Motor ČB – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Mountfield HK
Čtvrtek 02.02.2023, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 44. kolo

Motor měl šanci vyhrát, ale v závěru začal kupit jednu chybu za druhou, zatímco Hradec hrál pořád skvěle. Hezký večer!

Nejlepší hráči utkání:

Motor: Zdeněk Doležal
    Mountfield: Graeme McCormack (20:11:29)

59:59
    Z dálky nepochopitelně jen přišlo nahození na Kiviaha a po icingu skončí utkání výhrou Hradce.

59:37
    Motor trefil tyč!

59:20
    Hanzl našel před brankou Gulaše, kotouč ale poslal na nohy.

59:03
    Poslední minuta třetiny

58:42
    A už je Motor v šesti!

58:34
    Dominik Hrachovina zatím musí do brány, jelikož se vhazuje u něj.

58:34
    Oddechový čas pro tým Motor České Budějovice.

58:34
    Aleš Jergl ale ujel do samostatné akce a klička přidělala Hrachovinovi problémy.

58:12
    Motor už připravuje odvolání gólmana.

57:28
    Gulaš zabránil svému hráči v jízdě a srazil ho i s pukem na led.

57:03
    David Čermák uděloval hráčům pokyny. David Hrachovina stál stranou a zamířil opět do brány.

56:31
    Šenkeřík vypálil slušnou ránu, jenomže trefil jen zadní mantinel.

55:54
    Hradec dokáže držet Motor za jeho brankou.

54:59
    Lev si obehrál Bindulise a vypálil nad Hrachovinův beton. Kotouč ale výstroj ještě lízl.

53:42
    Motor po delším zápolení odevzdal kotouč a alespoň obrana šla střídat.

53:01
    Hradec začíná mít utkání pod kontrolou. Teď ho ale icing vrátí před branku Kiviaha.

52:01
    Nahození Motoru z buly Kiviahovi propadlo, šlo ale do rohu.

51:27
    Zápas začíná postrádat náboj. Domácí posílají jeden útok za druhým, ale ty jsou většinou bezzubé. Když už se teda k něčemu dostane.

50:18
    Jerglovi byla přeseknuta při střele hůl, sudí ale ruku nezvedá.

49:03
    Percy hned po buly mířil na levý růžek.

Dnešní utkání sleduje 5 654 diváků.

48:21
    Vráblíkova rána skončila v ochranné sítě a Aleš Jergl je propuštěn z trestné lavice.

47:45
    Gulašovu typickou ránu, která mu už jednu branku dneska vynesla, ztečoval někdo z Hradce mimo.

47:21
    Pech zamotal hlavu dvěma hradeckým hráčům tak, že se srazili.

46:19
    Domácí dostanou další přesilovku. Signál pro podrážení a ruka míří na Aleše Jergla.

45:59
    Domácí kapitán byl v obrovské šanci, nějakým zázrakem, ale puk neskončil v brance.
    44:27 Martin ŠTOHANZL - 2:3

44:27
    Hradec právě vstřelil branku!

Branka skutečně platí! Dominik Hrachovina sice měl u tyčky beton, MARTIN ŠTOHANZL ale našel skulinu, kterou ho dostal za čáru a domácí gólman už po něm nedokázal hrábnout rukavicí.

44:27
    Zničehonic se hradečtí začali radovat, že Hrachovinovi propadl kotouč u pravé tyčky. Sudí Hribik gól potvrdil, ale hned oznámil, že si to nechá potvrdit.

44:06
    Šenkeřík od modré napálil jen dvojici, která stála mezi kruhy.

43:22
    Další vyhození Motoru bylo chytře zahrané tak, že musel Kiviaho zasáhnout.

43:02
    A další vyhození ukončilo trest.

42:40
    Vyhodit ke Kiviahovi se podařilo i Gulašovi.

42:00
    Od modré to zkusil Jeremie Blain, ale Hrachovina puk srazil za branku.

41:31
    A zvládl to i napodruhé.

41:13
    Jakub Strnad vyhodil kotouč.

41:01
    Přesilovku ale dostane i Hradec. Jakub Valský se podle sudího dopustil krosčeku.
    40:34 Milan GULAŠ - 2:2

40:34
    České Budějovice právě vstřelily branku!

A i ona je využita! MILAN GULAŠ získal puk u mantinelu, sjel si na svoje oblíbené místo v levém kruhu a zamířil k zadní tyči. Asistence: Zdeněk Doležal a Tomáš Čachotský.

40:01

Jdeme na třetí dějství! Motor ztrácí gól, má ale stále zmíněnou přesilovku.

