Nice – Lille 1:0 (kon.) | Auxerre – Montpellier 0:2 (kon.) | Brest – Angers 4:0 (kon.)
Clermont Foot – Nantes 0:0 (kon.) | Štrasburk – Toulouse 1:2 (kon.) | Ajaccio – Lyon 0:2 (kon.)
PSG – Remeš 1:1 (kon.)
RC Štrasburk
1:2 (1:1)
Toulouse FC
Neděle 29.01.2023, 15:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Nepovedenou sezónu se pokusí RC Štrasburk (16) vylepšit bodovým ziskem na svém hřišti proti nebezpečnému Toulouse FC (12) Tým z jihu Francie má pohodlný náskok 8 bodů na svého soupeře.

Vzájemné utkání 2022/23:

Toulouse FC – RC Štrasburk 2:2 (1:0)

Branky: 44. Rouault, 55. Dejaegere – 65. Mothiba, 73. Gameiro

V 73. minutě neproměnil pokutový kop Gameiro (Štrasburk)

ŽK: 40. Nicolaisen – 31. Liénard

ČK: 71. Nicolaisen (Toulouse)

Toulouse FC má v roce 2023 opravdu výbornou fazónu. V Coupe de France si hráči Toulouse připsali nejprve drtivé vítězství 7:1 nad Lannionem. A posléze i 2:0 nad korsickým AC Ajaccio. V osmifinále se střetne se Stade Reims. V lize po dvou výhrách bez inkasované branky, přišlo nečekané klopýtnutí v podobě remízy 1:1 se Stade Brestois Což je přímý konkurent Štrasburku v boji o záchranu.

RC Štrasburk vypadl v Coupe de France v penaltovém rozstřelu s Angers SCO. Začátek ledna byl tedy nepovedený, ale poslední dvě utkání naznačila možné zlepšení, jelikož alsaský klub dokázal ve dvou duelech obrat o obody dva kluby z horní části tabulky. Nejprve remízou 2:2 s Racingem Lens a následné také výhrou 2:1 nad Lyonem.

Keben (nespecifikované zranění)

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Doukouré, Le Marchand, Djiku (C), Sobol – Aholou, Prcić, Sanson – H. Diallo, Gameiro.
    Náhradníci: Risser – Dagba, Doukouré, D. Liénard, I. Sissoko, H. Diarra, Mothiba.
    Trenér: Mathieu Le Scornet

Toulouse FC: Dupé – M. Diarra, Nicolaisen, Rouault, Desler – van den Boomen (C), Spierings, Abúchlál – Dallinga, Ratão, Chaibi.
    Náhradníci: Haug – L. Costa, Suazo, Sierro, Kamanzi, Skyttä, Tsingaras, Birmančević, Onaiwu.
    Trenér: Philippe Montanier

Rozhodčí: El Hadj – Pasqualotti, Ocak.

Hráči Štrasburku budou hrát v modrobílé barevné kombinaci. Toulouse FC nastoupí v bílofialových dresech,

1

2
    Anthony Rouault ukázal v osobním souboji, že málokdy bere na své soupeře ohledy.

3
    Guilbert nezvládl zpracování těžkého míče, který na něj byl poslán vzduchem a pořádně si zavařil v souboji proti dvěma hráčům Toulouse.

4
    Mikkel Desler z Toulouse se provinil držením protihráče, což neuniklo halvnímu rozhodčímu.

5
    Hra je zatím rozkouskována do množství soubojů, které převážně končí odpískaným faulem.

6
    Prcić místo pasu do pokutového území velmi zbytečně poslal míč až k levé postranní čáře.

7
    Následný centr zleva ihned v zárodku dokázala eliminovat připravená obrana Toulouse FC.

8
    Centr Sansona na číhajícího Gameira v pokutovém území odvrátila obrana soupeře na rohový kop pro RC Štrasburk.

9
    Následný centr Guilberta z rohového kopu nedokázal překvapit bránící hráče Toulouse.

10
    Guilbert sice odvrátil míč na půlící čáru, kde však ve velkém počtu vládnou hráči Toulouse.

11
    Ukázkový skluz bránícího hráče ukončil rodící se akci Štrasburku, následně byl hostující hráč dohrán nedovoleným způosbem.

13
    Přetažený centr exslávisty Eduarda Sobola nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Tento ukrajinský hráč přišel do Štrasburku z belgického Club Brugge.

14
    Štrasburk se zatím velmi marně snaží o aktivnější hru vůči soupeři.

16
    Centr zleva končí opět pouze v rukavicích brankáře Maxime Dupého.

17
    Štrasburk se snaží trpělivě útočit do plných.

17
    Závar před hostující brankou v pokutovém územím gólem neskončil.

18
    Po akci Abúchlála se k míči dostal van den Boomen, jehož první střelu stihl Sels ještě vyrazit, jenže hráč Toulouse Dallinga přiklepl míč svému kapitánu a ten ho dostal do sítě! Jenže nahrávající hráč byl v ofsajdu!

