Ostrava – Jablonec 1:2 (kon.) | Zlín – Teplice 2:1 (kon.) | Liberec – Slovácko 0:1 (kon.)
Slavia – Brno 2:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:2 (0:1)
FK Jablonec
Sobota 11.02.2023, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 19. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou. (17:00:46)

Je dobojováno. Ostravané se v prvním poločase snažili tvořit hru a měli balon více na svých kopačkách, ale větší šance si nevytvořili. Naopak Jablonec hrál od počátku na brejky a vyplatilo se jim to ve 29. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Tomáš Hübschman. Ani následné snahy Ostravě nepomohly a do kabin šel spokojeněji Jablonec.

Po přestávce rovněž Ostravané hráli více s míčem, avšak val Jablonce ne a ne překonat. A tak v 83. minutě přišel další brejk hostů, po kterém zvýšil náskok Václav Sejk. Baník se nakonec v nastavení zmohl jen na korekci, když na konečných 2:1 upravil povedenou ránou Srdjan Plavšić. Jablonec si tak z Ostravy odváží tři body za výhru 2:1.

90+7

90+5
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Petr Jaroň).

Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Jakub Martinec).

90+5
    Sudí nyní znovu píská sporný zákrok Tijaniho, což vyvolalo vlnu emocí, která se nakonec podařila zkrotit.
    90+3. Srdjan PLAVŠIĆ - 1:2

90+3
    Baník právě vstřelil branku! Ostrava přeci jen vstřeluje kontaktní gól! Jaroň přenesl hru na SRDJANA PLAVŠIĆE, který se opřel do rány a parádním projektilem vymetl horní kout Hanušovy brány.

90+2
    Fleišmanův povedený centr před Tijanim uklidili hosté na rohový kop.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Střídání v týmu FK Jablonec:
    ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Daniel Souček.

90
    Rána Kaloče po odraženém míči dnes jen dokumentuje snahy Baníku. Projektil domácího hráče znovu mířilo skoro až na tribunu.

89
    Centr Jurošky nemířil na nikoho v bílém dresu, a tak si hosté se situací bez problémů poradili.

87
    Tijani ještě v závěru za hru vysokou nohou obdržel žlutý kartónek.

87
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Matěj Šín.

86
    Plavšić ve velké rychlosti cpal míč před bránu, kde ale na malém vápně kraloval brankář Hanuš.

85
    Buchtovu prudkou ránu z pravé strany šestnáctky zastavila jablonecká obrana a domácí se již k dorážce nedostali.

84
    ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází David Štěpánek.
    83. Václav SEJK - 0:2

83
    Jablonec právě vstřelil branku! Hostům se vyplatila jejich celozápasová hra na brejky a z dalšího pojišťují svůj náskok. Za obranu si výborně naběl Ikaunieks, jenž poté předložil balon před prázdnou bránu VÁCLAVU SEJKOVI, který se z jasné pozice nemýlil.