Skalica – Humenné 3:2 (po pr.) | Trnava – Martin 2:3 (kon.) | Dubnica – Modré Krídla 4:1 (kon.)
Levice – Žiar nad Hronom 6:2 (kon.) | Pov. Bystrica – Brezno 0:0 (zruš.) | Topoľčany – Vlci Žilina 1:4 (kon.)
HK Skalica
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC 19 Humenné
sk Pátek 03.02.2023, 17:00 • Hant Arena, Skalica • 1. liga (SR) • 37. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítam Vás pri sledovaní SHL. V 37.kole privíta HK ESMERO Skalica na svojom ľade HC 19 Humenné.

HK ESMERO Skalica – Skalica sa v poslednej dobe trápi. Z posledných siedmych zápasov vyhrali len jeden, a to 15.januára v Dubnici. Odvtedy ťahajú šesť zápasovú šnúru prehier. Kvôli tomu klesli až na 7.priečku v tabuľke so ziskom 58 bodov. V poslednom kole hrali na ľade vedúcej Žiliny, kde zohrali úlohu najmä vylúčenia Skaličanov. Žilina vyhrala pomerom 3:0. Záhoráci by mali začať zbierať body, pretože v tabuľke im dýcha na chrbát Slovan Bratislava, ktorý stráca na Skalicu len jeden bod. Najproduktívnejším hráčom domácich je Conor Landrigan s bilanciou 13+18.

HC 19 Humenné Humenné nachádza stratenú formu. Po troch prehrách v rade, vyhrali v poslednom zápase na ľade Martina 2:0, keď víťazný gól strelil v 25.minúte Novický. Humenčania klesli v tabuľke z prvého miesta na tretie. Postupne ich predbehla Žilina a Trnava. Humenné má na svojom konte 69 bodov a zápas k dobru. Najproduktívnejším hráčom hostí je Igor Safaraleyev s bilanciou 19+27.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/23

HC 19 Humenné 3:2pp HK ESMERO Skalica

HC 19 Humenné 6:0 HK ESMERO Skalica

HK ESMERO Skalica 1:4 HC 19 Humenné

Úvodné zostavy:

HK ESMERO Skalica: Bernát (Košút) – Vidovič, Hílek, Mikéska, Janík, Mikula, Soveľ, Jombík – Janáč, Nemec, Šišolák – Hujsa, Landrigan, Šátek – Kuba, Včelka, Kotvan – Trnka, Búlik, Yakovlev
    Tréner: Michal Ružička

HC 19 Humenné: Krasonovský (Balogáč) – Jacko, Lenďák, Ťavoda, Pulščák, Zekucia, Novický – Vaško, Vrábeľ, Zahradník – Borov, Krajňák, Horvát – Lačný, Markuš, Ragan – Farkaš, Trandin, Frič
    Tréner: Andrey Parfenov

Rozhodca: Fridrich, Adamec – Nosek, Šebeň.

Pred zápasom si domáci Conor Landrigan preberie cenu za najkrajší gól za mesiac december.

Nasleduje hymna Slovenska.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:05
    Úvodné buly vyhrali domáci. Hostia nastupujú na tento zápas bez rozkorčuľovania.

01:06
    Strela zo stredného pásma v podaní domácich končí v náručí brankára hostí.

02:11
    Yakovlev skúšal strelu z ľavého kruhu. Krasonovský puk ukryl vo svojej výstroji.

02:27
    Puk na striedačke hostí. Hra prerušená.

03:55
    Zaujímavá šanca hostí. Krajňák sa snažil zasúvať puk spoza brány, puk sa dostal k Ťavodovi, ktorý skúsil strelu ale bez úspechu.

04:19
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Markuš – 2 min., hákovanie.

04:58
    Hostia sa oslobodili. Obidva tímy striedajú.

05:15
    Veľká šanca hostí v oslabení. Hujsa prišiel o puk, Bernát prihral len na hokejku Krajňáka, ten našiel na pravej strane voľného Horváta, ale jeho pokus do prázdnej brány skvele zlikvidoval obranným zákrokom Hujsa.

06:14
    Mikéskova strela zo stredu ihriska, brankár hostí úspešný.

06:19
    Hostia v plnom počte.

07:41
    Vylúčenie v tíme HK ESMERO Skalica:
    Janáč – 2 min., podrazenie.

08:02
    Domáci hostí k ničomu nepustili a vyhodili puk až za bránu Krasonovského.

