Tampa – Colorado 5:0 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 2:1 (2:1 po s.n.) | Florida – San Jose 4:1 (kon.)
New Jersey – Seattle 3:1 (kon.) | Detroit – Calgary 2:1 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 5:6 (kon.)
Minnesota – Vegas 1:5 (kon.)
New York Islanders
5:6 (2:2, 2:1, 1:3)
Vancouver Canucks
Pátek 10.02.2023, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Já vám děkuji za pozornost a doufám, že jste si zápas mezi Islanders a Canucks patřičně užili. Přeji vám dobrou noc a klidný páteční den, víkend už je blízko. (04:22:11)

Dnešní utkání si v UBS Aréně nenechalo ujít 17 255 diváků.

Nakonec jsme tedy viděli hned 11 gólů, v každé třetině minimálně tři. Parádnímu zápasu už snad chyběla jen bitka, ale i bez ní jsme si utkání jistě užili. Dále by se také dalo konstatovat, že by utkání zasloužilo i nastavený čas, ale i bez něj si jistě především nezaujatý divák přišel na své.

Oba celky se už v letošní sezóně s velkou pravděpodobností nepotkají, může se tak stát v případě, že by oba týmy prošly do finále o Stanley Cup.

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 34 | Přesilová hra: 1/3 – 2/4 | Trestné minuty: 8 – 6 | Zblokované střely: 9 – 15 | Hity: 26 – 23

3. Mathew Barzal (NYI) 1+2

No tak i třetí třetina nám přinesla velké drama. Nejprve vyrovnal Elias Pettersson, který o 4 minuty později přidal i vedoucí gól. Šestou trefu hostů přidal při přesilovce Anthony Beauvillier, jehož teč byla velmi důležitá, protože bude ve statistikách uvedená jako vítězná. V poslední minutě totiž ještě jednou snížil Noah Dobson, nikdo z domácích už se poté neprosadil, takže bývalý Ostrovan dnes rozhodl o výhře pro svého nového zaměstnavatele.

Střely ve třetí třetině: 11 – 10.

59:58
    A ještě jednou úspěšný blok Millera, tentokrát proti střele Dobsona.

Islanders právě vstřelili branku!
    Drama je na světě! NOAH DOBSON to z modré čáry zkusil znovu a díky dobré cloně kapitána Leeho puk prošel až za Deliu, domácí ještě stále mají čas. Asistence: Mathew Barzal a Bo Horvat.

59:00
    Dobsonova střela z modré byla tečována, Delia ji přesto chytil.

58:41
    Myers odpaluje puk do bezpečí.

58:21
    A další dvě střely Nelsona, obě zablokovány.

57:59
    Nelson zprava přestřelil.

57:55
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Quinn Hughes – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

57:46
    Horvat uspěl na buly, Isles se stěhují do pásma.

57:40
    Sorokin zůstává na střídačce!

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 12. Palmieri (Bailey, Pelech), 15. Nelson, 23. Barzal (Dobson, Lee), 36. Horvat (Barzal, Pulock), 60. Dobson (Barzal, Horvat) – 12. Ekman-Larsson (E. Pettersson), 13. Boeser (J. Miller, Stillman), 37. Aman (Di Giuseppe, Joshua), 45. E. Pettersson (Q. Hughes, J. Miller), 49. E. Pettersson (Boeser, Bear), 57. Beauvillier (Boeser, Q. Hughes)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, Romanov, Mayfield, Bolduc, Dobson – Bailey (A), Horvat, Barzal – Lee (C), Nelson (A), Palmieri – Parise, Pageau, Holmström – M. Martin, Cizikas, Fasching.
    Trenér: Lane Lambert

Vancouver Canucks: Delia (S. Martin) – Q. Hughes (A), Bear, Ekman-Larsson (A), Stillman, T. Myers, Burroughs – Kuzmenko, E. Pettersson, Beauvillier – Podkolzin, J. Miller (A), Garland – Joshua, Dries, Boeser – Di Giuseppe, Aman, Lazar.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Chmielewski, Markovic – Kovachik, Knorr

Diváci: 17 255