Hronov – Děčín 3:7 (kon.) | Jablonec n/N – Benátky n/J 7:6 (4:3 po s.n.) | Klatovy – Písek 4:0 (kon.)
Val. Meziříčí – Opava 2:3 (3:4 po s.n.) | Kopřivnice – Havířov 6:1 (kon.) | Znojmo – Vel. Meziříčí 5:0 (kon.)
SHKM Hodonín – Havlíčkův Brod 0:5 (kon.) | Vyškov – Žďár n/S 7:4 (kon.) | Ústí n/L – Vrchlabí 4:2 (kon.)
Kobra – Příbram 2:4 (kon.) | Mostečtí Lvi – Chomutov 5:6 (po pr.) | Tábor – Letňany 2:1 (kon.)
Řisuty – Cheb 7:3 (kon.)
HC Řisuty
7:3 (4:2, 1:0, 2:1)
HC Stadion Cheb
Středa 08.02.2023, 19:302. liga skupina Západ • Nadstavba B

Hráči Řisut dokázali rozstřílet Cheb 7:3 a mohou tak i nadále pomýšlet ještě na posun tabulkou nahoru. V duelu nadstavbové skupiny B šlo o zápas, ve kterém domácí mohli stáhnout velký náskok Chebu. To je jim povedlo. Děkujeme za pozornost, přejeme hezký zbytek dne. (21:42:37)

58:33
    Konec utkání se rychle blíží a domácí by rádi ještě přidali osmý gól. Tlačí se teď hodně dopředu.
    57:48 ROZHON - 7:3

57:48
    Stadion Cheb právě vstřelil branku!
    PETR ROZHON si našel odražený puk a poslal ho do volné části branky! Asistence: Prošek, Nekvinda.

57:01
    Začaly poslední dvě minuty zápasu.

56:38
    Iakhanov je zpět na ledě, hosté hrají v pěti.

55:29
    Domácí nikam v přesilovce nespěchají, zápas se spíše dohrává.

54:38
    Vyloučení v týmu HC Stadion Cheb:
    Iakhanov – 2 min., držení.
    53:01 PATYK - 7:2

53:01
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Další závar před hostující brankou končí sedmým gólem domácích! PETR PATYK byl před brankou dostatečně důrazný a dorazil puk do branky! Asistence: Bílek.

52:58
    Domácí jsou teď v ofenzivě a tlačí na obranu Chebu.

51:11
    Výborný průnik předvedli domácí hráči. Při následně střele musel zasáhnout vyrážečkou brankář hostí.

50:06
    Máme za sebou polovinu třetí třetiny a vypadá to, že o zápasu je rozhodnuto. Cheb není při svých útocích až tolik nebezpečný.

49:01
    Hodně se teď bojuje o přechod středního pásma.

47:32
    Cheb se k zakončení skoro nedostal a domácí jsou již v pěti.

46:28
    Řisuty se zatím v pohodě brání.

45:32
    Hosté mají další příležitost ke snížení. Předchozí přesilovky Chebu ale moc nešly, změní to teď?

45:02
    Vyloučení v týmu HC Řisuty:
    Pejchal – 2 min., hákování.
    43:28 PEJCHAL - 6:2

43:28
    U levé tyče byl proti ležícímu brankáři hodně aktivní KRYŠTOF PEJCHAL a nakonec dokázal puk dostat za brankovou čáru! Asistence: Rendla.

42:31
    Domácí jsou kompletní, ustály čtyřminutové oslabení.

42:22
    Konec trestu Janečka se blíží, už se zvedá z lavičky.

41:13
    Hosté pokračují v přesilovce, domácí se zatím ale v pohodě brání.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jeden gól, který dali domácí a ti tak vedou 5:2. Cheb měl k dispozici poměrně dost pokusů, minimum z nich mělo ale gólové parametry. Třetí část začne přibližně v 21:15.

40:00

39:47
    Domácí vyhazují a vyhlíží konec třetiny.

39:28
    Hosté kombinují kolem domácí branky. Zatím se ale do vyložené šance nemohou dostat.

38:31
    Domácí jdou opět do čtyř a hosté tak mají větší šanci na snížení. Vyloučen je totiž na 2+2 minuty Janeček za vysokou hůl.

36:48
    Pokračuje se v klidnějším tempu, hosté se sice snaží o snížení, ale v útoku jim to teď prostě nejde.

34:27
    Tohle nebyla pro hosty povedená přesilovka. Domácí se v pohodě ubránili.

33:41
    Hostům se vůbec nedaří a při střelách teď ani netrefí branku.

32:27
    Malovický – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

31:20
    Další přečíslení domácích. Tentokráte ale ke střele po tečované nahrávce nedošlo.

30:05
    Jsme za polovinou základní hrací doby a zatím si jde za vítězstvím více domácí tým.
    29:31 BÍLEK - 5:2

29:31
    Domácí ujeli do přečíslení dva na brankáře. Puk měl v držení VÍTĚZSLAV BÍLEK a vzal to na sebe. Brankáře Chebu propálil střelou k pravé tyči! Asistence: Patyk.

29:01
    Domácí jsou v pěti, i další oslabení ustáli.

