Florida – Boston 4:3 (po pr.) | Winnipeg – Philadelphia 0:4 (kon.) | Tampa – Los Angeles 5:2 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 4:6 (kon.) | Ottawa – Montreal 5:0 (kon.) | NY Islanders – Vegas 2:1 (po pr.)
Minnesota – Buffalo 3:2 (3:1 po s.n.) | Seattle – Columbus 3:1 (kon.) | Edmonton – Chicago 7:3 (kon.)
Anaheim – Arizona 2:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:1 (kon.) | Toronto – Washington 5:1 (kon.)
New York Islanders
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Vegas Golden Knights
Neděle 29.01.2023, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a Vegas Golden Knights.

Hokejisté Las Vegas čeká druhý zápas ve dvou dnech. Po prohře, kterou mnozí hráči a fanoušci Vegas označují jako frustrující, čeká tým trenéra Cassidyho další mač. Dnes nastoupí proti Islanders. Vegas z posledních šesti zápasů prohrálo pět a v mizerné výkony nekončí. Vegas se propadá tabulkou a nad postupem nad play-off se stahují mračna.

New York Islanders je v tabulce Východní konference na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Porazil Detroit 2:0. Nestačil na Buffalo 2:3 v prodloužení, Carolinu 2:5, Toronto 2:5 a Ottawu 1:2.

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pelech, Pulock, Romanov, Mayfield, Bolduc, S. Aho I – Beauvillier, Barzal, Cizikas – Lee, Nelson, Palmieri – Parise, Pageau, Holmström – M. Martin, Räty, Bailey.

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Hutton – Cotter, Eichel, Marchessault – R. Smith, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Stephenson, Kessel – Howden, N. Roy, Kolesar.

00:01

00:01
    Zápas začal, úvodní buly pro domácí celek.

00:16
    Semjon Varlamov kryje první střelecký pokus zápas, vhazovat se bude před jeho brankou.

00:50
    Vegas rozehrává od své branky, Phil Kessel pokračoval v akci, ale zakončit nedokázal.

01:15
    Hostující celek vstoupil do zápasu aktivněji, ale na výraznější šanci zatím čeká.

01:32
    Shea Theodore se dostal do zakončení, s jeho pokusem si domácí brankář poměrně snadno poradil.

02:00
    Alexandr Romanov zakončoval po rychlé akci domácích a brankář Vegas přidržel puk.

02:22
    Nicolas Hague rozehrává od své branky, následně se jeho spoluhráči sice dostali do útočného pásma, ale zakončit nedokázali.

02:52
    Sebastian Aho pálil od modré čáry, jeho rána byla v prostoru před brankou zblokovaná.

04:08
    Adam Pelech se dostal k zakončení od modré čáry, jeho střela byla obranou Vegas zblokovaná do rohu hrací plochy.

04:36
    Střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří se snadněji dostávají do zakončení.

05:16
    Logan Thompson kryje ránu od modré čáry, pálil Samuel Bolduc. Bude se vhazovat.

05:32
    Logan Thompson má na svém kontě další zákrok, nyní si poradil se střelou, kterou vyslal Sebastian Aho.

07:10
    Semjon Varlamov si připsal dva dobré zákroky proti akcím Vegas. Domácí brankář má na svém kontě pět zákroků.

08:00
    William Karlsson to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se přes dobrou hru obrany nedostal.

09:07
    Anthony Beauvillier hlídkoval před brankou, našel si odražený puk a dostal se do zakončení. Brankář Vegas si poradil. Kyle Palmieri měl následně další šanci, ale Eichel si počínal dobře před brankou.

10:10
    V polovině první třetiny sledujeme aktivní hru domácích, kteří přehrávají soupeře a mají jasnou převahu.

10:36
    Zakázané uvolnění Vegas. Hosté sice nemohou střídat, ale obrovské šance soupeře přečkali.

11:03
    Shea Theodore jak obránce zakončoval od modré čáry, jeho rána se od tyče odrazila mimo branku.

12:12
    Komerční přestávka.

12:30
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí pokračují ve skvělé hře. Anthony Beauvillier měl obrovskou šanci po situaci dva na jednoho, ale brankáře Vegas neprostřelil.

13:46
    Islanders jsou jednoznačně aktivnější, snadněji se dostávají do šancí, ale hosté se zatím mohou spolehnout na svého brankáře.

14:31
    Ben Hutton pálil, ale neuspěl, an druhé straně Casey Cizikas zakončoval. Jeho rána byla zblokovaná.

14:51
    Komernčí přestávka.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí hokejisté mají převahu.

15:57
    Sebastian Aho pálil jako obránce od modré čáry. S jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

16:35
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale přes dobrou obranu domácích zakončit nedokázali.

17:36
    Alec Martinez pálil od modré čáry, s jeho pokusem neměl brankář New Yorku výraznější problém.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:46
    Scott Mayfield pálil z dobré pozice před brankou, gólman Vegas byl připravený.

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

15:8, tak vypadá statistika střel po první třetině. Navzdory aktivní hře domácích a velkým šancím především na straně Islanders, na úvodní branku zatím čekáme.

