Valladolid – Valencia 1:0 (kon.) | Osasuna – Atlético 0:1 (kon.) | Celta Vigo – Ath. Bilbao 1:0 (kon.)
Real Madrid – Real Sociedad 0:0 (kon.)
Celta de Vigo
1:0 (0:0)
Athletic Bilbao
Neděle 29.01.2023, 18:30 • Abanca-Balaídos (Vigo) • Španělská LaLiga • 19. kolo

Fotbalisté Viga porazili v utkání 19. kola La Ligy nejtěsnějším rozdílem 1:0 Bilbao.

Úvodní poločas branku nepřinesl. Už po 26 sekundách se sice prosadil Carles Pérez, jeho zásahu ale předcházelo zpracování rukou. Největší možnost Viga měl tak ve 14. minutě de la Torre. Jeho přízemní ránu zpacifikoval v pádu na hranici malého vápna Simón. Rovněž Bilbao mělo jednu skvělou možnost na otevření skóre. Ve 33. minutě se dostal míč k osamocenému Berenguerovi, který pálil z voleje zhruba z prostoru penalty do levé tyčky.

Stejný hráč po změně stran rozezvučel brankovou konstrukci i na protějším konci hřiště, tentokrát Berenguer mířil do břevna. Jinak byl ale výkon Bilbaa ve druhém poločase zklamáním. Dvacet minut před koncem řádné hrací doby vysunul de la Torre Iaga Aspase a ten střelou k levé tyči otevřel skóre. Athletic se ale ani v závěru na žádný tlak nezmohl. Ze stadionu soupeře tak jede bez bodu i jediné střely na branku.

Vigo si díky třem bodům polepšilo na šestnáctkou příčku. Naneštěstí pro Celtu vyhráli i další konkurenti v boji o záchranu – Valladolid a Cádiz. Athletic čeká po světovém šampionátu v Kataru stále na první vítězství. Aktuálně je na osmém místě.

Vigo se v příštím kole představí na hřišti šestého Betisu. Bilbao se svou černou sérii pokusí ukončit doma proti Cádizu. (20:32:28)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 17:19.

90+6

90+6
    Álex Berenguer rozehrál přímý kop centrem na hranici šestnáctky, kde jej odvrátil nejbližší stojící hráč Viga. Následně je naposledy pískáno.

90+5
    Již běží poslední minuta z avizovaného nastavení. Kevin Vázquez fauloval při napadání Oiera Zarragu. Zřejmě poslední standardní situace ve prospěch Bilbaa. Na přímou střelu do není.

90+4
    Augusto Solari pomohl v obraně Oscaru Minguezaovi. Po jeho odehrání balonu za postranní čáru mají hosté k dispozici autové vhazování poblíž rohového praporku.

90+2
    S balonem hrají obránci Viga. Do kombinace zapojili i brankáře Marchesína. Snažení Bilbaa teď připomíná křeč.

90+1
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
    ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Augusto Solari.

90
    Druhý poločas bude nastaven minimálně o pět minut. Na domácí straně se chystá ještě jedna změna v sestavě.

89
    Athletic se ne a ne dostat na dostřel domácí branky. Teď navíc fauloval Yeray na polovině hřiště Jørgena Stranda Larsena. Nutno říct, že ten svému pádu dost přidal.

87
    Oier Zarraga dohrál v souboji Carlese Péreze, kterému bolestivě přišlápl nárt. Žlutá karta.

86
    Urputná přetahovaná o balon ve středu hřiště. Teď je to velký boj na úkor fotbalovosti.

85
    ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Kevin Vázquez.

84
    Raúl García hlavičkoval z ofsajdu. Luca de la Torre zůstává sedět na trávníku a gestikuluje, že bude muset střídat.

82
    ze hřiště odchází Gabriel Veiga, přichází Franco Emanuel Cervi.

81
    Unai Núñez sundal nevybíravým skluzem Óscara de Marcose. Je z toho další žluté napomenutí.

80
    Fotbalisté Viga drželi v posledních 15 minutách míč na svých kopačkách hned v 70 procentech herního času. Zatím absolutně nic nenasvědčuje tomu, že by mělo Bilbao vyrovnat.

78
    Další slabší pasáž utkání. Moc se toho na hrací ploše aktuálně neděje. Hraje se v prostoru mezi šestnáctkami.

75
    Výkon Bilbaa šel ve druhém poločasu dolů. Na míči je po změně stran častěji Celta. Ta teď znovu kombinuje na útočné polovině.