Vítkovice – Sparta 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 5:1 (kon.)
Kladno – Litvínov 5:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Pardubice – Olomouc 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
HC Olomouc
Pátek 03.02.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 44. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky u on-line přenosu ze zápasu 44. kola Tipsport extraligy. V pardubické enteria areně nastoupí domácí Dynamo proti soupeři z Olomouce.

Favoritem zápasu je východočeské mužstvo, vedené trenérem Radimem Rulíkem. Pardubice naposledy prohrály 10. ledna, když podlehly Spartě 0:3. Poté následovala série osmi vítězství, naposledy na Dynamo nestačila Mladá Boleslav v poměru 3:5. Vedoucí celek drží na druhé Vítkovice náskok patnácti bodů a na svém kontě jich má aktuálně 98. Případnou výhrou nad Olomoucí tak tým z města perníku může pokořit stobodovou hranici. V týdnu klub navíc představil posilu do brankoviště v podobě Jana Růžičky, hostujícího z Hradce Králové, což by měla být náhrada za zraněného Dominika Frodla.

Nejproduktivnější hráči:
    Lukáš Radil – 35 bodů (11+24)
    Tomáš Zohorna – 33 bodů (14+19)
    Robert Kousal – 29 bodů (10+19)

HC Olomouc

Hanáci se se 64 získanými body nachází na sedmé místě extraligové tabulky, přičemž jsou bodově vyrovnaní se šestým Libercem a osmou Plzní. Vůči nim má ovšem Olomouc utkání k dobru. Na Třinec, nacházející se na čtvrté příčce zaručující jistou účast ve čtvrtfinále, před kláním v Pardubicích ztrácí šest bodů. Poslední utkání svěřenci kouče Jana Tomajka odehráli na svém zimním stadionu s Karlovými Vary, s nimiž prohráli 3:4 gólem v poslední sekundě základní hrací doby.

Jan Káňa – 28 bodů (11+17)
    Lukáš Nahodil – 27 bodů (13+14)
    Jakub Orsava – 20 bodů (7+13)

Vzájemná bilance v této sezoně:
    Úvodní vzájemné střetnutí těchto celků v rámci letošního ročníku Tipsport extraligy se uskutečnilo 27. října v Olomouci, kde v pátém kole domácí prohráli těsně 1:2. Dynamo ovládlo i druhý duel s Hanáky, když 3. listopadu v 18. kole v enteria areně udrželo čisté konto a vyhrálo 3:0. Naposledy se nicméně radovali Hanáci, protože udolali soupeře 3:2 po prodloužení. Vítězný gól si tehdy na druhý svátek, kdy se hrálo 31. kolo, připsal expardubický útočník Lukáš Nahodil.

00:01

00:28
    Rozhodčí poprvé přerušili hru, když při útoku Olomouce byla posunuta pardubická klec.

00:48
    Radil nepřešel přes modrou čáru, a tak jsou na tahu znovu hosté.

01:37
    Navrátil zavezl puk do útočné třetiny a vystřelil. Will si ránu doprostřed pohlídal.

01:50
    Odpískán ofsajd Kohoutů.

02:23
    Dynamo se poprvé usadilo v útočném pásmu, ale o puk brzy přišlo.

02:48
    Ani teď útočná kombinace domácích netrvala dlouho a musí začínat opět od své brány.

03:11
    Postavením mimo hru se provinili také pardubičtí hokejisté.

04:05
    Dvořák dostal puk do ideální pozice, ale přestřelil Lukášovu bránu.

05:15
    Po Mandátově nahrávce střílel z pravé strany Poulíček, ale nepřesně. Úspěchem neskončila ani následná rána Mandáta.

06:28
    Klimkovo nahození se snažil ztečovat olomoucký Musil.

07:13
    Will svým zákrokem přerušuje rušnou pasáž zápasu. Dvě velké šance měli pardubičtí i olomoučtí hráči, gól jsme ale zatím neviděli. Vypadá to však, že tempo utkání se po ospalejších minutách rozjelo.

