Č. Budějovice – Liberec 0:2 (kon.) | Brno – Plzeň 1:3 (kon.) | Hr. Králové – Bohemians 1905 0:2 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
0:2 (0:1)
FC Slovan Liberec
Neděle 05.02.2023, 15:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • FORTUNA:LIGA • 18. kolo

90+2
    Vyústěním budiž krásná střela na zadní tyč z kopačky Hellebranda, kterou vyrazil Bačkovský. Následnou dorážku odvrátil Prebsl na rohový kop.
    87. Imad RONDIĆ - 0:2

87
    Liberec právě vstřelil branku!
    IMAD RONDIĆ poslal Janáčka na druhou stranu a střelou do levé horní poloviny brány zvyšuje náskok Liberec na rozdíl dvou branek.

84
    Martin Janáček navíc vidí za tento faul žlutou kartu.

83
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Imad Rondić,
    ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Marios Purzitidis,
    ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Ľubomír Tupta.

79
    Domácí lavička reaguje na vyloučení změnou v sestavě.
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Patrik Hellebrand.

77
    Quadri Adebayo Adediran zbytečně a hlavně tvrdě dohrál Plechatého u postranní čáry a během sedmi minut vidí druhou žlutou kartu a tudíž také červenou a utkání nedohraje.

76
    ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Mohamed Doumbia.

70
    Quadrimu Adediranovi se nelíbilo rozhodnutí asistenta rozhodčího a dal to výrazně najevo. To se zase nelíbilo hlavnímu rozhodčímu a ukazuje domácímu útočníkovi žlutou kartu.

69
    ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Ahmad Ghali.

67
    Hosté mohli udeřit z rychlého protiútoku. Victor Olatunji výborně udržel balon u postranní čáry a dlouhým pasem vyslal do šance Frýdka. Už to vypadalo, že mladý záložník nezakončí, nakonec ale obešel brankáře a mířil mezi tři tyče, jenže tam stál Čermák a střelu odhlavičkoval mimo.

66
    ze hřiště odchází Nicolas Penner, přichází Patrik Čavoš,
    ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Michal Škoda.

61
    Roman Potočný dohrál libereckého obránce a je čtvrtým domácím hráčem se žlutou kartou.

58
    Liberečtí se z gólu Dominika Preislera radovali jen chvíli. VAR totiž odhalil ofsajdové postavení Christiana Frýdka při střele, který stál přímo v trajektorii míče a branka je tak odvolána.

49
    Po nedorozumění Dynama na středu hřiště se hnali hosté do další velké šance. Višinský poslal z pravé strany balon do vápna, Frýdek pustil za sebe na úplně volného Preislera a jeho gólovou střelu vytěsnil skvěle chytající Janáček.

46
    Domácí trenéři udělali jednu změnu do druhé půle.
    ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Jakub Matoušek.
    45+7. Frýdek v tutovce přestřelil bránu

45+7
    V poslední nastavené minutě měli hosté obrovskou příležitost! Višinský s Valentou získali míč na polovině, Olatunji našel z pravé strany úplně volného Christiana Frýdka, ale liberecký záložník po zaseknutí přestřelil Janáčkovu bránu.
    41. Lukáš ČERV - 0:1

41
    Domácí nedokázali dostat míč od své brány. Ten vybojoval Victor Olatunji. Posunul jej doleva na Frýdka. Mladý záložník poslal přesnou přihrávku proti noze LUKÁŠI ČERVOVI a jeho umístěný pokus přesně k tyči skončil až v síti. 1:0 pro Liberec.

38
    O minutu později fauluje opět Nicolas Penner libereckého Frýdka. Tentokrát už žlutou kartu inkasuje.

30
    Jakub Hora postavil až hokejový strom do cesty Višinskému a je druhým hráčem Budějovic, který dostává žlutou kartu.

27
    Matěj Valenta vyslal do šance Victora Olatunjiho, který si zasekl balon a tvrdě vystřelil na zadní tyč. Martin Janáček dobrým zákrokem střelu vyrazil.

15
    Benjamin Čolić skluzem dohrál právě Valentu a vidí první žluto kartu zápasu.

2
    Liberec měl první velkou možnost hned ve druhé minutě! Denis Višinský přeloboval stopera Králika a Christian Frýdek se najednou objevil sám před Janáčkem. Hostujícímu záložníkovi se ale nepovedlo zakončení a brankář Budějovic si připsal první důležitý zákrok.