Florida – Boston 4:3 (po pr.) | Winnipeg – Philadelphia 0:4 (kon.) | Tampa – Los Angeles 5:2 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 4:6 (kon.) | Ottawa – Montreal 5:0 (kon.) | NY Islanders – Vegas 2:1 (po pr.)
Minnesota – Buffalo 3:2 (3:1 po s.n.) | Seattle – Columbus 3:1 (kon.) | Edmonton – Chicago 7:3 (kon.)
Anaheim – Arizona 2:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:1 (kon.) | Toronto – Washington 5:1 (kon.)
New York Islanders
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Vegas Golden Knights
Neděle 29.01.2023, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Mizerné výsledky Vegas pokračují dál. Hokejisty z města neonů trápí koncovka, neproměňují šance, a proto přicházejí o body do tabulky. Dnes jeden získali, ale vzhledem ke střelecké převaze je to z jejich pohledu málo. Naopak domácí mohou být spokojení. Jedinou šanci v prodloužení proměnili. (04:19:31)

Statistika
    Střely na bránu: 37 – 45 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Semjon Varlamov (NYI) – 44 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,8 %, odchytal 64:28
    Logan Thompson (VGK) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6 %, odchytal 64:08

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

1. Mathew Barzal (NYI) 1+1
    2. Anders Lee (NYI) 1+0
    3. Semjon Varlamov (NYI) 44 zákroků

64:28 Mathew BARZAL - 2:1

64:28
    Islanders právě vstřelili branku!
    Série porážek Vegas a špatné produktivity pokračuje. Prodloužení rozhodl v poslední minutě střelou do horní části branky MATHEW BARZAL. Asistence: Anthony Beauvillier a Adam Pelech.

64:00
    Poslední minuta hry v prodloužení.

63:00
    Dvě minuty do konce prodloužení.

62:42
    Kyle Palmieri se výborně vrátil a zastavil akci Vegas.

62:20
    Jack Eichel individuální akci do zakončení nedotáhl.

61:45
    Semjon Varlamov předvedl dva spolehlivé zákroky.

61:31
    Puk mají hosté a čekají na vhodný moment pro útočnou akci.

61:12
    Mathew Barzal čekal na vhodný moment, Anthony Beauvillier minul branku následně.

60:50
    Puk už znovu kontrolují domácí.

60:26
    William Carrier to zkoušel z nájezdu mezi betony, ale neuspěl. Semjon Varlamov se stal hrdinou okamžiku.

60:26
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Adam Pelech – TS, hákování.

60:13
    Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí mají možnost buly v útočném pásmu.

60:01
    Prodloužení začalo. Sledujeme hokej tři na tři.

60:01

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Lee (Palmieri, Nelson), 65. Barzal (Beauvillier, Pelech) – 37. W. Carrier (Stephenson, Eichel)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pelech, Pulock, Romanov, Mayfield, Bolduc, S. Aho I – Beauvillier, Barzal, Cizikas – Lee (C), Nelson (A), Palmieri – Parise, Pageau, Holmström – M. Martin, Räty, Bailey (A).
    Trenér: Lane Lambert

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez (A), Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Hutton – Cotter, Eichel, Marchessault – R. Smith (A), W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Stephenson, Kessel – Howden, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Nicholson, L'Ecuyer – Kovachik, Smith

Diváci: 17 255