Zlín – Sokolov 5:0 (kon.) | Jihlava – Prostějov 3:6 (kon.) | Poruba 2011 – Litoměřice 1:3 (kon.)
Šumperk – Třebíč 3:2 (po pr.) | Kolín – Přerov 1:3 (kon.) | Pardubice B – Slavia 1:0 (1:0 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 01.02.2023, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 44. kolo

Třetí třetina přinesla hned pět branek, z toho tři během minuty a tři čtvrtě. Dukla nejprve snížila Josefem Skořepou, hosté ale hned po buly opět odskočili na dvě branky druhou trefou Aleše Poledny v zápasu. Jihlava sice rychle vstřelila kontaktní branku Tomášem Chlubnou, ale vyrovnat se jí už nepodařilo.

Prostějov naopak v závěru přidal dvě trefy do prázdné klece, když se lehce prosadili Tomáš Jandus a Martin Pěnčík – 3:6. (19:47:33)

59:52 Martin PĚNČÍK - 3:6

59:52
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Ačkoliv se Jihlava v šesti snažila zabránit dalšímu gólu do volné klece, ten 7,8 sekundy před koncem skutečně padl. Hašek přihrál mezi kruhy MARTINU PĚNČÍKOVI a jeho rána nekompromisně prošla až do prázdné branky. Asistence: Petr Hašek.

59:25
    Tomáš Jiránek bekhendem od mantinelu poblíž kruhu netrefil prázdnou klec, ale to mu už vůbec vadit nemusí. Prostějov si odveze domů tři body.

Dukla i nadále pokračuje s hrou bez brankáře v šesti hráčích v poli.

58:38
    Menšík se snažil ze závaru před brankou vytěžit úspěšnou dorážku, ale Pavelka byl na místě.
    57:58 Tomáš JANDUS - 3:5

57:58
    Prostějovská situace dva na jednoho končí trefou volné klece. Ačkoliv Harkabus dělal vše pro to, aby TOMÁŠI JANDUSOVI znepříjemnil zakončení do volné klece, trefu do prázdné branky neodvrátil. Prostějovský forvard vystřelil, kotouč se otřel o levou tyčku a zapadl do brány. Bez asistence.

57:39
    Prostějovské vyhození končí na levém kruhu před jihlavskou brankou.

57:19
    Skořepa vyhrál buly. Hned po něm přišla střela, ale vedle.

57:19
    Vyhození Prostějova končí zakázaným uvolněním. Jihlava si poté bere oddechový čas a po něm zůstává Adam Beran na střídačce. Domácí zkusí hru v šesti bez brankáře, to vše dvě a tři čtvrtě minuty před koncem základní hrací doby.

57:02
    Přihrávka na Dundáčka na modrou nebyla přesná a Jestřábi tak bez vážnější snahy vyhnali soupeře ven z pásma.

56:18
    Dukla se po rozvrkočené rozehrávce musí s pukem vrátit zpět ke své brance a zkusit další útok.

55:37
    Jihlavští se nejprve dostávali do zajímavého ohrožení Pavelky, který úspěšně zasáhl a poté se Dukla k dorážce nedostala. Při dalším jihlavském útoku je pískán ofsajd.

Zápas se hraje před 455 diváky, kteří dnes dorazili na pelhřimovský stadion.

54:13
    Delší pasáž bez přerušení ukončuje střela Handla z levé strany, kterou Pavelka našel ve výstroji.

52:38
    Od branky na 2:4 se hraje opravdu pohledný hokej a sedm minut před koncem rozhodně není nic jasného.

51:12
    Patrik Miškář byl na levé straně sám s pukem, ale také ve velkém úhlu. Zkusil trefit volnou část branky, jelikož Pavelka už ležel a prakticky nemohl zasahovat, jenže minul.

49:32
    Tomáš Harkabus ujížděl po pravé straně na branku Jaroslava Pavelky, mezeru mezi jeho výstrojí však svou střelou nenašel.

