Vítkovice – Sparta 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 5:1 (kon.)
Kladno – Litvínov 5:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Pardubice – Olomouc 4:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Berani Zlín
Pátek 03.02.2023, 17:30 • Werk arena, Třinec • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 15. kolo

To je od nás pro dnešek z WERK ARENY vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký víkend. Od klávesnice vás zdraví Rostislav Niedoba. (19:31:32)

V podobném duchu se nesla i poslední třetina. Oceláři už prakticky jen útočili a dokázali ještě navýšit skóre. Ve 44. minutě se prosadil Matěj Weiss.

To už hrálo na ledě skutečně jen jedno mužstvo a třinečtí si hráli se soupeřem jako kočka s myší. Na konečných 5:0 upravil skóre v závěru v přesilovce Marek Čmiel ranou od modré čáry.

58:29
    Třinec právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku nakonec využívají a kompletují v síti Beranů nepopulárního “bůra”. Od modré čáry propálli vše co mu stálo v cestě Marek ČMIEL.
    Asistence: Zelinski, Švančara

58:01
    Ze třetí třetiny a patrně i z dnešního duelu zbývá odkrojit poslední dvě minuty,

57:50
    Berani se v tomto oslabení statečně drží. Ocelářům se nedaří usadit v útočném pásmu.

56:34
    Třinečtí si v závěru utkání zahrají ještě přesilovku. Jan Uřičář dostává menší trest za krosček.

55:58
    Kdyby se v hokeji počítala procenta držení puku jako při fotbale, byli by Oceláři v této pasáži hry někde na 80 procentech.

54:28
    Oceláři tvoří hru, hosté vytahují puky jen do středního pásma.

53:32
    Opravdu se hraje už jen na polovině hostujícího celku.

52:24
    Třinečtí jsou v situaci, kdy by mohli zbytek zápasu odklouzat. Místo toho ale stále napadají rozehrávku Beranů a snaží se přidat další gól.

52:03
    Icing Beranů. Ti už s útočnou hrou zřejmě pro dnešek skončili.

51:27
    Další kličkovanou předvedl Matěj Kubiesa. Zlínského beka ošálil, vystřelil, ale minul branku.

49:48
    Domácí útočník Tobias Sajdok se nádherně prokličkoval na střed útočného pásma až k zakončení, Uherka jeho pokus zneškodnil. Hezká individuální akce.

49:15
    Zákrok pro Uherka, hra je přerušena.

48:55
    Domácí Jan Hrček se ocitl před brankou, dostal přihrávku, avšak hostující obrana ho dokázala obrat o kotouč.

47:44
    Třinečtí se dostali do přečíslení tři na dva, ale nezakombinovali dobře.

47:08
    Útočná snaha Zlína končí znovu v ofsajdové pozici.

46:10
    Oceláři už znovu ukazují své útočné choutky. Místo přímočarosti si však více hrají s pukem.

45:08
    A teď pro změnu ofsajd.

44:59
    Ojedinělou snahu Beranů hatí špatná rozehrávka na icing.

43:32
    Byla jen otázka času, kdy domácí navýší skóre. Úplně sám před brankou se ocitl Matěj WEISS a nekompromisně poslal puk za Uherka.
    Asistence: Rybnikár, Holub

42:20
    Oceláři pokračují ve třetí části tak, jak končili tu druhou. Drtivou převahou.

40:45
    Obrovskou šanci navýšit skóre dostal Švančara. Dorážel úplně osamocený před brankou, ale Uherek stačil ještě na poslední chvíli vytáhnou levý beton.

40:08
    Hned po vhazování si vyšlápl do zakončení Pohludka, jeho střelu Uherek vyrazil ramenem.

40:01

Druhou třetinu začali domácí znovu aktivně, jejich snahu korunoval ve 24. minutě Michal Rybnikár úvodní brankou. Pak mohl Zlín odpovědět po vyloučení Aleše Zelinskiho, ale to se mu nepodařilo.

Naopak, chvíli po návratu zvyšoval na straně domácích na 2:0 David Lukas Holub. A když ve 36. minutě navýšil stav na rozdíl tří branek Robin Švančara, dostali třinečtí svou hru plně pod kontrolu.

40:00

39:34
    Ještě jeden icing domácích.

39:25
    Na druhé straně to zkoušela obrana Beranů nahozením od modré čáry, ale pro Milotu byla tohle snadná práce.