08:47
    Krajňák dlho čakal kým vystrelí, Bernát sa stihol presunúť a puk schovať v náručí.

09:19
    Humenné dáva gól!
    Hostia využívajú presilovú hru. Vaško zakončoval z osi ihriska, Bernát túto strelu stihol vyraziť ale na následnú dorážku spred brány od SAMUELA ZAHRADNÍKA bol už prikrátky.
    Asistencie: Filip Vaško, Filip Vrábeľ

10:53
    Bekhendové zakončenie v podaní Včelku, chytá hosťujúci brankár do svojej výstroje.

12:08
    Humenčania teraz točia domácich v ich pásma, ale žiadna nebezpečná strela z toho nie je.

12:49
    Landrigan skúšal strelu na betón, následnou dorážkou sa nepresadil ani Kuba.

14:05
    Zakázané uvoľnenie hostí.

14:59
    Vytečovaná prihrávka hostí na ochrannú sieť. Vhadzovanie pred Bernátom.

16:05

16:38
    Krajňáková strela bola zblokovaná.

18:30
    Strela Janíka zblokovaná.

18:47
    Šátek si našiel puk na modrej čiare, skúsil strelu príklepom, ale Krasonovský vytiahol dobrý zákrok.

19:04
    Strela Lenďáka kryje brankár domácich.

19:21
    Zakázané uvoľnenie domácich.

19:50
    Skalica dala gól!
    Skaličania vyrovnávajú 10 sekúnd pred koncom prvej tretiny. Landrigan zaviezol puk do útočného pásma, našiel Hujsu, ktorý puk poslal na modrú čiaru na ONDREJA JANÍKA a ten svojou delovkou prekonáva brankára hostí.
    Asistencie: Martin Hujsa, Michal Šátek

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou prvú tretinu, po ktorej je stav nerozhodný 1:1. Na začiatku zápasu boli aktívnejší domáci, aj zásluhou presilovej hry, ktorú ale nevyužili. Hostia dokázali využiť presilovku pri vylúčení Janáča. Už to vyzeralo, že do kabín pôjdu domáci z jednogólovým mankom, keď desať sekúnd pred koncom delovkou od modrej vyrovnal Janík.

Druhá tretina začne približne o 17:52.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:20
    Domáci hneď na začiatku druhej tretine sú nasťahovaní v útočnom pásme.

21:42
    Domáci sú na začiatku tretine aktívnejší. Včelka vyskúšal pozornosť brankára hostí.

23:05
    Markuš zakončoval, ale Bernát pri zákroku posunul bránu.

24:15
    Janáč tečoval strelu od modrej čiary, brankár hostí puk vyrazil.

24:53
    Skvelý teč Vrábeľa končí na pravej žrdke Bernátovej bránky.

25:12
    Postavenie mimo hru hostí.

26:26
    Markušovu strelu vyráža Bernát do rohu.

27:15
    Humenné si berie vedenie späť. Hostia boli v tlaku, domáci sa nevedeli oslobodiť. Strelu Vaška z pravého kruhu tečoval PATRIK FRIČ.
    Asistencie: Filip Vaško, Ján Ťavoda

28:59
    Vidovičova strela bola tečovaná na ochrannú sieť.

31:21
    Vrábeľ – 2 min., nešportové správanie.

32:16
    Horvát – 2 min., držanie.

32:30
    Vidovičovu delovku vyráža brankár hostí ramenom.

35:00
    Domáci síce presilovku nevyužili, ale predsa len vyrovnávajú. Landrigan prenechal puk na modrej čiare Mikulovi, ktorý vyslal strelu a pred bránou ju tečoval BRANISLAV KOTVAN.
    Asistencie: Maximilián Mikula

36:08
    Šátek sa dostal do úniku do ľavom krídle, vyslal strelu švihom, ale brankár Krasonovský predviedol dobrý zákrok.

36:57
    Mikéska to skúšal strelou z veľkého uhlu, úspešný nebol.

39:16
    Hílek dvakrát pálil od modrej čiary, ale dvakrát bola zblokovaná.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine máme zase nerozhodný stav, a to 2:2. Najprv sa znova presadili hostia, keď Vaškovú strelu tečoval za chrbát Bernáta Patrik Frič. O sedem minút sme mali podobnú situáciu na druhej strane, keď strelu Mikulu tečoval Branislav Kotvan. Domáci mali k dispozícií presilovku 5 na 3, ale využiť ju nedokázali. Uvidíme, či niektorí z tímov dokáže rozhodnúť zápas v tretej tretine na svoju stranu alebo uvidíme predĺženie.

