Florida – Boston 4:3 (po pr.) | Winnipeg – Philadelphia 0:4 (kon.) | Tampa – Los Angeles 5:2 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 4:6 (kon.) | Ottawa – Montreal 5:0 (kon.) | NY Islanders – Vegas 2:1 (po pr.)
Minnesota – Buffalo 3:2 (3:1 po s.n.) | Seattle – Columbus 3:1 (kon.) | Edmonton – Chicago 7:3 (kon.)
Anaheim – Arizona 2:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:1 (kon.) | Toronto – Washington 5:1 (kon.)

Martin Nečas (CAR) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 16:15
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, -2 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:42
    Pavel Zacha (BOS) – 0+1, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:54
    David Krejčí (BOS) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:22

1. Seth Jarvis (CAR) 1+0
    2. Frederik Andersen (CAR) 24 zákroků
    3. Sebastian Aho (CAR) 1+0 (01:57:01)

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas s přehledem 4:1 a do tabulky získávají dva body. Boston se dokázal prosadit až ve třetí třetině a na body to nestačilo.

59:20
    Už se pravděpobně nic nestane, zápas se jen dohrává.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v zápase.

58:14
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hokejisté míří za výhrou v tomto zápase.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

Carolina právě vstřelila branku!
    A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky dokázal poslat zcela volný JORDAN STAAL. Asistence: Jordan Martinook.

55:24
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
    Jesperi Kotkaniemi – 2 min., držení.

54:40
    David Pastrňák pálil od modré čáry, ale jeho rána končí vedle. Následně se píská ofsajd. Brankář Bruins se vrací do své branky.

54:23
    Andrej Svečnikov pálil, brankář kryje kotouč. Komerční přestávka.

54:05
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Bruins.

53:47
    Domácí hrají přesně tak, jak potřebují, dvě střely v početním oslabení dovolili soupeři.

52:52
    Brad Marchand hlídkoval před brankou, ale nedokázal tečovat střelu spoluhráče přesněji.

52:18
    Carolina vyhazuje přes všechny čáry.

51:57
    Frederik Andersen kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. Výraznější šancí si tým hostů nevypracoval.

51:47
    Brady Skjei – 2 min., nedovolené bránění.

51:30
    Andrej Svečnikov měl velmi dobrou střeleckou pozici, ale nedokázal brankáře soupeře překonat.

50:53
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek není chce chybovat.

50:36
    Dvě střely na branku vyslal domácí celek v početní výhodě.

50:17

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, domácí mají dvoubrankový náskok a v přesilovce hrají takticky velmi dobře.

49:08
    Domácí mají kotouč za svou brankou a čekají na svou příležitost.

48:17
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    David Pastrňák – 2 min., nedovolené bránění.

46:26
    Komerční přestávka.

45:43
    Domácí celek se musí bránit, hosté se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

44:47
    Boston cítí šanci se zápasem něco udělat, nyní ovšem naráží na dobře hrající obranu soupeře.
    43:22 Pavel ZACHA - 3:1

43:22
    Boston právě vstřelil branku!
    Druhá česká stopa v zápase o utkání. Nečas zaznamenal asistenci, nyní se prosazuje jeho krajan. PAVEL ZACHA dostal šikovnou přihrávku a dokázal prostřelit brankáře soupeře. Domácí celek čisté konto z tohoto zápasu mít nebude. Asistence: Charlie McAvoy a Hampus Lindholm.

42:38
    Boston musí zlepšil všechny aspekty hry, pokud chce v tomto zápase pomýšlet na zdramatizování.
    41:57 Seth JARVIS - 3:0

41:57
    Domácí celek navyšuje své vedení, z brejku se dokázal prosadit poměrně snadno SETH JARVIS. Počkal si na pohyb brankáře, a pak zakončoval.

40:44
    Hostující celek se pokouší hrát aktivně, ale nemůže se dostat do výraznější šance.

40:31
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázal.

40:01
    Utkání pokračuje dál.