39:01
    Další pokus o útočný výpad končí na zakázaném uvolnění.

38:33
    Teď to vypadá, že Oceláři převzali už zápas do svých rukou. Místy to vypadá, jako by hráli přesilovku.

38:03
    Urbánek pálí z nadějné pozice, Uherek se strhnul přesunout.

37:01
    Další situaci domácích tři na dva zakončoval Pohludka, ale minul branku.

35:01
    Hra se rozhýbala nahoru a dolů. Třinečtí útočný výpad zakončují znamenitě. Robin ŠVANČARA dostal puk mezi kruhy, zvednut hlavu, podíval se a překonal Uherka potřetí v tomto utkání.
    Asistence. Byrtus, Kubiesa

33:50
    Oceláři napadají soupeře hluboko v útočné třetině a Berani mají problém rozehrát.

33:04
    Útok Beranů zastavuje ofsajd.

32:05
    Hostující Adam Klimek dostal přihrávku před branku. Musel si kotouč otočit na bekhend, mezitím se stačil Milota přesunout a vyráží.

31:04
    Teď už se domácí dostali do pásma soupeře. Uherek musel přerušit hru, nic zásadního však řešit nemusel.

30:41
    Teď je to spíš snaha probít se středním pásmem.

29:55
    Hra se nám rapidně zrychlila.

29:16
    Teď zase pro změnu tlačí domácí.

28:56
    Z nadějného pobytu v útočné třetině ale nevzniklo nic, co by změnilo skóre.

28:16
    Berani však vůbec nevypadají, že by rezignovali. Hned se pustili do útoku a snaží se odpovědět.

26:55
    Oceláři trestají nevyužitou přesilovku soupeře druhým gólem. David Lukas HOLUB dostal od Blahy ideálně namazáno před poloodkrytou klecí. Na dvakrát dotlačil puk do sítě.
    Asistence: Blaha, Pohludka

26:00
    Rychlý protiútok Ocelářů hořel druhou brankou, ale Uherek udržel betony u sebe. Domácí jsou v pěti.

25:27
    Berani teď pálí od modré čáry. První bomba vyprášila Milotovy betony druhá šla vedle.

24:58
    První minutu početní převaha strávili hosté výhradně v útočném pásmu. Do žádného zajímavého zakončení se ale nedostali.

23:58
    Hosté mohou rychle dopovědět. Za podrážení dostává dvě minuty Aleš Zelinski.

23:29
    Přece jen goĺ! Další útok už domácím vyšel. Přesně zakončil Michal RYBNIKÁR.
    Asistence: Hebar

22:50
    Domácí Jan Hrček dostal ideální přihrávku mezi kruhy. První pokus obrana Beranů zneškodnila, druhý šel vedle.

21:35
    Další zákrok pro domácího brankáře, tentokrát však z kategorie těch lehčích.

21:00
    Ale hosty není radno podceňovat. Po rychlém protiútoku měl Milota plné ruce práce.

20:26
    I druhou část začali domácí hokejisté aktivněji.

20:01

Oceláři vstoupili do utkání o něco aktivněji než soupeř, díky čemuž si už celkem rychle vybojovali početní převahu. Pár vteřin na to šel za katr další hostující hráč za vyhození puku ze hřiště a Třinec hrál přesilovku pět na tři. Tu však Oceláři využít nedokázali.

Pak se Berani trochu osmělili a tlačili se do útoku, ale domácí poměrně rychle převzali hru zpátky na svou stranu. Ani přes viditelnou převahu v první části se jim ale skórovat nepodařilo, tudíž svítí po dvaceti minutách na výsledkové tabuli bezbrankový stav.

20:00

19:45
    Ještě jeden schovaný pokus hostujícího Matěje Holby, Milota ho však dobře viděl.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:54
    Šimon Pohludka to teď zkoušel jeden na jednoho. Ukličkovat obránce Beranů se mu sice povedlo, kotouč mu ale utekl.

17:53
    Mezitím stačili i prostřídat, jenomže útočné pásmo neudrželi dlouho.

17:27
    Třinečtí tlačí soupeře v útočném pásmu.

16:35
    Berani se vydali po vypíchnutí puku na modré čáře domácího obránce do útoku. Domácí brankář měl ale ke kotouči blíže, vyjel z brány a odpálil kotouč do bezpečí.