48:54
    Bílčík za brankou trefil čistě Davida Ostřížka, který stejnou mincí uštědřil políček Kachyňovi. Puk se mezitím dostal mezi kruhy pro Viléma Buriana, proti kterému výborně zasáhl Adam Beran.
    47:46 Tomáš CHLUBNA - 3:4

47:46
    Dukla právě vstřelila branku!
    Na pelhřimovském stadionu zní sportovní hit "Ole, ole ole ole, vyhrajeme, vyhrajeme". No a rozhodně ještě není jisté, kdo dnes zažije opojný pocit z výhry. Miškář přihrál mezi kruhy volnému Cachnínovi, který svou dobrou střelou ještě Pavelku nepřekonal, nicméně pohotový TOMÁŠ CHLUBNA zamířil z dorážky přesně. Asistence: Richard Cachnín, Patrik Miškář.
    46:29 Aleš POLEDNA - 2:4

46:29
    Jenže prakticky hned po buly přichází gól hostí, kterým Prostějov znovu uskakuje na dvoubrankový rozdíl. Velmi pěkná kombinační akce hostí šla od Buriana, který na modré dal puk Haškovi. Hráč s číslem osm jej poslal podél modré pro ALEŠE POLEDNU, který si sjel po ose hřiště téměř mezi kruhy a podruhé v tomto utkání zakončil přesně. Asistence: Petr Hašek, Vilém Burian.
    46:01 Josef SKOŘEPA - 2:3

46:01
    Typická akce JOSEFA SKOŘEPY. Jihlavský kapitán vyhrál buly a rychle si najel před branku, kde usměrnil příhru Havránka přesně do sítě. Třetí gól pro kapitána Dukly během tří utkání. Asistence: Tomáš Havránek.

45:27
    Cachnín z kruhů dorážkou Pavelku nepřekvapil.

44:42
    Fantastický Adam Beran stále ještě drží mírné jihlavské naděje. Nejprve na něj vystřelil Tomáš Jiránek z levého kruhu, když posílal obtížnou ránu na vzdálenější tyč těsně nad ledem. Beran zasáhl a hned poté vytrčil svůj levý beton k tyči proti Jiránkově dorážce.

43:15
    Tecl chtěl zadovkou vyslat puk do jízdy pro Judu, ale přihrávka nebyla příliš razantní a hráč s číslem 18 projel do útočného pásma bez kotouče.

42:38
    Handl obkroužil branku a předal puk na pravý kruh pro Miškáře. Jihlavský útočník našel křižnou přihrávkou Karabáčka, který se snažil ještě trošku vylákat Pavelku z branky a poté zakončil, nicméně prostějovský brankář byl připraven.

41:58
    Skořepa před brankou neměl dostatek prostoru k zakončení, střela Kachyni od modré následně minula cíl.

41:25
    Přesilová hra se zatím nehraje moc dle jihlavských not, až nyní se Dukla dokázala usídlit před Pavelkou.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:14.

Druhá třetina je minulostí. Jihlavští hokejisté sice dokázali ve 23. minutě srovnat stav v přesilové hře díky Matouši Menšíkovi, ovšem šest minut poté hosté střelou Jana Bartka z levého kruhu opět vedli. Dukla poté měla slibné šance na vyrovnání a i po trošku šťastném gólu Tomáše Valenty na snížení, ovšem domácím se nezadařilo. Buď byl Pavelka jistý nebo šly střely vedle a jednou byla rozezvučena i tyčka – 1:3.

40:00

39:52
    Karabáčkova střílená přihrávka přelétla těsně nad horní tyčku branky Pavelky.

39:25
    A ani další závod Dukly pukem do pásma není přesný. Hosté nejprve snadno získali puk a poté je pískán ofsajd Jihlavy.

39:06
    Nepřesná jihlavská přihrávka končí zakázaným uvolněním.

38:43
    Harkabus při přebrání přihrávky lehce zavrávoral a Dukla poté přišla o pásmo.

Pokračovat se ještě nebude, jelikož před Beranovou brankou pracují rolbaři na odklizení stop od krve.

38:30
    Mimo záběry veškerého dění zůstal před Beranovou brankou ležet Erik Meluzin, kterého zřejmě fauloval Jan Slanina, neboť je sudím poslán na dvě a dvě minuty ven za vysokou hůl. Tohle je dobrá šance pro domácí, aby se vrátili do zápasu.

36:54
    Miškář objel branku a protože u tyče neměl prostor k zasunutí puku, pokračoval v bruslení a následně přihrál na modrou pro Chvátala. Jeho dobrá rána těsně minula zařízení.

35:47
    Červenožlutí neudrželi kotouč na modré, Bilčíkovi puk přeskočil přes hůl.

35:33
    Podruhé už vyhození Prostějova končí zakázaným uvolněním.

34:57
    Na Harkabusovu střílenou přihrávku před brankou nedosáhl Menšík, poté sám Harkabus mířil vedle branky Pavelky. I nyní byla jihlavská odpověď neúspěšná.
    33:56 Tomáš VALENTA - 1:3

33:56
    Po vyhraném buly Prostějova zásluhou Ostřížka dostal puk na levou stranu modré TOMÁŠ VALENTA, který vystřelil. Kotouč byl zřejmě před Beranem tečován jedním z jihlavských hráčů a zapadl přesně k tyči. Asistence: David Ostřížek.

