Pittsburgh – Colorado 2:1 (po pr.) | Tampa – San Jose 3:4 (po pr.) | Detroit – Edmonton 2:5 (kon.)
NY Islanders – Seattle 4:0 (kon.) | Nashville – Vegas 1:5 (kon.) | Chicago – Anaheim 2:3 (po pr.)

3. Erik Karlsson (SJS) – 1+2 (03:58:49)

Duel je u konce. Po krásné přihrávce rozhodl Timo Meier a Tampa ztratila skvěle rozehraný duel. San Jose si bere dva body.

62:19 Timo MEIER - 3:4

62:19
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je TIMO MEIER. Asistence: Erik Karlsson a Tomáš Hertl.

61:08
    San Jose zatím kotouč soupeři nepřenechalo. Ani jednou ale také nevystřelilo.

60:01
    Úvodní buly prodloužení vyhrál hostující celek.

60:01

Tento duel nám vítěze v šedesáti minutách nenabídl. Tampa byla lepším týmem v první i druhé třetině. Jenže na rozdíl od úvodního dějství v tom druhém nehrála až tak zodpovědně a vypadalo to, jako by se nechtěla předřít, protože zdánlivě neměla kam spěchat. V poslední třetině už se hosté jednoduše dotáhli, a tak se jde do prodloužení. V tom mají Blesky letos jasně lepší bilanci. Prodlužovali pětkrát a vždy vyhráli. Žraloci brali dva body po výhře v prodloužení jen dvakrát ze šesti pokusů.

60:00

59:17
    Nyní zase nemohla do pásma Tampa. Hedman čekal s nahozením, než jeho spoluhráči vyjedou, ale nakonec ho nervózně "mrsknul" za branku.

58:57
    Timo Meier zahodil minutu před koncem ohromnou možnost! Přebruslil posledního Kučerova a jel na Elliotta sám. Tomu pomohla branková konstrukce, konkrétně horní tyčka.

58:23
    San Jose se chtělo rychle dostat do přečíslení, ale při přihrávce se dostalo do ofsajdové pozice a museli vyklidit pásmo.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:48
    Oba týmy se honily za pukem za branku soupeře, ale následně se už nedokázaly usadit v pásmu.

56:17
    Obě strany se bojí, aby neudělaly chybu. Více ze hry má Tampa, ale duel spíše směřuje do prodloužení.

55:01
    Kähkönen si připsal další zákrok a hra je opět přerušena. Utkání se v posledních minutách extrémně kouskuje a natahuje se.

54:15
    Killorn s Cirellim stínili brankáři San Jose, který naslepo vychytal střelu soupeře a přerušil hru.

53:53
    A nyní se zase Bellemare nedostal do útočného pásma, protože byl až moc rychlý. Píská se ofsajd.

53:07
    Další dvě střely hráčů Tampy přišly vniveč, jelikož obě byly zablokovány hráči soupeře.

52:45
    Bogosian se tvrdě střetnul s Gregorem o mantinel za brankou Tampy. Hra je nyní přerušena.

51:45
    Point předvedl další ze svých extra rychlých brejků, který zakončil střelou do tyčky!

51:04

50:17
    Další vyhození zkrouhlo početní výhodu Tampy už méně, než 45 sekund.

50:03
    Tampě se přesilovka nedaří, soupeř stále vyhazuje a nepouští jí di pásma.

49:04
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Jevgenij Svečnikov – 2 min., hákování.

49:02
    Naměstnikov přihrál spoluhráči, ten vyslal z levého kruhu dobrou ránu. Kotouč srazil jeden ze soupeřů, ale ten i tak proskákal těsně vedle tyčky!

48:57
    Tampa hraje v signalizované výhodě. Zatím si kolem soupeřovy branky krouží Cirelli s Hagelem.

48:23
    San Jose je v posledních minutách mnohem aktivnější. Elliott má další zákrok po střele Ferrara.

47:46
    Ian Cole přijel do pásma, zakopl a následně "sundal" dva další hráče.

47:29
    Hagel byl ve velké šanci, ale jeho střela mířila vedle branky.

46:28
    Timo Meier se snažil zapracovat na středu a dokázal kotouč protáhnout do pásma. Jeho střela nakonec byla ale velmi špatná.

43:40
    Velice zajímavou akci vymyslel Černák, který nakonec také zakončoval. Jeho ránu ale lapil soupeřův gólman.
    43:08 Scott HARRINGTON - 3:3

43:08
    San Jose právě vstřelilo branku! Gól nalomenou hokejkou si připisuje SCOTT HARRINGTON, který duel srovnává. Jeho kotouč letěl opravdu zajímavě, divně a nečekaně, což ovšem byla jeho výhody. Projektil zapadl přímo pod víko. Asistence: Erik Karlsson.