15:57
    Až teď se do zakončení dostal Dravecký. Uherek přerušuje hru.

14:58
    Sledujeme pasáž prakticky bez žádného pokusu. Všechny útoky obě obrany pozorně brání.

14:28
    Ofsajd Ocelářů posouzen jako úmyslný. Hra se stěhuje před Milotu.

13:46
    Domácí si dávají s rozehrávkou na čas, hosté stačí forčekovat.

13:20
    Další útočný obrat, tentokrát zasahuje zase pro změnu Uherek.

12:56
    Hostující Klimek zachytil rozehrávkou třinecké obrany a hned poslal puk na Milotu. Střelu z uctivé vzdálenosti domácí brankář vykryl.

12:25
    Icing domácích.

12:07
    Jejich snaha však netrvala dlouho. Další zásah musel vytáhnout na druhé straně Marek Uherek.

11:42
    Co se dostali Berani do plných, jsou na ledě o něco aktvnější.

10:47
    Po delší době se snaží útočit také hosté. Dostali se do zajímavé příležitosti, ale Milota byl pozorný.

09:30
    Berani kritickou situaci v první třetině ustáli a jsou kompletní. Oceláři to zkoušeli kombinačně napříč útočného pásma, ale přihrávky byly spíš nepřesné.

08:55
    Hosté už hrají ve čtyřech.

08:32
    Chvíli to třineckým trvalo, než se srovnali v útočné třetině.

07:23
    Další trest pro hosty! Tadeáš Schmied vyhodil z pásma kotouč do hlediště. Dvě minuty za zdržování hry. Domácí hrají pět na tři.

06:53
    Dravecký se snažil obtočit kolem branky, ale Václav Pešák ho zastavil nedovoleně. Dvě minuty za hákování.

06:30
    Bude se vylučovat, domácí hrají ve výhodě.

06:11
    Další čárka do statistik pro zlínského brankáře.

05:26
    Snaha Beranů o rychlé protiútoky končí převážně už ve středním pásmu.

04:46
    Začátek utkání patří spíš domácím. Jsou aktivnější, lépe bruslí. Uherek musel vytáhnout další zákrok.

03:32
    Oceláři uháněli na soupeře v přečíslení dva na jednoho. Přihrávku na spoluhráče ale obrana Beranů zneškodnila.

02:59
    Další zákrok zlínského brankáře.

02:10
    Domácí Hrček se ocitl sám před Uherkem, ovšem nezkrotil dostatečně skákavý puk.

00:50
    Také třinečtí už vyzkoušeli pozornost soupeřova brankáře. Ten na kotouč ale dobře viděl.

00:35
    Do první příležitosti se tlačili hosté, ale střelu z nulového úhlu si Milota pohlídal.

00:07
    Hned první snahu o útok Zlína zastavuje ofsajd.

00:01

Oba týmy už stojí na modré čáře.

Nádstavbová část Extraligy dorostu má dnes na programu 15. kolo. Třinečtí Oceláři v něm na domácím ledě WERK ARÉNY vyzvou hokejisty Zlína.

Třinečtí se vezou na vítězné vlně, mají za sebou šňůru celkem šesti vítězství v řadě. I díky tomu se nacházejí na třetím místě tabulky, se stejným bodovým ziskem jako druhé Karlovy Vary.

To zlínští Berani jsou na tom prozatím dost mizerně. Jistotu postupu do play-off už sice mají, ale ve druhé části sezony získali během čtrnácti utkání pouhých pět bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 24. Rybnikár (Hebar), 27. Holub (Blaha, Pohludka), 36. Švančara (Byrtus, Kubiesa), 44. Weiss (Rybnikár, Holub), 59. Čmiel (Zelinski, Švačara)

HC Oceláři Třinec: Milota (Skácel) – Čmie (A)l, Dravecký, Mrtka, Byrtus, Holub (A), Zelinski – Hebar, Švačara, Pohludka (C), Weiss, Urbánek, Sajdok, Mikula, Blaha, Rybnikár, Kubiesa, Hrček
    Trenér: Pavel Benek

Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Uřičář, Mořskovský, Řimák, Řezníček, Lukaštík (A), Schmied, Kotala – Heš (A), Kos, Valášek, Pečner, Holba, Pěšák, Vaculík, Klimek (C), Nesrsta, Matula
    Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Janda – Rychlý, Bubela