Viděli jsme tak dvě branky, jednu na každé straně. Nejprve domácí dokázali srovnat, když Roman Vráblík využil přesilovou hru. Dvě a půl minuty předsirénou ale hosté opět šli do vedení, když Hrachovinovi propadl puk a Matěj Chalupa ho v následné mele dokázal doklepnout za brankovou čáru. Motor si do třetí třetiny přenese ještě necelou minutu a půl početní výhody. Hrát se opět bude od 19:32.

40:00

39:56
    A domácí po buly neudrželi pásmo a to je ze třetiny vše.

39:52
    A Henri Kiviaho další pokus zalehl.

39:40
    Percyho ránu někdo ztečoval za branku.

39:26
    Za strhnutí domácího hráče na led si totiž jde sednout Petr Kalina.

39:22
    Oba týmy jsou v pěti, u hradeckých to ale dlouho nevydrželo.

39:10
    Kalinovu ránu Hrachovina vyrazil do rohu.

39:01
    Poslední minuta třetiny.

38:21
    Martinš Dzierkals zavezl kotouč do útočné třetiny, nikdo z Motoru ale nevystřelil.

38:08
    Christophe Lalancette nastřelil jen hráče před sebou.

37:22
    A hned po brance se strhla další velká šarvátka a opět se trestá za hrubost. Za hosty je to Kryštof Lang, za domácí Petr Šenkeřík.
    37:22 Matěj CHALUPA - 1:2

37:22

Hradec jde do vedení! Po náletu na Hrachovinu gólmanovi kotouč propadl a v následné mele ho hosté dostali do branky. Jako autor je označen MATĚJ CHALUPA.

36:37
    Petr Šenkeřík zastavil další zteč Hradce šikovným pádem do dráhy puku.

35:31
    Adam Raška nahazoval z brankové čáry Hradce, což Kiviaha trochu potrápilo.

35:16
    A Hrachovina si tak musel připsat další zákrok.

34:57
    Vráblík byl vytlačen z útočné třetiny a Hradec mu ještě sebral kotouč.

34:27
    Další zakázané uvolnění vrátí hru před Kiviaha.

33:38
    Na druhé straně letěla do ochranné sítě taková rána, že se ji lekl i sudí Hribik.

33:23
    Ofenzíva Motoru je ale stále spíše bezzubá. Teď jen obkroužila mantinel u své střídačky, každý to ale měl na špatnou stranu hole.

32:35
    Bohumil Jank se ocitl před svým gólmanem a měl problémy ukočírovat puk. Naštěstí pro Hradec to stihl dřív, než ho domácí stačili dostoupit.

32:20
    Pech se snažil prokličkovat na hranici brankoviště, tam ale jeden hradecký obránce před ním zaklekl a druhý do Pecha narazil. Puk si pak sebral Kiviaho a je komerční přestávka.

32:00
    Gulaš z pravého kruhu napálil Kiviaha do betonu.

31:56
    Icing postaví hru i před Kiviaha.

31:13
    Útoky Motoru nejsou moc sehrané. Buď se do útočné třetiny podívají jen na chvíli, nebo je zastaví ofsajd.

30:41
    Další nahození a zákrok Hrachoviny. Tentokrát sklepl betony před Chalupou.

30:18
    A následný icing podrží hru před Hrachovinou.

30:13
    Aleš Jergl nebyl z mezikruží přesný.

29:38
    Od modré zkoušel štěstí zatím jediný střelec Hradce Graeme McCormack. Napodruhé ale domácího gólmana nenachytal.

29:26
    A nahození Štohanzla bylo zblokováno a Hrachovina ho přikryl.

29:13
    Střelu z kruhu Hrachovina zastavil betonem.

28:23
    Za Hrachovnou je opět rušno a opět se to neobešlo bez zbytečné agrese. Hlavní sudí hru nepřerušil a ani nebude vylučovat, oba hráče ale seřval.

Hlavní sudí ještě domlouvá oběma trenérům, aby uklidnili své hráče.

Během komerční přestávky si Jakub Valský ještě něco verbálně vyřizoval s Kryštofem Langem. Čároví je nemohli rozdělit, nakonec ale oba kohoutí odjeli na své střídačky.

27:17
    Gulaš zkusil překvapit Kiviaha zpoza pravé tyče, ten ale dokázal přikrýt puk.

26:35
    Motor taky vyrazil na zteč, dostal se ale jen za branku.

25:07
    Hradec operoval v pravém rohu Hrachoviny. Ale nic z toho nebylo.
    24:25 Roman VRÁBLÍK - 1:1

24:25

Ale i toto vyloučení bude zapsáno jako využité! ROMAN VRÁBLÍK se postavil nad pravý kruh a z první se trefil na vzdálenější tyč.

24:00
    Jenomže domácí nezvládají držet třetinu.

23:33
    Motor tak má přesilovku a Gulašova dorážka pořádně protáhla Kiviaha.

23:02
    A za následnou šarvátku před brankou se bude vylučovat. U Mountfieldu je to Marcel a Blain, u Motoru Toman.