40:01

Carolina na svém ledě vede po dvou třetinách o dva góly. V první třetině pálil přesně Aho, ve druhé Stastny po Nečasově přihrávce o mantinel.

V samotném závěru třetiny se strhla potyčka, uvidíme, zda z toho budou nějaké tresty.

40:00

39:20
    Hampus Lindholm se vrací za vlastní branku, odkud rozehrává. Následně Nečas hledal spoluhráče, ale akce byla zblokovaná.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:20
    Jordan Martinook se dostával do zakončení, ale s jeho pokusem si dokázala poradit obrana.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

37:37

37:06
    Brandon Carlo to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky, domácí brankář zasahovat nemusel. Derek Forbort neuspěl z následné akce.

36:40
    Calvin de Haan se dostal do zakončení, ale obrana si s jeho pokusem dokázala poměrně snadno poradit.

36:10
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Caroliny.

35:25
    23:13, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

35:12
    Linus Ullmark se vytáhl proti střele soupeře, Jordan Martinook neuspěl z bezprostřední blízkosti.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

34:32

34:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

33:55
    Přesilovku hrají domácí, ale nemohou se dostat stabilněji do útočného pásma.

33:10
    Seth Jarvis pálil, jeho rána byla zblokovaná před brankou.

32:44
    Nečas přišel o kotouč, a tak mohli hosté otočit směr hry.

32:34
    Marc McLaughlin – 2 min., držení.
    32:05 Paul STASTNY - 2:0

32:05
    Domácí celek navyšuje své vedení a proměnil přesilovku, kotouč do branky dostal PAUL STASTNY. První střelu vyslal Nečas, puk se od mantinelu za brankou odrazil před branku, kde byl jeho spoluhráč. Asistence: Martin Nečas a Brent Burns.

32:00
    Andrej Svečnikov – 2 min., hrubost.

Brad Marchand – 2 min., hrubost.

32:00
    Sebastian Aho pálil po Nečasově přihrávce, ale brankář ho vychytal. Obrovskou šanci domácí neproměnili. Následně se strhla potyčka.

31:22
    Domácí hrají přesilovku, zatím na výraznější šanci čekají, nemohou se dostat do pásma.

31:00
    Derek Forbort – 2 min., krosček.

30:25
    David Pastrňák se dostával do šance, ale Martin Nečas ho zastavil skvělým zákrokem.

30:08
    Hampus Lindholm pálil, ale brankáře neprostřelil. Bude se vhazovat. Mnoho času už hosté z přesilovky nemají.

29:52
    Taylor Hall hledal spoluhráče, ale obrana si poradila a vyhodila kotouč.

29:21
    Tato přesilovka se hostům vůbec nedaří, nemohou se dostat do pásma.

28:49
    Sebastian Aho dokázal zastavit akci soupeře a rychle vyhodil přes všechny čáry.

28:27
    Domácí hokejisté dostali hru do útočného pásma, Jordan Staal drží hru daleko od své branky.

28:13
    Calvin de Haan – 2 min., podrážení.

27:45
    Komerční přestávka, ofsajd.

27:39

27:18
    Hampus Lindholm rozehrává od své branky, Zacha se pokoušel pokračovat v akci, ale nedosáhl na puk.

26:29
    Přesilovka se hostům vůbec nedaří, domácí hrají velmi dobře a nyní Teuvo Teräväinen vyhodil přes všechny čáry až k brance soupeře.

26:00
    Linus Ullmark rozehrává od své branky, následně Brad Marchand dostal hru do útočného pásma, ale rychle o pásmo hosté přišli.

25:40

25:37
    Brett Pesce – 2 min., vysoká hůl.

24:45
    Hosté se dostali do ofsajdu, a tak museli vyklidit útočné pásmo. Domácí hrají takticky velmi dobře.

24:07
    18:10, tak vypadá statistika střel na branku, převahu mají domácí hokejisté, kteří zatím drží náskok.

