HK MD Šumperk – Poruba 2011 3:0 (kon.) | Písek – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Neděle 29.01.2023, 12:15 • Škoda aréna, Šumperk • Liga juniorů • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

HK Mladí Draci Šumperk vs HC RT TORAX Poruba 2011

Poslední vzájemný zápas
    Poruba vs Šumperk – 11.12.2022 – 3:2 sn

Aktuální forma:
    Šumperští Mladí Draci jsou aktuálně se 33 body na pátém místě tabulky skupiny Východ. Na dnešního soupeře, tabulkového souseda z Poruby, ztrácí šest bodů, Šumperští mají oproti Ostravanům o zápas k dobru. Na šestou Chrudim mají Mladí Draci náskok šesti bodů. V poslední duelu Šumperk odehrál utkání právě s Chrudimí. Zápas se udál v pátek 27.1.2023 na ledě Východočechů a Mladí Draci zvítězili 4:3.

Silné stránky týmu:
    Návštěvnost – 87 diváků

Individuální statistiky: (kanadské bodování a statistiky brankářů)
    (30) Útočníci: Tomáš Minařík 21 (7+14) ve 26 zápasech
    (10) Obránci: Milan Křivohlávek 15 (8+7) ve 23 zápasech
    Brankáři: Milan Ryšavý 94,45 % úspěšnost zákroků (1) a 2,08 branky na zápas (2) v 19 zápasech (10 výher), 664 zákroků (4), 1 čisté konto

* čísla v závorkách před jmény zobrazují postavení hráče či týmu v tabulce dané disciplíny"

HC RT TORAX Poruba

Poruba je aktuálně na čtvrtém místě v tabulce Východ s bodovým ziskem 39 bodů. Na třetí Techniku ztrácí šest bodů, ale má oproti Brňanům o zápas k dobru. Na Šumperk, svého dnešního soupeře a tabulkového souseda mají Ostravané náskok rovněž šesti bodů, ale Mladí Draci mají o zápas méně. Poslední zápas odehrála Poruba stejně jako soupeř v pátek 27.1.2023, kdy na domácím ledě těsně podlehla Přerovu 2:3.

(5) Střely na branku – 30,74 minut
    (1) Přesilovky – 19,42 %
    (1) Tresty – 263 minut
    (1) Index slušnosti – 9,74 minut

(9) Útočníci: Jakub Koudelný 34 (15+19) ve 27 zápasech
    (3) Obránci: Filip Hlaváč 20 (11+9) ve 27 zápasech
    Brankáři: Marek Slíž 92,33 % úspěšnost zákroků (4) a 2,45 branky na zápas (6) ve 27 zápasech (13 výher), 749 zákroků (1),

Domácí Mladí Draci budou dnes krátce po nedělním odpoledni, ve 12:15 hostit tabulkového soupeře z Poruby. Určitě půjde o atraktivní podívanou, kterou si nesmíte nechat ujít přímo naživo v šumperské Škoda aréně, ale pokud dorazit nemůžete zápas vám budeme podrobně přenášet pomocí online textového přenosu.

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Ježek) – Cabadaj, Netolický (A), Plhal, Součekm Jarmara, Cekr – Slováček (A), Karas, Seidenglanz, Tomeš, Miškovský, Minařík, Najman, Šotkovský, Szabó, Jeřábek
    Trenér: Petr Rutar

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž (Mareček) – Fišara, Kalužík, Kosina, Černý (C), Činčala, Falhar, Shevchuk – Wawrzkiewicz, Halata, Moravec, Krčmarský, Elze, Stasjuk, Prokeš, Gnap, Skřipčák, Šrubař, Koudelný
    Trenér: Tomáš Potěšil

Rozhodčí: Martin Vepřovský — Tomáš Jiruška, Jan Kopecký.

00:01

00:30
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Domácí jdou bleskurychle do vedení. Pohých třicet sekund stačilo první formace k tomu, aby poslal puk za Slíže. Autorem branky je DOMINIK JEŘÁBEK, který vyzkoušel pozornost brankáře Poruby po teči střely Minaříka od levého mantinelu. Asistence: Tomáš Minařík a Miroslav Slováček.

00:48
    Šumperk si zahraje první přesilovou hru tohoto zápasu, na trestnou lavici míří za hákování Koudelný.

02:23
    Pár pokusů Mladých Draků a následně se Poruba osvobozuje.

02:48

03:12
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Mladí Draci krátce po uplynutí přesilové hry odskakují soupeři na rozdíl dvou branek. KRYŠTOFA SEIDENGLANZE, který byl na středu kluziště téměř osamocen, si všiml Miškovský, poslal mu puk a vyslal jej do akce. Střelec branky si vytvořil prostor a vystřelil na Slížovu klec nechytatelnou střelu, která se od břevna odrazila dovnitř klece.

06:46
    Hra v první třetině se odehrává hlavně v obranném pásmu Poruby, nynější minuty nejsou výjimkou, šumperská první lajna hledá prostor, kudy by mohla Slíže ohrozit.