42:04
    Tvrdá strela Vidoviča od modrej čiary, Krasonovský na ňu videl a puk ukryl vo svojej výstroji.

42:43
    Zakázanie uvoľnenie domácich. Presilovka im vôbec nevychádza.

43:18

45:06
    Lenďák – 2 min., podrazenie.

45:54
    Domáci sa nevedia usadiť v útočnom pásme ani v tejto presilovke.

46:52
    Vidovičovu strelu vytečoval na ochrannú sieť Pulščák. Ani v tejto presilovke sa Skalici nedarí.

47:06
    Hostia v plnom počte. V tomto momente sa Vidovič dostal pred bránu, ale brankár hostí vytiahol výborný zákrok Krasonovského.

49:01
    Hílek – 2 min., zovretie puku.

49:25
    Strela hostí ich vyháňa do stredného pásma.

50:18
    Domáci vyhadzujú puk až za bránu hostí.

51:09
    Domáci v plnom počte.

51:35
    Po súboji s Mikéskom zostáva na ľade ležať Lačný. Vylučovať by sa nemalo.

52:21
    Zekucia zakončoval z uhla, ľahký zákrok domáceho brankára.

53:45
    Kuba sa dostal do útočného pásma, prihrávkou našiel Nemca ten vystrelil, ale strela mu nesadla a brankár hostí mal o to ľahší zákrok.

54:45
    Hujsovu bekhendovú strelu tečoval Novický nad bránku svojho brankára.

56:16
    Rozhodcovia pískajú postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku v ktorom bol Janáč.

56:47

57:59
    Krajňák sa kľučkou dostal do stredu pásma, odkiaľ vyslal štiplavú strelu Bernát puk vyrazil na ochrannú sieť.

59:08
    Nastrelenie hostí končí na ochrannej sieti.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Tretia tretina rozuzlenie nepriniesla. Obidva tímy mali k dispozícií po jednej presilovke, ale ani jednému nevyšla. A tak v Skalici uvidíme predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:50
    Teraz to hostia prekombinovali a k zakončeniu sa ani nedostali.

61:13
    Mikéska prihral pred bránu, kde bol Nemec sám, ale svojím blafákom brankára hostí neprekonal.

62:30
    Domáci vyhrávajú tento zápas. Skaličania sa dostali do akcie 2 na 2. Vidovič krásnou milimetrovou prihrávkou našiel BRANISLAVA KOTVANA a ten svojím druhým gólom rozhoduje tento zápas.
    Asistencie: Filip Vidovič

Máme za sebou vyrovnaný zápas v Skalici. Po 60.minútach bol stav nerozhodný stav 2:2. Skóre zápasu otvoril v 10.minúte Zahradník v presilovej hre, na tento gól odpovedal desať sekúnd pred koncom prvej tretiny Hujsa, ktorý nakoniec tečoval strelu Janíka. V 28.minúte poslal hostí opäť do vedenia Humenné Frič. Na 2:2 vyrovnal znova tečom Kotvan. V tretej tretine ani jeden tím nerozhodol a tak zápas došiel do predĺženia. V čase 62:30 po krásnej prihrávke od Vidoviča strelil víťazný gól Kotvan. Skalica sa po šiestich prehrách v rade teší z víťazstva a posúva sa na šieste miesto tabuľky. Humenné zostáva na treťom mieste. Domácich čaká po reprezentačnej prestávke zápas v Martine, Humenné čaká finále Slovenského pohára proti Žiline a potom zápas v Topoľčanoch.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (19:27:14)

Natália Poláčková

Branky a nahrávky: 20. Janík (Hujsa, Šátek), 35. Kotvan (Mikula), 63. Kotvan (Vidovič) – 10. Zahradník (Vaško, Vrábeľ), 28. Frič (Vaško, Ťavoda)

HK Skalica: Bernát (Košút) – Vidovič, Hílek, Mikéska, Janík, Mikula, Soveľ, Jombík – Janáč, Nemec, Šišolák – Hujsa, Landrigan, Šátek – Kuba, Včelka, Kotvan – Trnka, Búlik, Yakovlev
    Trenér: Michal Ružička

Trenér: Andrey Parfenov

Rozhodčí: Fridrich, Adamec – Nosek, Šebeň