07:48
    Olomoučtí trefili tyč Willovy svatyně. Tohle byla zatím největší šance Kohoutů.

08:53
    Po Willově nejistém zásahu lapačkou se snažila dorážet dvojice Hanáků.

09:14
    Odpískán icing Dynama.

09:35
    David musil nahodil puk na olomouckou bránu, Lukáš schoval puk do své lapačky.

10:31
    Po Rašnerově nahození byla v u brankoviště Pardubic k vidění nepřehledná situace, ale gól z toho nebyl. Na druhé straně pak Poulíček neproměnil svoji velkou příležitost.

11:26
    Další útok Dynama přerušil opět gólman Lukáš. Vhazovat se bude po jeho pravici.

12:03
    Rutar mezi dvěma bránícími Východočechy neprojel a k jeho zakončení tak nedošlo.

12:25
    Čárový rozhodčí nepřehlédl další ofsajdové postavení Olomouce.

12:45
    Teď se ani jednomu týmu úplně nedaří projít do útočného pásma a udržet se v něm.

13:59
    Sérii nepřesných rozehrávek obou mužstev přerušil ofsajd hanáckého celku.

14:08
    A postavení mimo hru odpískáno i Pardubicím.

14:39
    Nahození Davida Musila opět ukryl do své lapačky brankář Lukáš.

15:10
    Tohle byl docela zajímavý závar v podání Dynama. Navíc v něm Východočeši mohou pokračovat, protože jejich soupeř vyhodil jen na zakázané uvolnění.

15:40
    Olomouc sice dostala puk do svého držení, kvůli nepřesné přihrávce se ale dopustila dalšího icingu.

16:25
    Teď si Paulovič se Zemanem ne úplně vyhověli, když si při přečíslení přihráli navzájem do bekhendu a ani jeden tím pádem nemohl dobře zakončit.

18:05
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Lukáš Sedlák – 2 min., nedovolené bránění.

18:26
    Domácí při svém oslabení dostali puk do středního pásma.

18:57
    Hanáci v přesilovce trpělivě kombinují. Ondrušek se rozhodl vystřelit od modré čáry, ale Will si s jeho pokusem poradil.

19:08
    Pardubice vyhodily puk až na druhou stranu kluziště.

19:32
    A opět je kotouč až u Lukáše.

19:44
    Druhá polovina přesilové hry se Kohoutům moc nedaří. Teď jejich postup utnul ofsajd.

20:00

První třetina dnešního utkání nabídla na obou stranách zajímavé útočné akce a střelecké příležitosti. Gólu jsme se však zatím nedočkali. V závěru periody měli olomoučtí hokejisté výhodu přesilové hry, ale příliš se jim nevydařila. Ze Sedlákova trestu zbývá ještě šest sekund.

Střely po první třetině – 8:11

Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

20:01

20:36
    První útočná snaha Pardubic střelu nepřinesla. Oba týmy střídají.

21:30
    Druhou třetinu zahájili aktivněji domácí, k větší šanci se ale nedostali.

22:05
    Teď už Lukáš musel zasahovat, když se před něho odrazil kotouč.

22:20
    Olomoucký gólman zakročil tentokrát betony, poté musely Pardubice začít další útok ze své poloviny.

22:52
    Kohouti se v útočném pásmu dlouho neohřáli, ale vrátí se tam. Dynamo totiž poslalo puk na zakázané uvolnění.

23:15
    Adam Musil střílel z pravého kruhu, ale neúspěšně. Teď jsou na tahu hosté.

24:08
    Ve druhé třetině jsou zatím lepší domácí, při dalším tlaku si vypracovali dvě slušné šance.

Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo brzy využilo svoji přesilovku a gólově potvrdilo svůj dobrý nástup do druhé třetiny. Z dorážky Košťálkova nahození se prosadil kapitán Patrik Poulíček.
    25:37 Patrik POULÍČEK - 1:0

27:00
    Olomoučtí hráči se v posledních minutách pouze brání, Východočeši se snaží o navýšení náskoku.