07:23
    Wawrzkiewicz vystřihl první nebezpečnější akci svého celku, když tečoval před šumperskou bránou. Ryšavý následně musel zasahovat skrytím kotouče do náruče proti následujícímu pokusu Porubských.

08:29
    Jeřábek poslal puk od levého mantinelu na uvolňujícího se Slováčka, který ale nedostal kotouč přesně na čepel a Slíž zůstal neoohrožen.

09:26
    Koudelný obešel domácího obránce a dostal se ke střele k bližší tyči, puk kryje Ryšavý svými betony.

10:58
    Szabó provedl riskantní ale zato povedenou stahovačku a prověřil Slíže střelou tahem. Hostující gólman chytá puk do náruče.

11:24
    Hostující celek nezvládl rozehrávku a je pískán icing.

11:58
    Plhal to zkusil od modré čáry, střela k hostující kleci nedoletěla.

12:55
    Najman nedokázal projít skrze tři obránce hostují útočnou třetinou.

14:21
    Souček vystřelil od modré čáry, Slíž zasahuje rukavicí.

15:06
    Poruba předvedla nebezpečnou, ale nekoordinovanou akci kupředu, na jejímž konci byl kapitán Černý a jeho teč, která mířila mimo hostující branku.

15:06
    Rychlonohý forvard hostů nyní přebruslil domácího beka a zkusil prověřit Ryšavého zboku k pravé tyči.

15:51
    Souček nahodil puk hned za modrou čárou na Slíže, ten puk chytá a bude se vhazovat před jeho svatyní.

16:49
    Na ledě je první šumperská formace, která zahustila prostor před Slíže. Hosté se nyní sice uvolňují, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.

18:21
    Falhar se dostal do třetiny, odkud jakmile mohl, vystřelil na Ryšavého, který zasahuje rukavicí. Bude se vhazovat před šumperskou bránou.

19:05
    Šotkovský to zkusil zblízka, Slíž měl situaci pod kontrolou.

19:50
    Na samém sklonku první třetiny to hořelo před domácí bránou, Poruba se snažila upravit skóre, seč mohla, domácí beci statečně padali do střel. Nebezpečí nebylo přetaveno v branku.

20:00

Úvodní perioda je za námi. Do zápasu lépe vstoupil domácí celek, který již po třiceti sekundách vedl 1:0 po trefě Dominika Jeřábka. Na 2:0 poté ve 4. minutě navýšil Kryštof Seidenglanz. V první půlce první třetiny měli domácí, navíc posílení dvěma góly navíc. Poruba se postupně dostávala do zápasu a čím více se blížila první siréna, tím byla nebezpečnější. Skóre už se ale do konce této části hry neměnilo. Mladí Draci vedou 2:0.

Druhá třetina začne přibližně v 12:59.

20:01

20:47
    Do druhé třetiny vyrazila s vervou Poruba, která založila první útok druhé části hry.

22:09
    Koudelný a Wawrzkiewicz se pokusili o kombinaci před domácím gólmanem, který za touto akcí udělal tečku a má puk ve svých spárech.

23:10
    Poruba se představuje střelou, Ryšavý chytá puk do lapačky.

23:44
    Netolický i přes obtíže držel puk na čepeli, ale nakonec jej porubští hráči z pásmu vyprovodili.

24:05
    Icing hostů, hra se přesouvá před Slíže.

25:13
    Než se Koudelný dostal ke střele, Minařík je o kotouč obral a vyrazil kupředu.

26:16
    Delší pásmo hry, ve kterém je Šumperk uzavřen ve třetině, Poruba vyslala jeden pokus, který Ryšavý vyrazil vysoko nad bránu.

27:45
    Velmi rychlý a důrazný Moravec donutil domácího brankáře ke dvěma zákrokům.

28:12
    Nyní se hra přesunula před porubskou bránu, kde to zboku klece zkoušel Šotkovský. Jeho pokus mířil nad brankovou konstrukci.

28:58
    Minařík to zkusil od modré čáry, Slíž důrazně zasahuje vyrážečkou.

29:01
    Hosté se dostali z pásma za cenu zakázaného uvolnění. Bude se vhazovat po Slížově pravici.

29:09
    Porubský gólman byl nyní mimo brankoviště, šumperští hráči toho zkoušeli využít, ale maskovaný muž hostů kotouč zachytil kotouč mezi betony.

30:13
    Poruba se provinila faulem v obranném pásmu, Halata zakročil proti Cekrovi nedovoleně, kolenem.

31:03
    Šumperk nyní nepustil hosty z pásma, představil se sérií nahrávek a střel, poslední nebezpečnou ránu vyslal Jeřábek, kterému puk přistál na čepeli po odrazu od hostujícího obránce.

31:09
    Potyčka před hostující klecí, Slíž zůstává ležet, je k němu vyslán i lékař. Brankář Poruby následně vstává a vypadá to, že bude pokračovat ve hře.

31:15
    Zdá se, že porubský gólman je v pořádku, ihned po buly je na něj vyslána střela od modré čáry, kterou betony likviduje.

