Carolina – Los Angeles 5:4 (po pr.) | Montreal – Ottawa 4:5 (kon.) | Columbus – Washington 3:4 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Washington Capitals
Středa 01.02.2023, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Columbus Blue Jackets dokázal tento zápas dostat do prodloužení, ale hned v úvodní minutě inkasoval branku a prohrává tento mač. Washington bere dva body, domácí jeden. (03:59:32)

Statistika
    Střely na bránu: 34 – 34 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 8 – 8

Joonas Korpisalo (CBJ) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2 %, odchytal 60:26
    Charlie Lindgren (WSH) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 60:26

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 20:46

1. Trevor van Riemsdyk (WSH) 2+0
    2. Johnny Gaudreau (CBJ) 1+0
    3. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+1

60:26 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:4

60:26
    Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde, hostující celek vyhraje v prodloužení, po rychlé akci se prosazuje dobře hrající JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Marcus Johansson a Erik Gustafsson.

60:05
    Puk mají hosté a rozehrávají od své branky.

60:01
    Prodloužení začalo.

60:01

60:00

59:43
    Charlie Lindgren si poradil se střelou od modré čáry, bude se vhazovat.

59:30
    Domácí mají nyní převahu.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, Patrik Laine minul branku.

58:26
    Charlie Lindgren nevěděl, kde má kotouč, ale ten končí vedle branky.

58:01
    Domácí hokejisté cítí šanci, že by mohli vstřelit rozhodující branku.

58:00
    Charlie Lindgren si dokázal poradit se zajímavě vypadající domácí akcí, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

55:55
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku. Blue Jackets musí být pozorní.

55:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme taktický hokej, ani jeden celek nechce především chybovat.

54:47
    Sledujeme rychlou pasáž hry, dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:17
    Komerční přestávka.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Peeke (Laine), 32. E. Robinson (Olivier), 53. J. Gaudreau (Bayreuther) – 6. Hathaway (Eller, Jensen), 15. T. van Riemsdyk (Aube-Kubel), 29. T. van Riemsdyk (Kuzněcov, E. Gustafsson), 61. Kuzněcov (M. Johansson, E. Gustafsson)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Gudbranson, Berni, Gavrikov, Peeke, Bayreuther, M. Bjork – J. Gaudreau, Jenner, Laine – Marčenko, Sillinger, K. Johnson – L. Foudy, Roslovic, Bemström – E. Robinson, Kuraly, Olivier.
    Trenér: Brad Larsen

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen, Irwin, Fehérváry – Ovečkin, D. Strome, Sheary – M. Johansson, Bäckström, Oshie – Milano, Kuzněcov, Mantha – Aube-Kubel, Eller, Hathaway.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Lambert, Rank – Galloway, Johnson

Diváci: 17 879