27:25
    Rostislav Olesz – 2 min., podrážení.

27:25
    Domácí budou mít po komerční přestávce díky Oleszově faulu další přesilovku. To není dobrá zpráva pro Hanáky, kteří jsou ve druhé třetině prakticky neustále pod tlakem.

27:58
    Čerešňák třikrát nahazoval puk na Lukášovu bránu, následně se hosté osvobodili.

29:27
    Přesilová hra se Pardubicím tolik nevydařila. Olomouc už je v plném počtu.

30:09
    Po nepříliš povedené přesilovce si pardubičtí hráči vytvořili další tlak. Vše zakončil Vála nahozením do Lukášovy lapačky.

30:29
    Káňa jel sám na brankáře Willa, svoji sólo akci ale pokazil nepřesnou střelou.

31:37
    Po ojedinělé šanci Kohoutů ale opět kombinovaly v útočné třetině domácí. Lukáš si připsal další zákrok.

32:17
    Tomáš Dvořák zvyšuje na 2:0. Další nápor Pardubic už Hanáci neustáli, když si útočník Dynama vybruslil do lepší pozice a z levé strany se trefil do horní části brány.
    32:17 Tomáš DVOŘÁK - 2:0

33:05
    Jan Kolář – 2 min., nedovolené bránění.

33:05
    Přesilovku si zahrají i hosté a mohou tak utlumit nápor Dynama a zároveň vstřelit kontaktní branku.

33:42
    Ondruškovu střelu vyrazil pravým betonem gólman Will.

34:37
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoucká přesilovka vypadala dobře a po sérii neúspěšných střel je také využita. U levé tyče byl Jan Knotek, který uklidil puk do Willovy brány.
    34:37 Jan KNOTEK - 2:1

35:20
    Po Rutarově zblokovaném nahození se Dynamo vymanilo z tlaku a míří do útoku.

36:13
    Východočeši se pokouší zareagovat na snížení, teď jim v tom ovšem zabránil ofsajd.

36:30
    Čerešňákovu prudkou střelu nadvakrát zneškodnil gólman Lukáš. Následuje buly po jeho levici.

37:00
    Káňa z úhlu trefil pouze Willovu vyrážečku.

38:06
    Kusko nebezpečně dorážel Pláškovu střelu, pardubický gólman si ale se vším poradil a drží jednogólový náskok svého týmu.

38:54
    V posledních sekundách bylo k vidění několik nepřesných přihrávek z holí domácích i hostujících hráčů.

39:15
    Odpískán icing Olomouce.

39:50
    Sedlák přihrával na druhé straně útočného pásma postavenému Zemanovi, jemuž ale puk přeskočil čepel hokejky.

40:00

Dlouho se zdálo, že druhá třetina bude mít jasného vládce, když velký pardubický tlak gólově zužitkovali Poulíček a Dvořák. Jenže ve 35. minutě v přesilovce snížil Knotek, a tak je skóre po čtyřiceti minutách 2:1.

Střely po druhé třetině – 23:23

Třetí třetina začne přibližně v 19:47.

40:01

40:13
    Lepší vstup do třetí třetiny si Dynamo nemohlo přát. Na 3:1 svojí přesnou trefou zvyšuje obránce David Musil. Lukáš Sedlák si navíc připsal už svoji třetí asistenci v dnešním zápase.
    40:13 David MUSIL - 3:1

42:30
    Pardubice jsou opět ofenzivně aktivnější a ostřelují Lukášovu klec ze všech stran.

43:10
    Hyka mířil sám na Lukáše, ale netrefil bránu.

44:08
    Kolář vystřelil tvrdě, ale nepřesně. Tlak Dynama pokračuje.

44:33
    Radil z pravé strany nedostal puk do sítě, protože mu v cestě stál olomoucký gólman, jenž přerušil hru.

45:00
    Kohouti v útočné třetině dlouho nevydrželi.

45:54
    Další nápor Pardubic, během něhož měl šanci například Mandát, znovu přerušuje Lukáš přikrytím puk pod lapačku.