33:05
    A další velká šance Dukly. Handl si po levé straně vyjel až na modrou a poté z osy hřiště vypálil. Puk skončil na levé tyči branky Pavelky.

32:40
    Josef Skořepa získal puk v bezprostřední blízkosti před brankou Pavelky, mířil však těsně vedle!

32:09
    Také Prostějov se na chvíli usadil před brankou Berana, který musel zasáhnout po střele Venkrbce.

31:40
    Harkabusovu střelu hned po buly vytěsnil Pavelka. Hostům je poté pískána přihrávka rukou.

30:44
    Dobrá akce Dukly. Meluzin získal puk a mezi kruhy jej nechal pro Miroslava Judu. Jihlavský forvard si srovnal kotouč na hůl a mířil na teploměr Pavelky, který dobře zasáhl a následný odražený puk už v těžké pozici neusměrnil Tecl do volné části branky.

30:12
    Další buly před Pavelkou zvládli lépe hosté, ale kotouč si i tak vybojovala Dukla zpátky. Z vrcholu levého kruhu se do střely opřel jeden z jihlavských plejerů, nicméně orazítkoval pouze břevno!

29:16
    Zakázané uvolnění Prostějova, Pavelka se bude muset mít na pozoru.
    28:39 Jan BARTKO - 1:2

28:39
    Prostějov se opět ujímá vedení. Na levém kruhu se k puku po Illéšově pasu dostal JAN BARTKO, který nic nevymýšlel a opřel se do rány. Ačkoliv se Beran stihnul přesunout, proti střele se natahoval marně. Asistence: Jakub Illéš, David Ostřížek.

28:06
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Miroslav Juda – 2 min., držení.

26:33
    Jaroslav Pavelka se musel mít na pozoru, jelikož po levé straně udělal několik rychlých kroků Cachnín a vyslal na něj tvrdou ránu, kterou ale brankář Prostějova našel v lapačce.

25:15
    A nechybělo moc, aby se Tomáš Havránek ve středním pásmu dostal ke kotouči, čímž byl jel sám na branku. Jan Bartko ovšem stačil kotouč udržet.

23:38
    Rázem se hraje oboustranně velmi rychlý hokej. Adam Beran musel u své pravé tyče nadvakrát krotit kotouč.
    22:20 Matouš MENŠÍK - 1:1

22:20
    Tato jihlavská přesilovka byla výrazně lepší než předešlá. MATOUŠ MENŠÍK se před brankou dostal k puku a svým třetím gólem v sezoně během jedenácti jihlavských zápasů jistě srovnává stav zápasu. Asistence: Patrik Miškář, Václav Karabáček.

22:06
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
    Robin Staněk – 2 min., hákování.

20:45
    Dukla vstoupila do druhé třetiny aktivněji, ovšem Pavelka dvakrát po sobě puk ukryl ve své výstroji.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:21.

První třetina je u konce. Oba dva týmy jí začaly aktivně, ale brankově se prosadili pouze hosté, když se po individuální akci Janduse trefil Aleš Poledna. Vzápětí při jihlavské přesilovce mohli Jestřábi vést o dvě branky, ale Ostřížek v úniku pálil těsně nad. Další slibné šance na obou stranách zlikvidovali oba gólmani, proto je stav lepší pro hosty – 0:1.

20:00

19:26
    Velká šance hostí. Tomáš Valenta byl na levém kruhu nikým nehlídán a měl zde i dostatek prostoru ke střele, kterou dával pod horní tyčku. Beran ale dobře zasáhl.

19:00
    A Kachyňa znovu v akci, nyní nepustil na levé straně k brance se prodírajícího Tomáše Jiránka.

18:22
    Illéš se trošku se štěstím dostal mezi kruhy k odraženému puku, ovšem jeho pokus dokázal Kachyňa také se štěstím srazit mimo tři tyče.

18:00
    Dundáček na nic nečekal a vyslal od modré rychlou střelu těsně nad ledem. Podobné rány jsou pro brankáře vždy nepříjemné, nicméně Pavelka zasáhl velmi dobře.

17:47
    Handl chtěl ihned po buly vyzkoušet pozornost brankáře, ovšem jeho pokus byl sražen nad branku.

17:41
    Vyhození Prostějova končí zakázaným uvolněním.

17:03
    Jihlava hraje ve čtyřech.

