Espanyol – Osasuna 1:1 (kon.) | Elche – Villarreal 3:1 (kon.) | Atlético – Getafe 1:1 (kon.)
Real Betis – Celta Vigo 3:4 (kon.)
Real Betis
3:4 (2:2)
Celta de Vigo
Sobota 04.02.2023, 21:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španělská LaLiga • 20. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (23:12:55)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 11:13.

První poločas předvedl mimořádně atraktivní a ofenzivní fotbal, obě mužstva chtěl dávat góly, a projevilo se to i na skóre. První branka padla už v šesté minutě a radovali se hosté, konkrétně nejvíce z nich Jørgen Strand Larsen, jenž úvodní branku obstaral. Celtě ale vedení vydrželo jen tři minuty, o bleskové vyrovnání se po rohovém kopu postaral Juanmi. Ve 23. minutě se domácí dostali do vedení, po krásné kombinaci se trefil kapitán Betisu Sergio Canales. Hosté však ještě do poločasu stihli vyrovnat, ve 42. minutě krásně přeloboval brankáře Silvu Gabriel Veiga.

Ve druhém poločase padly ještě dva góly a sledovali jsme další obrat. Nejprve vrátil Celtě Vigo vedení v 56. minutě Gabriel Veiga a o třináct minut později zvýšil už na 4:2 hlavou z rohového kopu Joseph Aidoo. Betis se ještě do zápasu dokázal vrátit. Nejprve ještě střídající Abner neproměnil stoprocentní šanci, ale krátce poté se pískala penalta po ruce Minguezu, kterou v 84. minutě proměnil Nabil Fékir. V závěru se už ale Betisu vyrovnat nepovedlo a navíc ještě přišel o obránce Luize Felipeho, který vyfasoval červenou kartu za nesportovní akt vůči Aspasovi.

Mimořádně dramatický zápas je u konce, Celta Vigo nakonec vítězí na hřišti Realu Betis 4:3. Pro Betis to znamená, že zůstane před nedělními zápasy na šestém místě tabulky. Celta se po druhém vítězství v řadě posouvá do středu tabulky na jedenácté místo a na sestupové příčky už má náskok čtyř bodů.

90+13

90+12
    Mohlo být přeci jen vyrovnáno! Fékir našel centrem z levé strany Edgara Gonzáleze, ten ale hlavou trestuhodně minul branku.

90+11
    Už se hraje hodně přes čas a Betis stále nevzdává svou snahu o vyrovnání.

90+10
    Iago Aspas je za svůj faul také oceněn žlutou kartou.

90+9
    Nějaký člen realizačního týmu Betisu nebo hráč na lavičce dostal červenou kartu.

90+8
    Zřejmě za protesty nebo za nesportovní chování dostává žlutou kartu také Joaquin.

90+7
    Felipe už byl odveden ze hřiště, ale stále se ještě nehraje, protože emoce mezi oběma lavičkami i nadále planou.

90+6
    Následně se ještě strhla menší rozmíška, která vyústila ve žlutou kartu pro Unaie Núñeze.

90+5
    Luiz Felipe dostává červenou kartu, za to, že se rozběhl a zezadu vypíchl míč z rukou nic netušícího Aspase, který váhal s rozehrávkou.

90+4
    Joaquin chtěl centrovat z levé strany, ale ten míč byl sražený a do vápna Celty Vigo se nakonec vůbec nedostal.

90+3
    Na druhé straně hřiště byl pak v ofsajdovém postavení přistižen Nabil Fékir.

90+2
    Celta Vigo byla blízko páté branky! Po centru z levé strany zakončoval ve skluzu Augusto Solari, ale branku netrefil.

90+1
    Nastavuje se osm minut.

90
    Hosté už rozehráli standardní situaci, ale pouze na Seferoviče do ofsajdu.

89
    Zatím se nehraje, protože to bylo asi hodně bolestivé a Cervi zůstává zatím ležet na trávníku.

Petr Sumbal

Branky: 9. Juanmi, 23. Canales (B. Iglesias), 84. Fékir (pen.) – 6. Larsen (C. Pérez), 42. Veiga (de la Torre), 56. Veiga (Larsen), 69. Aidoo

Karty:   88. Henrique (RBE), 90+8. Joaquín (RBE) – 73. de la Torre (CVG), 90+6. Núñez (CVG), 90+10. Aspas (CVG)   90+5. L. Felipe (RBE)

Real Betis: R. Silva – Sabaly, Pezzella, L. Felipe, Miranda (79. Abner) – G. Rodríguez (62. E. González), Guardado (62. Joaquín) – Canales (C), Fékir, Juanmi (79. Henrique) – B. Iglesias (74. A. Pérez).
    Náhradníci: Bravo, D. Martín – Montoya, Rodri, Ruiz, José, Ruibal.

Trenér: Pellegrini

Celta de Vigo: I. Villar – Mingueza (85. Solari), Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez (85. K. Vázquez), Veiga (64. Seferović), Beltrán, de la Torre (75. Cervi) – Aspas (C), Larsen (64. Ó. Rodríguez).
    Náhradníci: Balea Carrillo, Ch. Sánchez – Domínguez, Mallo, Paciência, Swedberg, Tapia.

Trenér: Carvalhal

Rozhodčí: Cerro Grande – Porras Ayuso, García González