23:01
    Teď se ale domácí ukázali pěknou akcí, jeden se dokonce s pukem obtáčel okolo brány, ale to Kiviaho pohlídal.

22:25
    Motor se potřebuje rychle sehrát. Kachyňa si na modré zapletl hokejku do Tomana a nemohli tak ani jeden bránit.

21:31
    Lukáš Pech zavezl kotouč za útočnou modrou a předal ho Gulašovi. Ten ho ale svou dělovkou hned trefil.

21:17
    Za domácí klecí je nějaká strkanice. Puk ale ještě předtím sebral Dominik Hrachovina.

20:43
    Na druhou stranu vystartoval Radovan Pavlík s Werekem, první jemnovaný ale nedokázal dobře nahrát.

20:27
    Valský se neprodral před branku.

20:11
    A zastavil je až Dominik Hrachovina.

20:02
    Hanzl upadl na buly a hosté hned vyrazili dopředu.

20:01

Led je uklizen, brankáři si vyměnili stanoviště a hlavní sudí už je připraven na úvodní buly!

Protáhlá první třetina tak viděla jen jednu branku, když po obnovení hry šel Štencel na trestnou a Graeme McCormack toho dokázal využít. Teď se jen rychle shrábne led lopatami a bude se hned pokračovat.

20:00

19:29
    Milan Gulaš si s trochou štěstí obehrál tři hráče, dostal se tím ale mimo střeleckou pozici a domácí puk ztratili.

19:01

18:49
    Kristofers Bindulis dokázal s problémy zastavil postup hostujícícho kapitána.

18:20
    Střela Wereka šla do ochranné sítě.

17:50
    Martin Hanzl vypálil z první, Henri Kiviaho ale byl připraven.

16:57
    Lukáš Pech si dělal prostor ke střele mezi kruhy, obránci hradeckých mu ale puk sebrali.

15:35
    Martinš Dzierkals vyrazil do úniku a na modré zadovkou předal puk Doležalovi. Tomu ale čárový odpískal ofsajd.
    14:46 Graeme MCCORMACK - 0:1

14:46

Netrvalo to dlouho a faul je potrestán! GRAEME MCCORMAK si sjel z modré nad pravý kruh, dostal nabito a jeho střela zaletěla ke vzdálenější tyči. Asistence: Jeremie Blain.

14:25
    Jan Eberle poslal sám sebe do ofsajdu.

14:08
    A máme tu první vyloučení na straně Motoru. Jan Štencel odchází za krosček.

13:52
    Hradeckou zteč domácí obrana pokryla.

Tak je jasno – pokračuje se! Nejprve se dohraje zbývajících šest minut a dvacet vteřin a pak se hned nastoupí na druhé dějství.

Hradec nastoupil na led, Motor zůstává stále v kabině. Uvidíme, jaký bude verdikt.

Siréna ohlásila tři minuty do konce přerušení. Na ledu se ale stále pracuje. Teď už jsou v rohu kluziště i rozhodčí a zkoumají situaci.

Utkání je na 18 minut přerušeno. Pokračovat se tedy bude v 18:16.

No tak problém opraven není. Ledaři mají v rukou hasicí přístroj!

A volají si kapitány. Snad to nebude problém jak při reprezentačním utkání, které se zde hrálo 10. listopadu. To se led opravoval hodinu.

Vypadá to, že problém je opraven, sudí se ale ještě nad něčím baví.

13:40
    A Henri Kiviaho si připisuje další zákrok, něco ale reklamuje ve svém pravém rohu. Sudí skutečně jdou za ledaři.

13:22
    Doležalův postup zkazil čárový rozhodčí, který mu neuhnul.

12:40
    Vráblík v obtížné situaci přišel o puk. Tuhle zpětnou přihrávku ale nešlo čekat.

12:08
    Štencel si šikovně vymíchal obránce a vypálil na bližší růžek. Ten ale minul.

11:32
    Motor si teď přihrával hodně lajdácky a Hradec toho málem využil těsně před Hrachovinou.

10:57
    Jakub Strnad předvedl pěknou zasekávačku po úniku na levém křídle. Následná přihrávka už ale byla příliš pomalá a spoluhráč byl dostoupen.

10:26

10:23
    A další střelu má Henri Kiviaho v lapačce.

10:11
    Valský z dorážky pořádně zahrozil, ale také nebyl přesný.

09:52
    Valský mířil pod lapačku, Kiviaho ale ruku dokázal upravit.

09:19
    Percyho nahození nebylo přesné a rozehrávat musí Hrachovina.

08:47
    První střelu Motoru opět někdo zblokoval před Kiviahem.

08:28
    Mountfield opět vyhazuje z prvního buly.

08:26
    Christophe Lalancette odchází na trestnou za podrážení ve svém levém rohu.

