Zlín – Sokolov 5:0 (kon.) | Jihlava – Prostějov 3:6 (kon.) | Poruba 2011 – Litoměřice 1:3 (kon.)
Šumperk – Třebíč 3:2 (po pr.) | Kolín – Přerov 1:3 (kon.) | Pardubice B – Slavia 1:0 (1:0 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 01.02.2023, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 44. kolo

Třetí třetina přinesla hned pět branek, z toho tři během minuty a tři čtvrtě. Dukla nejprve snížila Josefem Skořepou, hosté ale hned po buly opět odskočili na dvě branky druhou trefou Aleše Poledny v zápasu. Jihlava sice rychle vstřelila kontaktní branku Tomášem Chlubnou, ale vyrovnat se jí už nepodařilo.

Prostějov naopak v závěru přidal dvě trefy do prázdné klece, když se lehce prosadili Tomáš Jandus a Martin Pěnčík – 3:6. (19:47:33)

59:52 Martin PĚNČÍK - 3:6

59:52
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Ačkoliv se Jihlava v šesti snažila zabránit dalšímu gólu do volné klece, ten 7,8 sekundy před koncem skutečně padl. Hašek přihrál mezi kruhy MARTINU PĚNČÍKOVI a jeho rána nekompromisně prošla až do prázdné branky. Asistence: Petr Hašek.

59:25
    Tomáš Jiránek bekhendem od mantinelu poblíž kruhu netrefil prázdnou klec, ale to mu už vůbec vadit nemusí. Prostějov si odveze domů tři body.

Dukla i nadále pokračuje s hrou bez brankáře v šesti hráčích v poli.

58:38
    Menšík se snažil ze závaru před brankou vytěžit úspěšnou dorážku, ale Pavelka byl na místě.
    57:58 Tomáš JANDUS - 3:5

57:58
    Prostějovská situace dva na jednoho končí trefou volné klece. Ačkoliv Harkabus dělal vše pro to, aby TOMÁŠI JANDUSOVI znepříjemnil zakončení do volné klece, trefu do prázdné branky neodvrátil. Prostějovský forvard vystřelil, kotouč se otřel o levou tyčku a zapadl do brány. Bez asistence.

57:39
    Prostějovské vyhození končí na levém kruhu před jihlavskou brankou.

57:19
    Skořepa vyhrál buly. Hned po něm přišla střela, ale vedle.

57:19
    Vyhození Prostějova končí zakázaným uvolněním. Jihlava si poté bere oddechový čas a po něm zůstává Adam Beran na střídačce. Domácí zkusí hru v šesti bez brankáře, to vše dvě a tři čtvrtě minuty před koncem základní hrací doby.

57:02
    Přihrávka na Dundáčka na modrou nebyla přesná a Jestřábi tak bez vážnější snahy vyhnali soupeře ven z pásma.

56:18
    Dukla se po rozvrkočené rozehrávce musí s pukem vrátit zpět ke své brance a zkusit další útok.

55:37
    Jihlavští se nejprve dostávali do zajímavého ohrožení Pavelky, který úspěšně zasáhl a poté se Dukla k dorážce nedostala. Při dalším jihlavském útoku je pískán ofsajd.

Zápas se hraje před 455 diváky, kteří dnes dorazili na pelhřimovský stadion.

54:13
    Delší pasáž bez přerušení ukončuje střela Handla z levé strany, kterou Pavelka našel ve výstroji.

52:38
    Od branky na 2:4 se hraje opravdu pohledný hokej a sedm minut před koncem rozhodně není nic jasného.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 23. Menšík (Miškář, Karabáček), 47. Skořepa (T. Havránek), 48. Chlubna (Cachnín, Miškář) – 7. Poledna (Jandus, T. Jáchym), 29. Bartko (Illéš, Ostřížek), 34. Valenta (Ostřížek), 47. Poledna (Hašek, V. Burian), 58. Jandus, 60. Pěnčík (Hašek)

HC Dukla Jihlava: Beran (Chaloupek) – Dundáček, Haman, D. Kolář, Vala, Bilčík, Kachyňa, Chvátal – T. Havránek (A), Skořepa (C), Handl – Harkabus, Menšík, Karabáček – Meluzin, Miškář, Chlubna – Cachnín, Juda, Tecl.
    Trenér: Viktor Ujčík

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Bartko, Valenta, Malák, Poledna, Staněk, Pěnčík – Jiránek, T. Jáchym, Jandus – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec, Jansa – Veselý, Vlach, Illéš – Maruna.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Hucl, Květoň – Jindra, Maňák