16:48
    Jiránek i Veselý před brankou minuli střílený pas Jansy. Dukla se vzápětí osvobozuje.

16:22
    Ostřížek dával mezi kruhy pas pro Illéše, který kotouč rychle usměrňoval k levé tyči. Netrefil však zařízení.

15:51
    Útočné snažení Prostějova hatí ofsajd.

15:15
    Roman Vlach na druhý pokus vyhrál opakované buly proti Skořepovi. Nicméně kombinace hostí byla úděsná a do přečíslení se dostali domácí. Havránek z pravé strany hledal před brankou právě kapitána Dukly, přihrávka na něj ale byla sražená.

Josef Skořepa ještě jde cosi reklamovat u sudích, ti mu něco říkají a rozhodnutí se nemění.

15:03
    Další svízelná situace první třetiny pro Duklu kvůli dvěma minutám pro Filipa Hamana za vysokou hůl.

14:07
    Miškář dvakrát vybojoval pro spoluhráče puk, po zápasové pauze je hodně nabuzený. Kotouč doputoval nakonec na modrou pro Bilčíka, který viděl u levé tyče Chlubnu a mířil na něj nahozením. Od nohou jihlavského mladíka se touš odrazil vedle branky.

12:36
    Střela Janduse od modré nebyla pro Berana ničím těžkým, ovšem kotouč se od zadního mantinelu dostal na hokejku Tomáše Jáchyma, jenž viděl, že je u levé tyče brankáře Dukly volné místo. Snažil se proto rychle obtočit kolem klece a zasunout puk, ovšem Beran byl mrštný a v gólové radosti mu zabránil.

11:24
    Cachnín se sice ve středním pásmu vyhnul soupeři, kombinace s Judou ale úspěšná nebyla.

10:24
    Jansa dával před branku střílenou přihrávku pro Janduse, který měl ale k puku dále a Beran tak příliš práce neměl. Sluší se říct, že do úvodní vstřelené branky držel sérii 71 minut a čtyř sekund bez inkasované branky.

09:22
    Marek Tecl, který dal v minulém utkání čtyři branky za druholigový Havlíčkův Brod, se na pravém kruhu dral k puku po tom, co Pavelka vyrazil tvrdou střelu. Proti Teclově zakončení se ale dokázal přesunout.

08:44
    Domácí zkusili zakombinovat, ovšem špatná přihrávka zkazila jejich snahu a David Ostřížek ujel do samostatného úniku. Po levé straně si puk navedl blíže ke středu a zkusil trefit vzdálenější růžek, který o kousek minul.

08:08
    Prostějov se bez problémů znovu osvobozuje a Dukla má nyní problém dostat puk do pásma.

07:36
    Dobrá kombinace Dukly končí rychlým zakončením Harkabuse z jeho oblíbeného prostoru na levém kruhu, ovšem puk šel vedle tří tyčí. Pavelka tak zasahovat nemusel.

07:12
    Hosté se po buly rychle osvobozují a Dukla musí začít od své branky.

06:57
    Dukla bude moct srovnat v přesilovce, za podrážení jde ven Filip Jansa.
    06:26 Aleš POLEDNA - 0:1

06:26
    Celá akce vedoucí k úvodní brance začala tím, že Jandus se kolem pravého kruhu prodral až před branku, ale nakonec mu puk při zakončení odskočil od hokejky. Co nesvedl on, to se povedlo ALEŠI POLEDNOVI, který se trefil z levé strany přesně. Asistence: Tomáš Jandus, Tomáš Jáchym.

06:07
    Menšík po přistrčení Harkabuse sice dostal puk do útočného pásma, nicméně bez toho, aby se v něm Jihlava udržela.

05:08
    První slušná šance i na straně Jihlavy. Miroslav Juda si nabruslil před Pavelku, jehož zkusil překvapit bekhendovým zakončením. Ačkoliv brankář Jestřábů puk nakonec neudržel, zamezil mu v cestě mezi tři tyče. K dorážce se již domácí nedostali.

04:31
    Chlubna dostal nepřesný pas a byl vystaven do ofsajdu.

04:19
    Velmi neurovnanou pasáž hry zakončila střela Jana Slaniny, který se mezi kruhy se štěstím dostal k puku. Mířil však vysoko nad.

03:21
    Tomáš Jandus na pravé straně dobruslil puk a z úhlu si to namířil přímo před Berana. Jediný možný prostor byl mezi jeho betony, ale toto místo si jihlavský brankář v poklidu pokryl.

02:44
    Jihlavský přechod přes modrou zastavuje ofsajd.