19
    Předpokládaný verdikt vynesl i videorozhodčí u VAR systému, tudíž dle očekávání branka Toulouse neplatí!

20
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš! KÉVIN GAMEIRO se vydal na povedený únik při kterém zesměšnil nestíhájící Nicolaisena a především Roualta, přičemž následně poslal míč po zemi křižnou střelou za záda Dupého – 1:0! Bez asistence.
    20. Kévin GAMEIRO - 1:0

22
    Toulouse FC ihned reaguje na nepříznivý vývoj utkání zvýšenou aktivitou.

25
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Centrovaný míč nedokázal dobře odvrátit bránící hráč Štrasburku v pokutovém území a odražený míč pohotově uklízí do sítě zakončující THIJS DALLINGA – 1:1! Bez asistence.
    25. Thijs DALLINGA - 1:1

27
    Kvůli hře rukou hráče Štrasburku bude mít k dispozici přímý kop tým Toulouse FC.

28
    Bomba z přímého kopu kapitána Branco van den Boomena končí pouze nad břevnem branky, kterou střeží brankář Sels.

30
    Snahu a důraz přehnal v oosbním souboji záložník Abúchlál.

31
    Po divoké pětiminutovce která určila průběžný stav utkání, včetně neuznané branky se hra změnila v souboj převážně o střed hřiště.

33
    Hráči Štrasburku házenkářským způsobem obléhají pokutové území Toulouse.

34
    Střela hráče Toulouse nalezla pouze spoluhráče Abúchlála, který jí nechtěně zablokoval, čímž velmi pomohl soupeři.

35
    Po souboji s Aholou je na tom podstatně hůře hráč Toulouse a musí být lékařsky ošetřen.

36
    Kulhající Ratão se vrací zpět do hry.

38
    Diarra velmi nešetrně zasáhl kotník Guilberta a překvapivě neuvidí ani žluté napomenutí.

39
    Těžký míč sice zasáhl Prcić pohotovým volejem, ale zároveň tato střela ohrozila diváky sedící za brankou Toulouse.

40
    Po dobré přihrávce na krátkou vzdálenost, nová posila Štrasburku Morgan Sanson (přišel z Aston Villy) vyslal tuze nebezpečný projektil končící těsně vedle levé tyče!

41
    Vzápětí mohl v dobré pozici kontrovat Ratão, ale kapitán Djiku ho doslova v pokutovém území na poslední chvíli uzemnil k zelenému pažitu.

43
    Stále je k vidění velmi tvrdá hra od obou týmů, nicméně překvapivě v tomto utkání zatím nepadla ani jedna žlutá karta. A bylo spousta momentů, kde by se dalo vybrat, ne že ne.

45
    Sudí nastaví jednu minutu!

45+1
    Bylo jansé, že oba soupeři se budou snažit, aby v nastaveném čase neinkasovali. Což se jim podařilo.

45+2

První branka van den Booma nemohla platit kvůli ofsajdu Dallingy. Za minutu po individuální akci skóroval Gameiro. na což po pěti minutách dokázal zareagovat Dallinga, který tak pochybil své předchozí zaváhání.

I když hra po této hektické pětiminutovce dost upadla i nadále byli k vidění zajímavé možnosti. Bomba z přímého kopu Van den Boomena těsně minula břevno, pět minut před přestávkou velmi nebezpečně svým zakončením ohrozil Sanson branku soupeře, jenže míč letěl kolem levé tyče.

47
    Míč změní majitele, jelikož byl odpískán přímý kop pro Toulouse ve středu hřiště.

47
    Zakončení z kopačky Ratão byla velmi nepřesná a neohrozila přímo branku Selse.

47
    Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Ismaël Doukouré) za faul.

49
    Rohový kop Guilberta si obrana Toulouse s přehledem pohlídala.

51
    Vyslaný centr našel v pokutovém území přesně THIJSE DALLINGU, který umístil míč doprostřed branky, čímž zaskočil brankáře Selse a připisuje si dnes druhý, gólový zásah – 1:2! Asistence: Rafael Ratão.
    51. Thijs DALLINGA - 1:2

53
    Další nepovedený pokus jde na konto útočníka Ratão, ale ten zatím může být spokojený, jelikož má asistenci na zatím rozdílové brance utkání.

55
    Centr domácích ve velkých problémech odvrací na rohový kop obránce Desler.

56
    Centr z rohu sbírá přímo ve vzduchu ve svém pokutovém území brankář Dupé.

58
    Hráč Toulouse leží poblíž pokutového území, přesto hráči Štrasburku směřovali na svou útočnou polovinu hřiště,

59
    Desler se velmi čílil na rozhodčího, když odpískal jeho faul na bránícího Prciće.

61
    Aholou se provinil útočným faulem při svém ofenzivním snažení.

63
    Centr Guilberta byl velmi zákeřný a proto musel na brankové čáře absolvovat bolestivý souboj brankář Dupé s atakujícím protivníkem.