20:01

20:38
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Brett Howden – 2 min., podrážení.

20:38
    Přesilovku, první v tomto zápase, si po naprosto zbytečném faulu zahrají domácí.

20:49
    Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

21:11
    Mathew Barzal se obkroužil okolo branky a zakončoval, jeho ránu kryje brankář. Následně Logan Thompson ztratil masku, hra je přerušená.

21:46
    Polovina oslabení je pryč z pohledu Vegas, domácí hrají hodně aktivně, tlačí se do zakončení.

22:17
    Zach Parise měl na hokejce úvodní branku, ale minul.

22:37
    Vegas vyhazuje a následně už hraje v plném počtu.

23:38
    Ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí hokejisté mají jasnou převahu, na střely vedou 22:8. Na úvodní branku zatím čekáme.

23:52
    Islanders právě vstřelili branku!
    Naprosto nedůrazná hra obrany Vegas daruje soupeři první branku v zápase. Z dorážky se prosazuje ANDERS LEE. Asistence: Kyle Palmieri a Brock Nelson.
    23:52 Anders LEE - 1:0

24:25
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Scott Mayfield – 2 min., hákování.

24:43
    Semjon Varlamov kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

24:50
    Hra je přerušena pro hru vysokou hokejkou a vhazovat se bude před brankou Vegas. Přesilovka se hostům vůbec nedaří.

25:36
    V pohodě hrající domácí celek vyhazuje přes všechny čáry.

25:56
    Semjon Varlamov senzačně vychytal hráče Vegas, kteří před sebou měli prázdnou branku.

26:27

26:59
    Logan Thompson se tak tak natáhl po střele soupeře a nechybělo moc, aby domácí, kteří hrají v naprosté pohodě, přidali další branku.

27:46
    Domácí celek se snadněji dostává do zakončení, má převahu a Vegas pokračuje v mizerných výkonech.

28:19
    Ben Hutton od modré čáry vůbec nedokázal trefit branku.

28:39

30:05
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, Vegas se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

31:06
    Mathew Barzal – 2 min., sekání.

31:51
    Jack Eichel pálil, jeho snadnou ránu v pohodě kryje domácí brankář. Vegas se sice dostalo do útočného pásma, ale na výraznější šanci čeká.

31:57
    Ryan Pulock v pohodě vyhodil přes všechny čáry.

32:41
    Jack Eichel z hodně hodně velké dálky prověřil pozornost brankáře. To snad ani nebyla nebezpečná střela, ale spíše náhodné zakončení.

33:08

33:40
    Anders Lee v pohodě dostal hru do středního pásma, ale do zakončení se už domácí nedostali.

34:42

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí kontrolují hru a v pohodě drží náskok.

35:43
    Logan Thompson musel zachraňoval na poslední chvíli obrovskou chybu spoluhráče. Obrana Vegas laxní hrou dovolila soupeři velkou šanci.

36:08
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic je vyrovnáno, šťastný odraz za branou domácích, Stephenson poslal puk před branku, kde byl WILLIAM CARRIER. Ten si dokázal poradit. Asistence: Chandler Stephenson a Jack Eichel.
    36:08 William CARRIER - 1:1

37:16
    Ryan Pulock dostal hru do útočného pásma, brankář Vegas musel za svou branku.

37:33
    Brett Howden se dostal do zakončení, ale brankáře prostřelit nedokázal.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:28
    Anthony Beauvillier měl obrovskou šanci, měl před sebou volnou branku, ale do jeho střely vložil hokejku muž, od kterého byste to nečekali, Phil Kessel.

39:30

39:50
    Nicolas Hague minul branku.

40:00

Domácí se dostali do vedení, dlouhou dobu kontrolovali hru, měli převahu a hráli lépe. Jenže pak se puk odrazil za jejich brankou, Chandler Stephenson jej poslal před bránu a William Carrier se opřel do zakončení a stanovil stav na 1:1.

40:01

40:16
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

41:00
    Anders Lee dostal hru do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet.

41:14
    Obrana Vegas si dokázala poradit a Shea Theodore může rozehrávat od své branky.

42:05
    Jonathan Marchessault zakončoval od modré čáry, první střela Vegas ve třetí třetině. Brankář domácích byl připravený.

42:37
    Reilly Smith se dostal do zakončení, jeho ránu v pohodě zastavil brankář domácích.

43:14
    Hodně zbytečně přišli hosté v útočném pásmu o kotouč, a tak jejich asi nejlepší pasáž hry končí.

43:36
    Logan Thompson kryje ránu soupeře z bezprostřední blízkosti.

43:55
    Buly ve středním pásmu.

44:39
    Ryan Pulock vyslal tvrdou ránu na branku, brankář Vegas v pohodě kotouč vykopl betonem do rohu.

45:50
    Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

46:07
    Alec Martinez pálil of modré čáry, domácí brankář na střelu viděl a v pohodě ji zastavil.

47:30
    Scott Mayfield pálil po pěkné akci spoluhráčů, minul branku. Logan Thompson zasahovat nyní nemusel.

