AC Milán – Sassuolo 2:5 (kon.) | Juventus – Monza 0:2 (kon.) | Lazio – Fiorentina 1:1 (kon.)
Neapol – AS Řím 2:1 (kon.)
SSC Neapol
2:1 (1:0)
AS Řím
Neděle 29.01.2023, 20:45 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Italská Serie A • 20. kolo

90+2
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Tanguy Ndombèlé.

89
    Střídání v týmu AS Řím:
    ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Cristian Volpato.
    86. Giovanni SIMEONE - 2:1

86
    Neapol právě vstřelila branku!
    Vyrovnáno bylo jen 11 minut a Neapol už zase vede! Také na straně domácích se prosazuje střídající hráč. Zielinski našel ve vápně GIOVANNIHO SIMEONEHO, ten se krásně otočil s míčem do volného prostoru a pak se trefil krásně a nechytatelně do horní části branky AS Řím. Asistence: Piotr Zieliński.

83
    ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Edoardo Bove,
    ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Benjamin Tahirović.

76
    ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Giovanni Simeone,
    ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giacomo Raspadori.
    75. Stephan El Shaarawy - 1:1

75
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Tak nakonec je přeci jen vyrovnáno, AS Řím si srovnávací branku na 1:1 za svou aktivitu ve druhém poločase zasloužil. Prosazuje se střídající útočník STEPHAN EL SHAARAWY, ke kterému propadl centr na zadní tyč. Na jeho zakončení z první už Meret nedosáhl a skončil v síti společně s míčem. Asistence: Nicola Zalewski.

73
    ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Andrea Belotti.

70
    Stephan El Shaarawy fauloval zezadu Osimhena a nezbývá mu než přijmout žluté napomenutí.

69
    ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Mathías Oliveira,
    ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Eljif Elmas.

68
    Druhým napomínaným mužem utkání se stává útočník Neapole Victor Osimhen za faul skluzem bez snahy hráč míč.

46
    ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Stephan El Shaarawy.
    45+3. Spinazzolova tvrdá rána.

45+3
    V nastaveném čase první půle mohlo být vyrovnáno! Leonardo Spinazzola dostal ideální přihrávku proti noze a tvrdě vypálil, skvělý zákrok ale předvedl Alex Meret.

33
    Dybala dostává první žlutou kartu dnešního utkání za to, jak fauloval Stanislava Lobotku.
    17. Victor OSIMHEN - 1:0

17
    Neapol otevírá skóre zápasu! A byla to vskutku nádherná branka. Rui dobře uvolnil na levém křídle Kvaraccheliju, ten našel centrem na zadní tyči VICTORA OSIMHENA, a ten míč po skvělém zpracování hrudí nechytatelně napálil pod břevno. Asistence: Chviča Kvaracchelija.
    12. Kim si málem vstřelil vlastní gól.

12
    Došlo k obrovskému nedorozumění ve vápně Neapoli a málem z toho byl vlastní gól. Brankář Meret vybíhal, ale na míč nedosáhl a málem si ho do vlastní branky hlavou poslal Kim Min-čä. Nakonec to bylo těsně vedle.
    5. Kvaracchelija nebezpečně střílel.

5
    Máme tu první střelu na branku! Chviča Kvaracchelija si pěkně navedl míč na osu hřiště a zpoza vápna pak vystřelil pravačkou. Rui Patrício předvedl výborný zákrok, míč vyrazil na rohový kop.

Petr Sumbal

Branky: 17. Osimhen (Kvaracchelija), 86. Simeone (Zieliński) – 75. El Shaarawy (Zalewski)

Karty:   68. Osimhen (NEA) – 33. Dybala (ASR), 70. El Shaarawy (ASR)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:14.
    SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-čä, Rui (69. Oliveira) – Anguissa, Lobotka, Zieliński (90+2. Ndombèlé) – Lozano (76. Simeone), Osimhen (76. Raspadori), Kvaracchelija (69. Elmas).
    Náhradníci: Gollini, Marfella – Bereszyński, Demme, Gaetano, Jesus, Østigård, Politano, Zedadka, Zerbin.

Trenér: Spalletti

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Spinazzola (46. El Shaarawy), Cristante (89. Volpato), Matić (83. Tahirović), Zalewski – Lo. Pellegrini (C) (83. Bove), Dybala – Abraham (73. Belotti).
    Náhradníci: Boer, Svilar – Camara, Kumbulla, Solbakken, Viña.