23:48
    Dylan Coghlan pálil, jeho ránu hostující brankář tak tak dokázal vyrazit.

23:37
    Sledujeme už hru pět na pět.

23:16
    Linus Ullmark kryje další střelu soupeře, následně Craig Smith pálil, ale trefil jen brankáře.

22:57
    David Pastrňák našel Zachu, jeho přízemní ránu v pohodě zastavil brankář.

22:28
    Hosté rozehrávají od své branky, Patrice Bergeron to zkoušel individuáně, následně Brett Pesce vyslal do šance spoluhráče, ale neuspěl.

22:00
    Brad Marchand minul puk, následně domácí dokázali vyhodit přes všechny čáry.

21:47
    Hosté mají na ledě první přesilovkovou formaci.

21:32

21:05
    Hosté se dostali do útočného pásma, Hampus Lindholm hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit celkem snadno.

20:42
    Matt Grzelcyk se dostal do zakončení, ale jeho rána končí vedle branky, domácí brankář zasahovat nemusel.

20:10
    Hra je přerušena pro ofsajd domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:01

Po první třetině vede domácí celek těsně o jednu branku. Po rychlé protiakci dokázal brankáře Bruins prostřelit pohotovou střelou Sebastian Aho.

20:00

19:34
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

18:34
    Hra je nyní hodně kouskovaná, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí mají střeleckou převahu 13:6, ale další branku zatím nepřidali.

18:27
    Vhazovat se nyní bude před brankou domácích. Hosté vyhráli souboj o puk, ale rychle o něj přišli.

18:00
    Jesperi Kotkaniemi měl velkou šanci, ale jeden z obránců soupeře se k němu dostal a kotouč jej připravil.

17:25
    David Pastrňák nahodil kotouč do útočného pásma, ale neměl potřebnou podporu od spoluhráčů.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Hosté mají na ledě druhou formaci.

16:19
    Taylor Hall dostal hru díky pěkné samostatné akci do útočného pásma, ale zakončit se mu nepodařilo. Brent Burns získal kotouč.

15:50
    Hra je přerušena, nyní se bude vhazovat před brankou Bruins.

15:38
    Derek Forbort hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale nedokázal přesněji přihrát.

15:10
    11:9, tak vypadá statistika střel na branku, sledujeme v tomto ohledu dost vyrovnaný zápas.

14:33

14:17
    Pavel Zacha pálil z první, o malý kousek minul branku. Po půl minutě Carolina rychle vyhodila.

13:49
    Znovu domácí za hlasité podpory z hlediště vyhazují.

13:22
    Další vyhození Caroliny přes všechny čáry. Hostům se přesilovka nedaří.

13:00
    Jordan Martinook překazil hostující zajímavou akci, domácí dostali puk daleko od své branky.

12:35
    Charlie McAvoy minul branku poté, co mu puk poslal Krejčí.

12:27

12:27
    Sebastian Aho – 2 min., nedovolené bránění.

12:14
    Seth Jarvis postupoval sám, Teuvo Teräväinen našel spoluhráče, Aho nezakončil.

11:41
    Charlie Coyle se pokoušel vyrovnat, ale jeho rána z ostré pozice neměla nárok na úspěch.

11:13
    10:4, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří zaslouženě vedou.

11:02
    10:52 Sebastian AHO - 1:0

10:52
    David Pastrňák přišel o puk na útočné modré čáře, následně se do brejku díky tomu dostal SEBASTIAN AHO. Počkal si na pohyb brankáře, a pak zakončoval. Jeho rána zapadla přesně do branky.

10:23
    Dostali jsme se do druhé poloviny hry v první třetině, hosté rozehrávají od své vlastní branky.

09:51
    Linus Ullmark vytáhl skvělý zákrok proti střele soupeře, Jordan Staal byl blízko tomu, aby vstřelil úvodní branku zápasu.

09:29

09:20
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, diváci sledují dramatický hokej.