28:34
    Po střele od modré chytá v pohodě puk Pánek.

27:51
    Hosté sice kombinují kolem domácí branky, do vyložené šance se ale nemohou dostat.

27:01
    Výrut – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

26:13
    Domácí jsou kompletní.

25:22
    Hostující pokusy zatím nemají gólové parametry.

24:13
    Řepka – 2 min., držení.

24:02
    Bílek pálil z mezikruží, hostující gólman byl připraven.

23:15
    Oproti první třetině se hraje v opatrnějším tempu. Více ze hry ale přeci jen mají domácí.

21:08
    Druhou část zahájili lépe domácí, kteří drží puk a jsou v útoku.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které padlo šest branek. Domácí dali čtyři a vedou tak 4:2. Druhá třetina začne přibližně v 20:24.

20:00

19:18
    První část se dohrává v klidnějším tempu.

18:02
    Běží poslední dvě minuty první třetiny.

16:19
    PETR ROZHON dává další gól v první třetině. Gólové hody tak pokračují a aktuální stav je 4:2! Asistence: Nekvinda, Prošek.
    15:40 JANEČEK - 4:1

15:40
    PETR JANEČEK se trefuje těsně po konci prvního trestu a zvyšuje vedení domácích již na 4:1! Přesně mířil z pravého kruhu. Asistence: Chamrád, Pejchal.

13:57
    Iakhanov – 2 min., podrážení.

13:36
    Strýček – 2 min., držení.

13:08
    Pokračuje se v aktivní hře z obou stran.
    12:16 BÍLEK - 3:1

12:16
    Autorem branky je VÍTĚZSLAV BÍLEK, který prostřelil brankáře u tyče. Asistence: Janeček, Patyk.

11:50
    Buly před domácí brankou. Hosté teď měli dvě šance, ani jedna ale gólem nekončí.

10:34
    A na druhé straně musel zasahovat i domácí Pánek.

09:47
    Domácí měli další šanci. Kašpar ale dokázal puk vyrazit.
    07:16 JANEČEK - 2:1

07:16
    PETR JANEČEK se dostal k puku, který projel střední pásmo a přes padajícího brankáře ho dokázal zvednout! Asistence: Malovický.
    05:27 PATYK - 1:1

05:27
    A je vyrovnáno! Nenápadnou střelou po ledě se trefuje PETR PATYK. Asistence: Řepka, Bílek.

05:03
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

04:27
    Naštěstí pro domácí došlo při vyhození puku k teči, takže se vylučovat nebude.

04:06
    Hosté to zkusili podél mantinelu, domácí tento průnik zastavili.

03:31
    Další domácí pokus od modré zastavila obrana.

02:03
    Domácí nebyli daleko od vyrovnání. Odražený puk před brankou ale stačil zachytit Kašpar.
    01:25 PROŠEK - 0:1

01:25
    Nekvinda vybídl najetého RADKA PROŠKA, který dokázal propálit brankáře střelou k pravé tyči! Asistence: Nekvinda.

00:20
    První zákrok si po nahození puku připisuje domácí brankář Pánek.

00:01

Cheb nastupuje v bílomodrých dresech, domácí celek bude hrát v tmavě modrých dresech.

HC Řisuty: Pánek (Šubrt) – Řepka, Malovický, Janda, Zich, Pokorný, Potechin – Janeček, Bílek, Okegawa – Sýkora, Patyk, Chamrád – Pejchal, Rendla, Výrut – J. Křepelka
    Trenér: Pavel Křepelka

HC Stadion Cheb: Kašpar (Tichon) – Troška, Kořán, Iakhanov, Shikut, Šik, Strýček, Stejskal – Krutina, Shafeev, Prošek – Varvařovský, Bubanec, Rozhon – Filippenko, Nekvinda, Čejka – Konášek, Vrtek, Klíma
    Trenér: Petr Nekvinda

Rozhodčí: Battěk – Jurak, Teršíp.

Zápas HC Řisuty – HC Stadion Cheb nabídne druholigový souboj v nadstavbové skupině B. Jedná se o utkání 8. kola (nadstavby) třetí nejvyšší soutěže. Aktuální část ligy se bude hrát až do začátku března, takže oba týmy mají ještě možnost nasbírat mnoho bodů. Domácí Řisuty jsou v aktuální tabulce na 6. místě s 29 body (při skóre 123:202). Mají stejně bodů jako páté Klatovy a na čtvrté místo, které drží právě jejich dnešní soupeř, ztrácí zatím propastných 17 bodů. Pokud chtějí domácí ještě pomýšlet na tento teoretický posun v tabulce, musí bezpodmínečně Cheb porazit ideálně za tři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 6. Patyk (Řepka, Bílek), 8. Janeček (Malovický), 13. Bílek (Janeček, Patyk), 16. Janeček (Chamrád, Pejchal), 30. Bílek (Patyk), 44. Pejchal (Rendla), 54. Patyk (Bílek) – 2. Prošek (Nekvinda), 17. Rozhon (Nekvinda, Prošek), 58. Rozhon (Prošek, Nekvinda)

Rozhodčí: Battěk – Jurak, Teršíp