42:29
    Před branku Tampy nahrával Meier, žádný z jeho spoluhráčů ale kotouč do branky nedorazil.

41:40
    Poslední třetina začala opravdu ve vysokém tempu. Hraje se vyostřený hokej nahoru-dolů na obě strany.

40:01

Druhá třetina byla méně zajímavá, než ta první. Tampa měla kvantum šancí, ale při dvougólovém vedení se zdálo, že polevila a myslela si, že není kam spěchat. Toho ale nakonec San Jose využilo, když využilo druhou přesilovku, znovu za méně, než deset sekund. Tampa pak bleskurychle odpověděla, ale její gól byl nakonec kvůli ofsajdu Pointa odvolán.

40:00

39:40
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Brayden Point – 2 min., bitka.

Michael Eyssimont – 2 min., bitka.

37:01
    Tento gól ale platit nebude. San Jose si vzalo trenérskou výzvu kvůli možnému ofsajdu při přechodu Tampy do pásma. A opravdu, Point byl v pásmu dřív než kotouč, a gól se tedy odvolává.
    37:01 Steven STAMKOS - neuznaný gól

37:01
    Tampa právě vstřelila branku! Domácí okamžitě zase navyšují! Celou akci odpracoval Point, který vyvezl kotouč kolem pravého mantinelu do pásma, následně si obkličkoval hráče, sjel k brance a bekhnedem naservíroval puk na dnešního oslavence, STEVENA STAMKOSE, který ho rychle do branky uklidil. Asistence: Brayden Point.
    36:23 Timo MEIER - 3:2

36:23
    San Jose právě vstřelilo branku! Tak jestli dnes něco hostům opravdu funguje, tak jsou to přesilové hry. Tu totiž nyní Žraloci opět proměnili pár sekund po jejím startu, když před volnou část branky dostal kotouč TIMO MEIER, jenž ho zametl dovnitř. Asistence: Alexandr Barabanov a Logan Couture.

36:18
    Ian Cole – 2 min., krosček.

35:12

35:12
    Colton měl parádní příležitost. Dostal kotouč na pravý kruh a mohl vymést úplně prázdnou klec, která se před ním otevřela, jenže minul.

34:27
    Lightning nyní po vyhození soupeře mají problém s dalším usazením v pásmu.

34:04
    Tampa kombinuje a kombinuje v útočném pásmu, ale hodně tomu schází střelba.

33:12
    Jevgenij Svečnikov – 2 min., sekání.

33:12
    Po zákroku Elliotta se strhla u branky Tampy hromadná bitka. Do té se zapojilo opravdu hodně hráčů.

32:37
    Další útok Žraloků opět skončil neúspěchem a Tampa rychle otočila hru.

32:18

31:15
    Tampa znovu vyhazuje a toto oslabení hraje zatím velice výborně.

31:04
    Nyní to Žralokům trvalo hodně dlouho, aby se vymanili z forčekingu Tampy v útočném pásmu, a založili další přesilovkovou útočnou akci. Tu ale zhatil ofsajd.

30:50
    San Jose se samo vyhnalo z pásma velice špatnou přihrávkou.

30:18
    Zach Bogosian – 2 min., nedovolené bránění.

29:45
    Noah Gregor pálil z velice dobré pozice, brankář Tampy ale předvedl parádní zákrok a to i proti následné dorážce z bekhendu.

28:57
    Sturm se z trestné lavice okamžitě zapojil do útoku Sharks. Nakonec pak také zakončil bekhendem na Elliotta, který ale jeho kotouč zlikvidoval.

28:30

27:28
    Sharks se poprvé v početní nevýhodě podařilo vyhodit kotouč na druhou stranu.

27:10
    Point sahal po hattricku! Nejdříve ale promáchl, jeho další střela mířila do tyče!

26:40
    Nico Sturm – 2 min., podrážení.

26:13
    Brankář San Jose si nebyl úplně jistý svým zákrokem po střele Stevena Stamkose. Nakonec kotouč vyklepal kdesi z betonu.

25:33
    Sharks se po buly zmocnili kotouče, ale vyhodili ho přes všechny čáry na druhou stranu, k brance Lightning, takže se píská icing.

25:13
    Kähkönen předvedl další parádní zákrok. Kotouč následně podržel a tak se bude vhazovat před ním, v útočném pásmu Tampy.

24:02
    Hagelova rána, kterou vyslal hned po buly, skončila v lapačce brankáře San Jose. Opět se přerušuje.

23:44

23:03
    Další dvě vyhození hostujícího týmu. San Jose zatím hraje ve druhé třetině opravdu parádně.

22:45
    Hagel se dostal do pásma, ale rychle byl zase odzbrojen.

