AC Milán – Sassuolo 2:5 (kon.) | Juventus – Monza 0:2 (kon.) | Lazio – Fiorentina 1:1 (kon.)
Neapol – AS Řím 2:1 (kon.)
SSC Neapol
2:1 (1:0)
AS Řím
Neděle 29.01.2023, 20:45 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Italská Serie A • 20. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera. (22:50:04)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:14.

Vedoucí tým Serie A Neapol vstoupila do utkání velmi aktivně. Už v páté minutě vystřelil nebezpečně Kvaracchelija. Ten samý hráč se pak v 17. minutě podílel na zatím jediné brance utkání, když z levé strany našel přesným centrem Victora Osimhena, který s míč skvěle zpracoval a pak napálil pod břevno. Největší šance Římanů přišla až v nastaveném čase první půle, to když z dálky pálil Spinazzola, Mereta ale nepřekonal.

Do druhé půle nastoupil aktivněji AS Řím, a ten byl nakonec odměněn vyrovnávací brankou, v 75. minutě se prosadil po centru Zalewského střídající Stephan El Shaarawy. Utkání ale nakonec rozhodl žolík v dresu Neapoli. Po deseti minutách na hřišti se uvolnil Giovanni Simeone a nechytatelnou střelou zajistil Neapoli v 86. minutě vítězným gólem další tři body.

Zápas je u konce, Neapol v nejočekávanějším zápase 20. kola Serie A porazila AS Řím v dramatickém souboji 2:1 a upevnila si první místo v tabulce, na druhý Inter už má náskok 13 bodů. AS Řím se mírně propadá na šesté místo, na důležitou čtvrtou příčku ale ztrácí jen jeden bod.

90+7

90+7
    Simeone vyvezl míč do bezpečí, a to už by mělo pro Neapol stačit.

90+7
    Domácí se i v této těžké situaci ubránili a nyní už nastavený čas vypršel. Rozhodčí ale zatím nechává pokračovat ve hře.

90+6
    Tak přeci jen je tu ještě poslední šance AS Řím na vyrovnání. Benjamin Tahirović vybojoval rohový kop a na ten přibíhá také brankář Patrício.

90+5
    Neapol se ale zatím brání velice aktivně a neumožňuje hostům dostat míč ani do blízkosti její branky.

90+4
    Římanům se stále nedaří vytvořit si nějaký pořádný tlak. Teď by to ale mohlo přijít, hosté budou vhazovat na útočné polovině aut.

90+3
    Neapol se snaží v nastaveném čase co nejvíc kouskovat hru a zatím se jí to daří.

90+2
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Tanguy Ndombèlé.

90+1
    Nastavuje se šest minut.

90
    Emoce samozřejmě v těchto vypjatých momentech na konci zápasu planou naplno. Faulovaný byl u laviček Giovanni Di Lorenzo a hned se kolem něj seběhl hlouček hráčů.

89
    Střídání v týmu AS Řím:
    ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Cristian Volpato.

88
    AS Řím určitě svou snahu dotáhnout zápase alespoň za remízou nevzdá. Ke střele se nyní dostal mladíček Edoardo Bove, branku Neapole ale z voleje netrefil.
    86. Giovanni SIMEONE - 2:1

86
    Neapol právě vstřelila branku!
    Vyrovnáno bylo jen 11 minut a Neapol už zase vede! Také na straně domácích se prosazuje střídající hráč. Zielinski našel ve vápně GIOVANNIHO SIMEONEHO, ten se krásně otočil s míčem do volného prostoru a pak se trefil krásně a nechytatelně do horní části branky AS Řím. Asistence: Piotr Zieliński.

85
    Máme před sebou závěrečné minuty utkání. Uvidíme, které mužstvo bude mít v závěru více snahu překlonit misky vah na svou stranu.

Petr Sumbal

Branky: 17. Osimhen (Kvaracchelija), 86. Simeone (Zieliński) – 75. El Shaarawy (Zalewski)

Karty:   68. Osimhen (NEA) – 33. Dybala (ASR), 70. El Shaarawy (ASR)

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-čä, Rui (69. Oliveira) – Anguissa, Lobotka, Zieliński (90+2. Ndombèlé) – Lozano (76. Simeone), Osimhen (76. Raspadori), Kvaracchelija (69. Elmas).
    Náhradníci: Gollini, Marfella – Bereszyński, Demme, Gaetano, Jesus, Østigård, Politano, Zedadka, Zerbin.

Trenér: Spalletti

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Spinazzola (46. El Shaarawy), Cristante (89. Volpato), Matić (83. Tahirović), Zalewski – Lo. Pellegrini (C) (83. Bove), Dybala – Abraham (73. Belotti).
    Náhradníci: Boer, Svilar – Camara, Kumbulla, Solbakken, Viña.

Trenér: Mourinho

Rozhodčí: Orsato – Tegoni, Baccini