08:08
    Bekhendové nahození Doležala jen těsně prolétlo vedle branky. Motor ale bude mít další přesilovku.

07:45
    A hosté jsou opět v pěti.

07:35
    Valskému střela z kruhu nesedla.

07:16
    Vráblíkovu ránu zblokoval jeden z hradeckých v kleče.

06:31
    Teď už jsou Jihočeši usazeni před brankou soupeře. Milan Gulaš je pokaždé na dotek některého ze čtveřice.

06:01
    Motor ale přesilovku nezačal dobře, na puku byli několik úvodních vteřin hosté.

05:45
    A bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za faul na Štencela u trestné Motoru dostává dvě minuty Jan Eberle. Po zásahu do oblasti hlavy a krku se domácí obránce nedokázal zvednout a muselo mu na střídačku být pomáháno.

05:34
    Podobné přečíslení teď překazil domácím jeden z hradeckých, který lehl do dráhy puku.

05:18
    Motor se dostal dobrým ťukecem do přečíslení 3 na 2, Matěj Toman ale neudržel kotouč na čepeli.

05:09
    Kryštof Lang si nenechal sebrat puk a poslal ho nad branku Hrachoviny.

04:25
    Šenkeříkova dělovka letěla vedle branky.

03:55
    Sudí Hribik ještě něco vyřizoval na střídačce Motoru, zřejmě branku vyrazili domácí.

03:55
    A na druhé straně je vyražená branka z držení.

03:44
    Čachotský vybojoval buly na Gulaše, tomu se ale nepodařilo vystřelit.

02:41
    Na druhé straně obrana nechala projít dva hradecké hráče. Střela se jim ale nepovedla.

02:12
    Bindulis neudržel útočné pásmo, kolegové ale zavezli kotouč rychle zpět.

01:39
    Hrachovina měl v brankovišti slušnou melu, levou tyč si ale pohlídal.

00:36
    Tomáš Čachotský hledal někoho před brankou, namazal ale jen hradeckému hráči.

00:14
    Jenže o něj přišli a museli bránit Eberleho na modré.

00:01
    Na puku začínají domácí.

00:01

Vše je připraveno na první buly!

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Kachyňa, Hovorka – Čachotský, Pech (A), Gulaš (C) – Vondrka, Hanzl, Valský – Dzierkals, Toman, Doležal – Strnad, Raška, Tomeček.
    Trenér: David Čermák

Mountfield HK: Kiviaho (Soukup) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Cingel, Lev – R. Pavlík, Lalancette, Werek – Perret, Klíma, Jergl – Chalupa, Štohanzl, Lang.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Svoboda, Hnát.
    Prosadí se dnes?

Hradec se aktuálně nachází na osmé příčce, na týmy na 5. – 7. místě ale ztrácí pouhý bod a případná dnešní výhra by ho tak mohla katapultovat až do bojů o přímý postup do play-off. Východčeši aktuálně drží sérii tří výher, když v posledním kole porazili poslední Kladno 4:2. Navíc mají slušnou posilu do brankoviště v podobě Marka Machovského.

Motor České Budějovice

Jihočeši zuby nehty drží předposlední příčku, stále ale mají na dosah i předkolo play-off, jelikož mají stejně bodů jako dvanáctý Litvínov. Právě na jeho led tým Davida Čermáka vyrazil v posledním kole a šlo o asi nejvyrovnanější zápas ze všech, které letošní sezóna TELH viděla. Po 65 minutách zápolení se totiž šlo do nájezdů za stavu 0:0. Po trefě Giorgia Estephana ve druhé sérii se za Motor skvělou kličkou alá Forsberg prosadil v pátém kole Lukáš Pech. Jenomže do šestých pokusů Karel Mlejnek chytře poslal Estephana znovu a Kanaďan se opět nemýlil. David Čermák na situaci reagoval stejně jako protějšek, Lukáš Pech ale podruhé radost hostující střídačce nevykouzlil.

Hezký čtvrteční večer, všechny formy života, a vítejte u předehrávky 44. kola Tipsport extraligy! Dnes nás čeká pikantní utkání, jelikož v Budvar aréně Motor České Budějovice přivítají své nemesis, Mountfield HK!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 25. Vráblík (Štencel, Pech), 41. Gulaš (Doležal, Čachotský) – 15. McCormack (Blain), 38. Chalupa, 45. Štohanzl

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Kachyňa, Hovorka – Čachotský, Pech (A), Gulaš (C) – Vondrka, Hanzl, Valský – Dzierkals, M. Toman, Doležal – Strnad, Raška I, V. Tomeček.

Mountfield HK: Kiviaho (Soukup) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Cingel, Lev – R. Pavlík, Lalancette, Werek – Perret, Kev. Klíma, Jergl – Chalupa, Štohanzl, K. Lang.

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Svoboda, Hnát

Diváci: 5 654