Zlín – Sokolov 5:0 (kon.) | Jihlava – Prostějov 3:6 (kon.) | Poruba 2011 – Litoměřice 1:3 (kon.)
Šumperk – Třebíč 3:2 (po pr.) | Kolín – Přerov 1:3 (kon.) | Pardubice B – Slavia 1:0 (1:0 po s.n.)
SC Marimex Kolín
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
HC ZUBR Přerov
Středa 01.02.2023, 18:00 • Kolín, Zimní stadion • Chance liga • 44. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 44.kole se na ledě Kolína představí Přerov.

Domácí ze 43. odehraných bojů drží 9. místo s 61 body za (15 výher, 6 výher v prodloužení, 4 prohry v prodloužení, 18 proher v základním čase). Jihlava ztrácí jen 1 bod a uzavírá 10. příčku.

Hosté mají ze 42. utkání 69 bodů a jsou v tabulce na pozici 6 za (16 výher, 5 výher v prodloužení, 11 proher v prodloužení, 10 proher po základní době. Stejně bodů mají i Litoměřice, ti jsou pátí.

Vzájemné zápasy (2022):

Přerov x Kolín – 5:1.

Kolín x Přerov – 1:4.

Přerov x Kolín – 4:2.

Přerov x Kolín – 1:2.

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Piegl (C), Čáp, Aubrecht, Naar, Zajíc, T. Jelínek – J. Sklenář, Morong, Z. Král (A) – Mar. Novák (A), Korkiakoski, Kadlec – D. Šedivý, Matějček, Ouřada, Jiruš, Hora.
    Trenér: Jan Šťastný

HC ZUBR Přerov: Da. Král (Postava) – R. Černý, Kudělka (A), F. Němec, Chroboček, Krisl (C), Ševčík, Gréč – Březina, Pechanec, Süss – Doležal (A), Indrák, Jan Svoboda – Okál, Kratochvil, Jak. Svoboda – Goiš, Ministr, Dobša.
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Svoboda, Kosnar – Maštalíř, Roischel.

00:01

00:03
    Úvodní buly proběhlo a gólman Kolína už si zlehka šáhl na kotouč.

01:38
    Ouřada nahrál na Horu, který ale branku neohrozil a hra se přesouvá k mantinelu.

03:11
    Březina se dostal stahovačkou až před Soukupa, ten vytáhl dobrý zákrok.

03:36
    Na druhé straně musel zasáhnout také Král, buly v obraně Zubrů.

04:29
    Ouřada se dostal do dobré pozice, Král ho znovu vychytal a k dorážce už se útočník nedostal.

05:35
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Daniel Indrák – 2 min., hákování.

05:59
    Čáp od modré napálil, brankář Přerova dobře viděl a vyráží mimo.

06:39
    V oslabení se dostali přerovští do šance, ale puk šel nakonec mimo.

07:35

07:41
    Přerov právě vstřelil branku! Hosté otevírají dnešní skóre, potom co Kolín nevyužil přesilovku, tak z proti-útoku Svoboda našel TOMÁŠE DOLEŽALA a ten zamířil ranou přesně. Asistence: Jan Svoboda.
    07:41 Tomáš DOLEŽAL - 0:1

11:15
    Přerov právě vstřelil branku! Zubři se po nenápadné akci ujímají vedení 2:0, po vhazování se dostal u kruhu k puku JAN SÜSS a překvapivou střelou překonal Soukupa. Asistence: Antonín Pechanec.
    11:15 Jan SÜSS - 0:2

12:19
    Domácí rozehrávají ze své třetiny.

13:07
    Hra se přerušuje po Pechancovo strčení do klece, ta vypadla ze svého postavení.

13:25
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Zdeněk Čáp – 2 min., krosček.

Antonín Pechanec – 2 min., krosček.

13:59
    Kolínští se dostali do nebezpečné pozice, první střelu Král vyrazil, ale dorážka už od hráče nepřišla.

15:30
    Posunutá svatyně u Zubrů, buly bude v útočném pásmu domácích.

15:50
    Po dalším pokusu musel vytasit Soukup beton.

15:57
    Zdeněk Čáp – 2 min., nedovolené bránění.

16:40
    Marimex vyhazuje až do obrany soupeře.

17:38
    Soukup musel znovu být pozorný po střele Kratochvíla.