46:22
    Sedlák se ocitl sám před olomouckým brankářem, který si připsal další těžký a důležitý zákrok, ačkoliv chvíli nevěděl, že puk leží vedle něho. Hned se však zorientoval a schoval ho do lapačky.

46:40
    Dvořák trefil horní tyč Lukášovy brány.

47:28
    Fanoušci ženou domácí tým za čtvrtým gólem, který visí ve vzduchu.

48:01
    Brankář Lukáš opět radši přikryl kotouč pod lapačku. Hanáci se stejně jako většinu prostřední periody pouze brání.

48:33
    Kohouti se zmohli pouze na zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpátky do jejich obranného pásma.

Dnešní utkání sleduje 9126 diváků.

49:17
    Mora není schopna čelit pardubickému napadání, tím pádem je neustále pod tlakem.

50:21
    Hanáci po dlouhé době zažívají klidnější pasáž hry.

51:15
    Také Bučko trefil konstrukci olomoucké brány.

52:07
    Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.

52:28
    Pardubice mají výhodu, Kolář vystřelil těsně vedle.

52:36
    Jan Knotek – 2 min., hákování.

52:36
    Olomouckou obranu zřejmě čekají další těžké chvíle, protože Východočeši budou po komerční přestávce díky Knotkově faulu hrát přesilovou hru.

52:40
    Dynamo se hned po buly vyhnalo z útočného pásma.

53:13
    Pardubice v přesilovce zvyšují na 4:1. Po zblokované ráně se puk dostal na pravou stranu k Davidu Ciencialovi, jenž se už nemýlil.

54:00
    Pardubice mají početní výhodu čtyř proti třem a opět kombinují v útočném pásmu.

54:54
    Hyka vystřelil z levého kruhu, Lukáš zasáhl svým betonem a poté přikryl kotouč pod lapačku.

55:39
    Oba týmy už jsou na ledě v plném počtu.

56:30
    Dynamo má závěr třetí třetiny pod svojí kontrolou, navíc si vytváří další šance.

56:46
    David Škůrek – 2 min., hákování.

56:55
    Před Lukášem tečoval nahození od modré čáry Sedlák, ale pouze vysoko do ochranné sítě.

57:35
    Dynamo neudrželo útočné pásmo a musí začínat ze své poloviny.

58:12
    Kusko byl sám před Willem, ale pardubického gólmana nepřekonal.

58:44
    Rutar zprava trefil pouze boční síť. Tohle oslabení hosté zvládají dobře.

59:30
    Zápas už se pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

59:46
    Tomáš Hyka – 2 min., podrážení.

Pardubice slaví deváté vítězství v řadě a aktuálně mají na svém kontě 101 bodů. Výhra je to vzhledem k výkonu především ve druhé a třetí třetině zasloužená. Na góly Patrika Poulíčka a Lukáše Sedláka sice odpověděl olomoucký Jan Knotek, ve třetí části nicméně tříbodový zisk Dynama potvrdili David Musil a David Cienciala.

Nejlepší hráči utkání:
    HC Dynamo Pardubice – Lukáš Sedlák
    HC Olomouc – Jan Káňa

Střely – 38:25

Z dnešního utkání je to vše, přeji hezký večer. (20:29:38)

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 26. Poulíček (L. Sedlák, Košťálek), 33. T. Dvořák (Košťálek, L. Sedlák), 41. D. Musil (L. Sedlák, Hyka), 54. Cienciala (Hyka, Košťálek) – 35. Knotek (J. Káňa, Ondrušek)

HC Dynamo Pardubice: Will (J. Růžička) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář (A), Bučko – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), T. Zeman – Mandát, A. Musil, Vondráček.
    Trenér: Radim Rulík

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (C), Dujsík, Rašner, Škůrek, Mareš, Švrček, T. Černý – J. Káňa (A), Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil, P. Musil – Plášek ml., Kusko, Navrátil – Olesz, Anděl, Rutar.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Šír, Veselý – Hlavatý, Lederer