02:29
    Roman Vlach nabíral ve středním pásmu rychlost, ale jeden z hráčů Dukly mu vypíchl puk. Přesto se ale hosté dostali do útočného pásma a první ostrou střelu na branku vyslal Jan Veselý. Beran byl pozorný a schoval touš někde v dresu.

02:08
    Pokus o jihlavskou teč od modré vystihli hosté a srazili kotouč do ochranné sítě.

01:45
    Slanila se po pravé straně obtočil kolem Meluzina a zavezl puk do pásma, nicméně byl už hodně z úhlu a prostor ke střele neměl.

01:06
    Útočí také Jestřábi, avšak nepřesná rozehrávka Ostřížka skončila ve středním pásmu. Na tahu je tak Dukla.

00:36
    Hned v první minutě se jihlavští hokejisté dostali před branku Pavelky, ale Handlovi puk nepřišel přesně na hůl. Pokud jsem tedy dobře viděl.

00:01

HC Dukla Jihlava: Beran (Chaloupek) – Dundáček, Haman, D. Kolář, Vala, Bilčík, Kachyňa, Chvátal – T. Havránek (A), Skořepa (C), Handl – Harkabus, Menšík, Karabáček – Meluzin, Miškář, Chlubna – Cachnín, Juda, Tecl.
    Trenér: Viktor Ujčík

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Bartko, Valenta, Malák, Poledna, Staněk, Pěnčík – Jiránek, T. Jáchym, Jandus – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec, Jansa – Veselý, Vlach, Illéš – Maruna.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Hucl, Květoň – Jindra, Maňák.

Dobrý večer z Pelhřimova. 44. kolo nabídne souboj Dukly Jihlava proti Prostějovu, který může zásadním způsobem zamíchat pořadím v tabulce. Utkání začíná v 17:30.

Výsledky z posledních kol vypadají pro Duklu nadějně. Po dlouhé sérii šesti porážek v řadě se výkony i výsledky Jihlavy začaly zlepšovat. Tým dokázal dvakrát na domácím ledě porazit své soupeře vysokým rozdílem, nejprve Frýdek-Místek 7:1 a v posledním odehraném kole Šumperk 5:0. Neuspěl naopak minulý týden na ledě Zlína, kde Jihlava prohrála 4:1. Dukla se drží těsně na posledním postupovém místě, případný tříbodový zisk z dnešního zápasu ji může posunout o několik míst výše, při souhře výsledků i přiblížit k šestému místu, které si Dukla dala před sezonou jako cíl pro základní část.

V Prostějově je situace o něco veselejší, než v Jihlavě. Jestřábi z posledních deseti zápasů pět vyhráli a v šesti bodovali. V posledním odehraném kole sice přišla celkem nečekaná porážka od Pardubic B po prodloužení, je ovšem nutné zmínit i výhry s těmi nejlepšími. Prostějov doma porazil Porubu 4:1 a z Třebíče si odvezl výhru 4:3 po prodloužení. Prostějov je aktuálně čtvrtý, pokud v dnešním utkání zvítězí, upevní si svou pozici v nejlepší šestce týmů a může ještě pomýšlet na vyšší umístění. Pokud naopak v dnešním zápase prohraje, dá prostor na posun Litoměřicím a Přerovu, oba týmy na Jestřábi ztrácí jen tři body.

Vzájemné zápasy

Dukla se s Prostějovem střetla v této sezoně už třikrát. První zápas v Prostějově vyšel lépe Jihlavě, která dovolila skórovat Prostějovu až ve třetí třetině,a nakonec vyhrála 4:2. Další dva zápasy nabídly mnohem vyrovnanější průběh. V Pelhřimově rozhodovala až třetí třetina, kde Dukla sahala po vyrovnání, ale nakonec inkasovala do prázdné a prohrála 5:3. I poslední vzájemný zápas ovládli Jestřábi. Prostějov si vybudoval v přesilových hrách v první třetině vedení 3:1, Dukla se snažila o vyrovnání, kontaktní branka ale přišla pozdě, Prostějov tak bral body za výhru 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 23. Menšík (Miškář, Karabáček), 47. Skořepa (T. Havránek), 48. Chlubna (Cachnín, Miškář) – 7. Poledna (Jandus, T. Jáchym), 29. Bartko (Illéš, Ostřížek), 34. Valenta (Ostřížek), 47. Poledna (Hašek, V. Burian), 58. Jandus, 60. Pěnčík (Hašek)

Rozhodčí: Hucl, Květoň – Jindra, Maňák