hru.

05:37
    Jacob MacDonald byl vyloučen na dvě minuty držení a hokejisté Penguins mohou vyrovnat v přesilové hře.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Malkin (Rakell, Crosby), 13. Crosby (Malkin, Guentzel), 35. Poehling (Dumoulin), 51. Malkin (Petry) – 2. Eyssimont (Couture, Vlasic), 20. E. Karlsson (Barabanov, Lorentz), 25. Gregor (Couture), 38. Barabanov (Couture, Benning), 56. Couture (Barabanov, Vlasic), 60. Couture (E. Karlsson)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Tokarski) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Carter, Blueger, McGinn – Heinen, Poehling, D. O'Connor.
    Trenér: Mike Sullivan

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson (A), Jayc. Megna, Benning, Vlasic, Ferraro, MacDonald – Gadjovich, Hertl (A), Meier – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Gregor, Sturm, Bonino – Lindblom, Lorentz, J. Svečnikov.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Mitch Dunning, TJ Luxmore. Čároví: Kilian McNamara, Kyle Flemington

Diváci: 18417