64
    Přečíslení pět na čtyři bohužel vedl sólista Abúchlál a místo nahrávky lépe postaveným spoluhráčům pouze sobecky nastřelil bránícího hráče.

65
    Střídání v týmu RC Štrasburk:
    ze hřiště odchází Eduard Sobol, přichází Dimitri Liénard.

66
    ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Habib Diarra,
    ze hřiště odchází Frédéric Guilbert, přichází Colin Dagba.

67
    Habib Diarra ukázal odvahu, ale i zároveň naivitu jelikož rozhodně nemohl uspět v souboji proti třem hráčům Toulouse.

68
    Přerušená hra je využita k občerstvení hráčů u svých střídaček, což je tedy v lednu velmi nezvyklé.

70
    Přestávka byla způsobena mimo jiné kvůli povinnosti jednoho hráče převléci dres.

71
    Míč je mimo hrací plochu a k výkopu od své branky se chystá brankář Dupé.

72
    Štrasburk dosáhl aspoň jedné, drobné změny ve statistice a sice do kladných čísel dokázal převést své držení míče.

74
    Diallo byl při svém průniku nedovoleně zastaven Abúchlálem těsně před pokutovým územím.

75
    Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Zakarjá Abúchlál) za faul.

76
    Přímý kop Dialla z devatenáctinácti metrů končí pouze na brankou Dupého.

77
    Hráči Štrasburku se zatím marně snaží o vyrovnání proti kvalitnímu soupeři.

78
    Centrovaný míč posléze skončil pouze propagační střelou Dialla přímo do brankáře Dupého.

79
    ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Ibrahima Sissoko.

Střídání v týmu Toulouse FC:
    ze hřiště odchází Moussa Diarra, přichází Ado Onaiwu.

80
    ze hřiště odchází Mikkel Desler, přichází Warren Kamanzi.

80
    ze hřiště odchází Rafael Ratão, přichází Vincent Sierro.

82
    Kévin Gameiro se změnil z hrotového hráče na tvůrce hry Štrasburku.

83
    S rozehrávkou přímého kopu rozhodně brankář Dupé nijak nespěchá. Což se nelíbí horkokrevným fanouškům Štrasburku.

85
    Diarra se sotva dotkl rukou Abúchlála ten následně na zeleném pažitu téměř umíral.

86
    Liénard nemá komu. Místo centru musel hrát balon dozadu na své spoluhráče.

86
    Nicolaisen s úspěchem zvládl neúspěšný atak Gameira vůči své osobě.

87
    Obrana Strasburku byla úspěšně přečíslena, následně na poslední chvíli zabránila pasu před branku noha Prcićě a bude to tak rohový kop pro Toulouse.

88
    Rohový kop van den Boomena přežila domácí obrana bez inkasované branky.

89
    ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Lebogang Mothiba.

89
    Střela Habiba Dialla z voleje orazítkovala pouze levou tyč branky soupeře!

90
    Tlak Štrasburku sílí, nicméně tento centr na hrací ploše dialla nezastihne.

90
    Vzhledem k dlouhému přerušení kolem 68. minuty se bude nastavovat dlouhých devět minut.

90+1
    Sudí sprintem letěl k lavičce Toulouse.

90+2
    Žlutá karta pro tým Toulouse FC konkrétně pro trenéra (Philippe Montanier).

90+3
    Tomu se nelíbilo, že nebyl potrestán zásah proti jeho hráči Chaibimu.

90+4
    Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Kévin Gameiro) za faul.

90+4
    Červená karta pro tým RC Štrasburk (Kévin Gameiro) za nesportovní chování.

90+5
    Tento zkrat Gameira příliš nepomůže jeho spoluhráčům.

90+6
    Nicméně i nadále tráví hráči Štrasburku čas převážně na útočné polovině soupeře.

90+7
    Tentokráte je dlouze ošetřován za pískotu fanoušků v hledišti kapitán Toulouse Branco van den Boomen.

90+8
    ze hřiště odchází Fares Chaibi, přichází Gabriel Suazo.

90+8
    Zakončení odraženého míče Maximem Le Marchandem z voleje jen těsně minulo svůj určený cíl.

90+9
    Útočník Štrasburku sice padá po souboji s gólmanem Dupé, ale sudí jasně ukazuje hrajte dále.

90+10

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:10.

Toulouse FC si díky dvou brankám Dallingy připisuje cenné vítězství 2:1! Druhý gól padl na začátku druhého poločasu, od té doby se prakticky snažilo družstvo RC Štrasburk o vyrovnání. Nejblíže k němu bylo minutu před koncem řádného času, když Diallo napálil míč pouze do tyče!

Svým spoluhráčům v nastaveném čase příliš nepomohl Gameiro, který se nechal vyloučit. (17:06:06)