47:53

48:19
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Zatím platí vyrovnaný stav 1:1.

49:13
    Sudí pískají zakázané uvolnění proti Vegas, hosté se hodně zlobí, protože podle všeho měl Jonathan Marchessault k puku blíže. Nic to nemění na tom, kde se vhazuje.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Střelecky je zápas vyrovnaný.

50:20
    Ben Hutton měl obrovskou šanci, ale Semjon Varlamov se vyznamenal.

50:56

51:18
    Ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:28
    Matt Martin měl dobrou střeleckou pozici, ale brankář Vegas kotouč viděl a rychle jej schoval pod rukavici.

52:19
    Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat se do útočného pásma.

53:15
    Vegas nahodilo kotouč do útočného pásma a šlo střídat. Střídají také domácí hráči.

53:39
    Ofsajd Vegas, William Karlsson byl příliš nedočkavý v cestě před modrou čáru.

54:05
    Scott Mayfield pálil, brankář Logan Thompson kryje puk. Komerční přestávka.

54:42
    Kyle Palmieri se dostal do brejku, hráč Vegas podcenil situaci, ale pak to napravil Logan Thompson. Domácí velkou šancí neproměnili.

55:11
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, stav je vyrovnaný.

55:31
    Domácí rozehrávají od své branky, Vegas jim dalo hodně prostoru, Mathew Barzal pálil, Logan Thompson připravený.

55:49
    Semjon Varlamov kryje kotouč, nechtěl rozehrával, vhazovat se bude před jeho brankou.

56:30
    William Karlsson minul branku ránou od modré čáry.

56:41
    William Karlsson zakončoval ještě jednou, ale tentokrát puk kryje Semjon Varlamov.

57:06
    Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku. Vegas je o jednu střelu aktivnější, v tomto ohledu vede 37:36.

57:32
    Brock Nelson to zkoušel individuálně, ale do výraznější střelecké pozice se domácí hráč dostat nedokázal.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:04
    Domácí se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

58:14
    Zakázané uvolnění Vegas vrací hru před jeho branku.

58:50
    Alec Martinez ránou od modré čáry minul branku. To už začala poslední minuta třetí třetiny.

59:32
    Phil Kessel se dostal do zakončení, ale jeho ránu kryje brankář domácích. Bude se vhazovat.

60:00

Tento zápas, ve kterém dlouhou dobu dominovali domácí hokejisté, půjde za stavu 1:1 do prodloužení.

60:01

60:01
    Prodloužení začalo. Sledujeme hokej tři na tři.

60:13
    Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí mají možnost buly v útočném pásmu.

60:26
    Adam Pelech – TS, hákování.

60:26
    William Carrier to zkoušel z nájezdu mezi betony, ale neuspěl. Semjon Varlamov se stal hrdinou okamžiku.

60:50
    Puk už znovu kontrolují domácí.

61:12
    Mathew Barzal čekal na vhodný moment, Anthony Beauvillier minul branku následně.

61:31
    Puk mají hosté a čekají na vhodný moment pro útočnou akci.

61:45
    Semjon Varlamov předvedl dva spolehlivé zákroky.

62:20
    Jack Eichel individuální akci do zakončení nedotáhl.

62:42
    Kyle Palmieri se výborně vrátil a zastavil akci Vegas.

63:00
    Dvě minuty do konce prodloužení.

64:00
    Poslední minuta hry v prodloužení.

64:28
    Série porážek Vegas a špatné produktivity pokračuje. Prodloužení rozhodl v poslední minutě střelou do horní části branky MATHEW BARZAL. Asistence: Anthony Beauvillier a Adam Pelech.
    64:28 Mathew BARZAL - 2:1

Statistika
    Střely na bránu: 37 – 45 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Semjon Varlamov (NYI) – 44 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,8 %, odchytal 64:28
    Logan Thompson (VGK) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6 %, odchytal 64:08

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

1. Mathew Barzal (NYI) 1+1
    2. Anders Lee (NYI) 1+0
    3. Semjon Varlamov (NYI) 44 zákroků

Mizerné výsledky Vegas pokračují dál. Hokejisty z města neonů trápí koncovka, neproměňují šance, a proto přicházejí o body do tabulky. Dnes jeden získali, ale vzhledem ke střelecké převaze je to z jejich pohledu málo. Naopak domácí mohou být spokojení. Jedinou šanci v prodloužení proměnili. (04:19:31)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Lee (Palmieri, Nelson), 65. Barzal (Beauvillier, Pelech) – 37. W. Carrier (Stephenson, Eichel)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pelech, Pulock, Romanov, Mayfield, Bolduc, S. Aho I – Beauvillier, Barzal, Cizikas – Lee (C), Nelson (A), Palmieri – Parise, Pageau, Holmström – M. Martin, Räty, Bailey (A).
    Trenér: Lane Lambert

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez (A), Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Hutton – Cotter, Eichel, Marchessault – R. Smith (A), W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Stephenson, Kessel – Howden, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Nicholson, L'Ecuyer – Kovachik, Smith

Diváci: 17 255