22:13
    Tampě se zatím v přesilovce nedaří. San Jose vyhazuje jeden kotouč za druhým.

21:44
    Nico Sturm – 2 min., sekání.

20:01

První část je u konce. Tampa hraje skvěle, totálně se oklepala ze včerejšího debaklu na Floridě a San Jose až na jednu branku vůbec k ničemu nepouští. V zápase si Point připsal 30. branku v letošním ročníku, následně zvládl hned ještě jednu.

20:00

19:13
    Hedmanova střela úspěšná nebyla. Brankář San Jose dokázal kotouč pokrýt a hru přerušil.
    16:44 Brayden POINT - 3:1

16:44
    Tampa právě vstřelila branku! BRAYDEN POINT se trefuje podruhé v zápase! Tentokrát se k němu kotouč šťastně odrazil od brankáře Kähkönena. když gólman kryl střelu jiného hráče. Tampa tak za sedmnáct minut vstřelila třikrát více gólů, než za celý včerejší duel. Asistence: Michail Sergačjov a Nikita Kučerov.

13:07
    Hagel se krásně proháčkoval přes dva hráče sám až k brankáři, ale nakonec mu střelu zablokovala zezadu přistrčená hokejka.

12:18
    San Jose se nemůže dostat přes střední pásmo a vypadá to v posledních chvílích, jako by před modrou čárou raději automaticky odevzdalo kotouč Tampě.

12:02
    Domácí rozdali v útočném pásmu pár hitů poté, co soupeř přebral kotouč.
    09:21 Brayden POINT - 2:1

09:21
    Tampa právě vstřelila branku! Domácí jsou znovu ve vedení. Velice dobrý přechod Tampy do útočného pásma, následovala přihrávka Kučerova pro na střed si BRAYDENA POINTA, který nádherně vymetl prostor pod horní tyčkou. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.

08:46
    Michael Eyssimont – 2 min., držení.
    06:28 Erik KARLSSON - 1:1

06:28
    San Jose právě vstřelilo branku! ERIK KARLSSON srovnává na 1:1! Tak tohel byla hodně rychle proměněná přesilovka. Hertl vyhrál buly, Meier získal kotouč a poslal ho k modré právě Karlssonovi, který už propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Timo Meier a Tomáš Hertl.

06:23
    Ian Cole – 2 min., nedovolené bránění.

06:01
    Cirelli se snažil natlačit před Kähkönena. Sjel si k němu z rohu a obránci to vůbec nečekali. Brankář ale zareagoval dobře.

05:23
    Barabanov je na ledě, Tampa ale pokračuje v útoku a kombinuje v pásmu.

05:13

04:43
    Sergačjovova rána nebyla z nejlepších. Skončila pouze v rohu kluziště.

04:16
    Point vjel do pásma přitom, co sudí signalizoval ofsajd. A tak se píská a vhazuje před útočným pásmem Tampy.

03:46
    Tampa rozjíždí přesilovkovou kombinaci, která zatím vypadá mnohem lépe, než při včerejším debaklu.

03:08
    Alexandr Barabanov – 2 min., držení.
    02:10 Ross COLTON - 1:0

02:10
    Tampa právě vstřelila branku! Tak tohle bylo opravdu rychlé! Bogosian převzal kotouč těsně před modrou od soupeře, který nezpracoval dobře přihrávku. Rychle kotouč nasměroval na ROSSE COLTONA, jenž pak už jen objel brankáře a poslal kotouč do prázdné branky. Asistence: Zach Bogosian.

01:32
    Černák se snaží napravit svůj včerejší absolutně katastrofální zápas. Už vypálil dvakrát, ale v obou případech trefil soupeře.

00:44
    Tomáš Hertl skončil na brance Briana Elliotta, kterou posunul. Sudí tak zápas přerušil.

00:01
    Úvodní duel, tedy souboj při buly, vyhrála Tampa Bay Lightning.

00:01

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Bogosian, Hedman (A), Černák, Cole, Perbix, Sergačjov – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Killorn, Cirelli, Hagel – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
    Trenér: Jon Cooper

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson (A), Harrington, Benning, Vlasic, Ferraro, MacDonald – Gregor, Hertl (A), Meier – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Lindblom, Sturm, Bonino – J. Svečnikov, Lorentz, Gadjovich.

Tampa – San Jose 7:1 (08.12.2019)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 3. Colton (Bogosian), 10. Point (Kučerov, Hedman), 17. Point (Sergačjov, Kučerov) – 7. E. Karlsson (Meier, Hertl), 37. Meier (Barabanov, Couture), 44. Harrington (E. Karlsson), 63. Meier (E. Karlsson, Hertl)

Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Trevor Hanson, Peter MacDougall – Steve Barton, Mark Shewchyk