31:49
    Pokus o přechod do pásma v podání domácích nebyl povedený a je pískán ofsajd.

32:03
    Koudelný obešel domácí hráče, dostal se i přes posledního obránce, ale na Ryšavého v zakončení nevyzrál.

32:23
    Netolický byl v útočném pásmu podražen Moravcem, který si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

32:36
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Mladí Draci využívají přesilovku. Skulinku u pravé tyče Slížovy klece, respektive prostor mezi tělem a tyčí, našel MIROSLAV SLOVÁČEK. Domácí jdou do tříbrankového vedení. Asistence: Tomáš Minařík a Ondřej Šotkovský.

35:39
    Mladí Draci jsou po této fázi hry, ve které odskočili o jednu branku, akčnějším celkem.

36:39
    Poruba se dostal před branku, kde vytvořila tlak, Ryšavý musí zasahovat.

37:17
    Ve středním pásmu se Slováček provinil podrážením a Poruba bude mít ke konci třetiny výhodu v podobě přesilové hry.

38:11
    Dělovka ze zadních řád Poruby, Ryšavý chytá, následně se Mladí Draci zvládli osvobodit z pásmu a zabránili i následnému usazení se do pásma Ostravnů.

39:12
    Hra je nyní ve středním pásmu.

39:17

39:44
    Poruba to zkouší, Koudelnému v první střele zabránil pozičně Jeřábek, následně Ryšavý zasahuje.

39:56
    Šotkovský se dostal před hostující obranu a šel tváří v tvář na Slíže, jeho střelu hostující brankář chytil betonem a následně vypadla klec ze svých míst a je přerušena hra. Uvidíme nejspíše poslední buly této třetiny.

40:00

Uplynulo čtyřicet minut a Šumperk navýšil své vedení o jednu branku. Průběh druhé periody byl pozvolnější, hokej je chudší na šance a jeho rychlost není nijak závratná. Ze začátku druhé třetiny ale byli akčnějším celkem hosté, kteří se snažili ihned po nástupu do hry zvrátit nepříznivé skóre, marně. Branku domácích na současných 3:0 zařídil v přesilové hře Miroslav Slováček. Uvidíme, kam se bude zápas ubírat v poslední dvacetiminutovce.

Třetí třetina začne přibližně v 13:47.

40:01

40:32
    První akce třetí třetiny z holí hostů, následně Ryšavý zůstává ležet, byl nejspíše zasažen jedním z hostujících hráčů.

42:24
    Jeřábek zabránil střele hostí hned na modré čáře, následně se útok vydal na druhou stranu a zasahovat musí Slíž.

44:05
    Hra se nyní odehrávala v obranném pásmu hostů.

45:02
    Miškovský byl ve velké šanci před bránou, Slíž nebyl připraven na zákrok.

45:11
    Miškovský to zkusil tahem hned po vstupu do třetiny, Slíž zasahuje lapačkou.

46:13
    Koudelný v silovém souboji s domácím bekem nedokázal vystřelit a Ryšavý odklidil puk holí.

46:50
    Šotkovský se vyskytl v dobré střelecké možnosti, puk zamířil vysoko nad branku.

47:33
    Cabadaj se opředl do porubského hráče a nedovolil mu vystřelit.

48:47
    Jeřábek šel jeden na jednoho proti porubskému obránci, kterého oblafl naznačením, jeho střelu ale Slíž chytil.

48:54
    Icing hostujícího týmu.

49:38
    Jeřábek poslal puk na střed hřiště na Šotkovského, Slíž jeho pokus chytá betony.

51:09
    Cabadaj nepustil porubského hráče do pásma.

51:39
    Gnap přebruslil domácí obranu, ale v koncovce minul branku.

53:00
    Hra se přesouvá z jednoho pásmu do druhého, ani jeden tým nepřichází s kombinacemi, hosté to berou spíše na sebe a mají nyní na kontě více střel.

54:29
    Poruba snaží rozehrát směrem kupředu, marně.

55:13
    Poruba nezvládla vstup do pásma a je pískán ofsajd.

56:02
    Šumperk vyhrál buly a Minařík vysílá puk do útočného pásma.

57:13
    Čas se krátí a hra ztrácí na tempu, nyní je kotouč v obranné pásmu domácích.

57:48
    Kotouč je zašlápnut u pravého mantinelu.

58:38
    Chyba u levého mantinelu, následně Ryšavý musí zasahovat, stejně tak i jeho kolegové v obraně.

58:52
    Domácí kapitán je odeslán na trestnou lavici za vysokou hůl. Šumperk tento zápas dohraje v oslabení.

58:57
    Ofsajd hostů,

59:29
    Fotbal před domácí klecí, hráči byli do sebe tak zaklínění, že nemohli pracovat rukama.

Konec zápasu. (14:15:31)

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 1. Jeřábek (Minařík, Slováček), 4. Seidenglanz (Miškovský), 33. Slováček (Minařík, Šotkovský)

Rozhodčí: Martin Vepřovský — Tomáš Jiruška, Jan Kopecký