PSG – Toulouse 2:1 (kon.) | Troyes – Lyon 1:3 (kon.) | Rennes – Lille 1:3 (kon.)
Stade Rennes
1:3 (1:0)
Lille OSC
Sobota 04.02.2023, 21:00 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 22. kolo

Je dobojováno. I když do druhé půle vstupovali domácí s jednobrankovým náskokem, tak to té druhé hosté přinesli vlastní tlak, šance a také nakonec i obrat ve skóre. O srovnání se v 59. minutě postaral Edon Žegrova a po jeho trefě pokračoval nápor hráčů v bílem. Rennes dlouho odolávalo, ale v 85. minutě přišel kontr, Žegrova našel Rémyho Cabellu a ten ranou z voleje překonal Mandandu. V nastaveném čase náskok ještě potvrdil André Gomes a zápas tak skončil výsledkem 1:3. Rennes je po této porážce na pátém místě se 40 body, Lille je šesté s 38 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:58:33)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:9. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 16:9.

90+4
    90+4. André GOMES - 1:3

90+4
    Lille právě vstřelilo branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Hosté vhazovali na pravé straně, povedlo se jim hru posunout do vápna, kde nejprve trefili břevno, poté předvedli pěknou kličkovanou, kterou si užil zejména ANDRÉ GOMES a střelou po zemi poslal míč do sítě – 1:3.

90+2
    Rohový kop pro hostující tým, ti samozřejmě rozehráli nakrátko, snaží se pouze kombinovat a neztratit míč.

90+1
    André Gomes dobře podržel míč na útočné polovině, tohle už pro Lille vypadá hodně nadějně.

90
    Budou se přidávat tři minuty.

89
    Doku tlačil pas do vápna z pravé strany, nevybojoval však ani rohový kop.

88
    Rennes chvátá, snaží se o centry před Chevaliera.

87
    Po kratkém závaru v šestnáctce šel po souboji o míč k zemi Meling, bylo to ale čisté a penalta se nepískala.

86
    Dmácí teď budou muset hodně pospíchat, jestli nechtějí odejít s prázdnou.
    85. Rémy CABELLA - 1:2

85
    Hostům se skutečně daří otočit výsledek ve svůj prospěch. Rennes se nepovedlo dostat hru k půlce, Lille zaútočilo akcí, kdy nakonec z pravé strany nacentroval Žegrova, pasem přes několik hráčů našel nabíhajícího RÉMYHO CABELLU a ten z voleje překonal zkoprnělého Mandandu – 1:2.

84
    Střídání v týmu Lille OSC:
    ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Alan Virginius.

84
    ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Mohamed Bayo.

84
    Střídání v týmu Stade Rennes FC:
    ze hřiště odchází Djed Spence, přichází Birger Meling.

84
    ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Ibrahim Salah.

83
    Na obou stranách se chystají změny, čeká se na přerušení hry.

Aleš Pur

Branky: 1. Gouiri – 59. Žegrova (Ang. Gomes), 85. Cabella (Žegrova), 90+4. And. Gomes (Žegrova)

Karty:   64. Ugochukwu (REN) – 20. And. Gomes (LIL), 81. Weah (LIL)

Stade Rennes: Mandanda – Spence (84. Meling), Rodon, Theate, Truffert – Bourigeaud (C) (84. Salah), Santamaría, Tait (62. Ugochukwu) – D. Doué (62. Kalimuendo), Gouiri, Toko Ekambi (70. Doku).
    Náhradníci: Alemdar – G. Doué, Belocian, Omari.

Trenér: Bruno Génésio

Lille OSC: Chevalier – B. Diakité, Yoro, Djaló, Ismaily (35. Weah) – And. Gomes, André (C) – J. Bamba (84. Virginius), Ang. Gomes (63. Cabella), Žegrova – David (84. Bayo).
    Náhradníci: Costil – Baleba, Alexsandro, Martin, Fonte.

Trenér: Paulo Fonseca

Rozhodčí: Batta – Mugnier, Auger