08:53
    Andrej Svečnikov a jeho tvrdé zakončení zápěstím. Brankář Bostonu zasahovat nemusel, puk končí vedle.

08:18
    Naprosto minimálně se v tomto zápase přerušuje, sledujeme rychlý hokej, který musí bavit.

08:04
    Charlie Coyle se pokoušel tečovat střílenou přihrávku před brankou, ale nedokázal to.

07:13
    David Krejčí se dostal do zakončení, trefil jen brankáře soupeře. David Pastrňák ještě bojoval o kotouč, ale úspěšný nebyl.

07:12

06:45
    Andrej Svečnikov po rychlé kombinaci pálil z mezikruží, brankář Linus Ullmark kryje jeho pokus. Bude se vhazovat.

06:09
    Boston vyhazuje přes všechny čáry.

05:46
    Pavel Zacha při vlastním oslabení hledal spoluhráče před brankou, kombinace nebyla přesná.

05:18
    Domácí sice hrají přesilovku, ale Patrice Bergeron dostal kotouč do útočného pásma. Hosté nedokázali proměnit přečíslení tři na dva.

05:02
    Nick Foligno – 2 min., sekání.

04:30
    Seth Jarvis autorem další střely, domácí jsou aktivnější, ale na úvodní branku stále čekáme.

03:47
    Seth Jarvis hlídkoval před branku, ale neuspěl. Brett Pesce následně pálil lépe, brankář Bruins byl pozorný.

03:16
    Brent Burns to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.

02:56
    Jordan Staal se dostal do zakončení, jeho ráno z bezprostřední blízkosti končí vedle branky.

02:16
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, Brady Skjei spadl na led v obranném pásmu, sudí nechávají hru plynout dál.

01:54
    Paul Stastny se pokoušel dostat do útočného pásma, ale dobře si počínala hostující obrana.

01:13
    Martin Nečas se dostal do zakončení, ale brankář si s jeho ránou z ostré pozice dokázal poradit.

00:44
    David Pastrňák přišel o kotouč, a tak mohli zaútočit domácí. Martin Nečas hledal spoluhráče, ale Jesperi Kotkaniemi nezpracoval přihrávku.

00:10
    Sebastian Aho dostal kotouč do útočného pásma a hned se ozývají domácí fanoušci.

00:01
    Zápas začíná úvodní buly pro domácí.

00:01

Krásný večer ze Severní Caroliny, lidé venku sledují pěkný západ slunce a fanoušci hokeje jsou připraveni sledovat zápas mezi Carolinou a Bostonem. Martin Nečas a spol. na svém ledě vítají Pastrňáka a jeho družinu. Extrémně zajímavý duel pro české fanoušky brzy startuje.

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Chatfield, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Coghlan – Teräväinen, S. Aho II, Jarvis – A. Svečnikov, Kotkaniemi, Nečas – Martinook, J. Staal, Fast – Noesen, Stastny, Stepan.

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Forbort, Clifton – Marchand, Bergeron, Hall – Zacha, Krejčí, Pastrňák – N. Foligno, Coyle, Frederic – Greer, McLaughlin, Cr. Smith.

Carolina je v tabulce Východní konference na druhé pozici, ztrácí 10 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři. Porazila Wild 5:2, Islanders 5:2, v prodloužení Dallas 3:2 a v prodloužení San Jose 5:4. Tým nestačil na Vancouver 3:4 v nájezdech,

Boston je v tabulce Východní konference na prvním místě, má 80 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Porazil Islanders 4:1, Ragners 3:1, Sharks 4:0 a Montreal 4:2. Nestačil na Tampu Bay 2:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Carolina Hurricanes a Boston Bruins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. S. Aho II, 33. Stastny (Nečas, Burns), 42. Jarvis, 56. J. Staal (Martinook) – 44. Zacha (McAvoy, H. Lindholm)

Trenér: Rod Brind'Amour

Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Markovic, McIsaac – Cormier, Nansen

Diváci: 18 959