17:57

19:00
    Běží poslední minuta v ní se dostal před klec Morong, Král byl znovu na místě.

19:54
    Další pokus kolínských, znovu brankář zasáhl.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18 52.

Úvodní část končí a do kabin se jde za stavu 0:2, první gól vsítili Zubři v 8.minutě, to se prosadil Doležal z bekendu. Navýšení přišlo ve 12. minutě, kdy z nenápadné akce po buly vystřelil Süss a puk prošel až za Soukupa.

20:01

20:03
    Buly ve středu vyhráli hostí.

20:50
    Březina to zkusil z otočky, Soukup chytá lapačkou.

22:00
    Ouřada pálil z kruhu, gólman vyráží k mantinelu.

23:49
    Domácí byli v pásmu Aubrecht to zkoušel, na dorážku jeho spoluhráč už nedosáhl.

25:04
    Buly v obranném pásmu Zubrů.

25:38
    Kratochvil dostal trochu prostoru, nakonec pálil vedle.

26:21
    Sklenář si najel na roh pravého kruhu, mířil také mimo.

26:43
    Lehčí pokus přerovských končí u brankáře.

27:48
    Zadovka od Nováka, tu vytěsnil Král.

28:58
    Daniel Ministr – 2 min., podrážení.

29:35
    Kozlové pálili od modré mimo, poté hra jde až ke kleci soupeře.

30:21
    Další průnik přes obranu Zubrů se nekonala, Čáp byl zastaven u modré a poté znovu na chvíli vyhodili hosté.

30:58

32:18
    Král v útoku domácích se dostal přes obránce, zamířil však nepřesně.

33:43
    Jan Svoboda – 2 min., vysoká hůl.

34:40
    Kolínští měli dobrou šanci, z bezprostřední blízkosti je vychytal Král a jeho spoluhráči vyhazují ven.

35:30
    Kozlové jsou ve své obraně.

35:43

36:06
    Svoboda z pravé strany zakončil, Soukup znovu na místě.

37:52
    Muž hájící svatyni hostů po dalším pokusu znovu připraven.

38:33
    Přerov mohl jít do přečíslení, na poslední chvíli se vrátila obrana Kolína a zasáhla.

38:54
    Kadlec byl v dobré pozici, brankář Zubrů znovu zastavuje.

38:54
    Ondřej Ševčík – 2 min., sekání.

39:52
    Matějček dostal zpoza brány přihrávku mezi kruhy, vypálil však mimo.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19 45.

Druhá část končí, ani jeden ze soupeřů branku nepřidal a stav je stále stejný, jako po první třetině 0:2, uvidíme, co nám přinese 3. třetina.

40:01

40:50
    Od modré přišlo dobré nahození Kolína, do něj vložil hůl spoluhráč, brankář Zubrů byl pozorný a udržel hru před čárou.

42:53
    Tlak na zubří klec, brankář společně s obranou dokázali ubránit útok.

43:24
    Přerov právě vstřelil branku! Hostující tým navyšuje náskok, Krisl napálil puk od modré, před klecí tečoval ještě ZDENĚK OKÁL a brankář už další trefě nemohl zabránit. Asistence: Jiří Krisl, Matouš Kratochvil.
    43:24 Zdeněk OKÁL - 0:3

46:12
    Domácí si připravili další možnost, Král stihl sklapnout betony a vyrazit.

47:16
    Kozlové právě vstřelili branku! Je tu snížení od kolínských hokejistů, Matějček nahodil od modré a JOSEF ZAJÍC puk tečoval blízko před brankářem. Asistence: Štěpán Matějček.
    47:16 Josef ZAJÍC - 1:3

49:58
    Posunutá svatyně hráčů v bílo-modrém, buly bude u Soukupa.

53:00
    Kadlec vystřelil mezi kruhy, brankář vyrazil, další pokus už šel mimo, ale Kolín drží hru v útočném pásmu.

53:05
    Kuriózní situace byla nyní u branky Zubrů, kde první střelu dokázal brankář ještě vyrazit, z následné dorážky to bylo podle domácích fanoušků i hráčů jasný gól, ale rozhodčí ho zřejmě neuzná.

53:10
    Na druhé straně byl zasažen Soukup pukem, naštěstí po chvíli oddychu se zvedá a bude pokračovat ve své brance.

53:16
    David Aubrecht – 2 min., hrubost.

Jiří Krisl – 2 min., nesportovní chování.