Ostrava – Jablonec 1:2 (kon.) | Zlín – Teplice 2:1 (kon.) | Liberec – Slovácko 0:1 (kon.)
Slavia – Brno 2:0 (kon.)
FC Zlín
2:1 (2:0)
FK Teplice
Sobota 11.02.2023, 15:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA • 19. kolo

Konec! Pavel Vrba slaví své první vítězství na zlínské lavičce. Domácí v tabulce zůstávají předposlední, ale třináctým Teplicím se přiblížili na rozdíl dvou bodů a únik z barážové zóny tudíž zůstává reálný.

Ševcům skvěle vyšel začátek duelu. Už v 5. minutě po Janetzkého hlavičce do břevna úspěšně dorážel Filip Balaj. Branková konstrukce hrála roli také u druhého gólového momentu v 17. minutě. Do ní totiž v krátkém sledu mířili Balaj s Janetzkým. Následně navíc přišla kosa Hyčky na Hrubého, po níž následovala penalta a tu už Martin Fillo s přehledem proměnil. Hosté byli dlouho v zakončení jaloví. Jejich pokusy postrádaly přesnost i razanci. Po hodině hry přeci jen vykřesal Sklářům naději Tadeáš Vachoušek, který sebral míč chybujícímu Procházkovi a svou příležitost proměnil. To však bylo ze strany svěřenců Jiřího Jarošíka vše. Do další gólové příležitosti je už defenziva domácích nepustila. (17:02:26)

90+7

90+6
    Dlouhý aut Kodada. Po vzniklém závaru viděl sudí útočný faul Teplic. To je asi konec nadějí Severočechů na vyrovnání.

90+6
    Hosté se dostali k balónu a vyvezli ho dopředu. Ladislav Kodad pelášil na pravém křídle, po obranném zákroku Čanturišviliho budou hosté vhazovat.

90+4
    Domácí rozehráli nakrátko. Pak přišel žlutý faul Matěje Hybše a Zlín tak zůstane u míče formou další standardní situace.

90+4
    A roh pro Ševce po akci Nedeljka Koviniće. Skláři se v nastaveném čase ještě nepřiblížili bráně soupeře.

90+3
    Antonín Fantiš se hlásil o aut po souboji s Kodadem. Balón byl přisouzen hostům, ti ho však rychle ztratili.

90+2
    Domácí nyní drží míč u šestnáctky soupeře. Dobrou práci v tomto odvedl čerstvý Didiba.

90+1
    Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
    ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Joss Didiba.

90+1
    Druhá půle bude nastavena ještě o šest minut!

90
    Janetzký nahrál do pravého křídla Vukadinovi Vukadinovićovi. Ten nepospíchal s centrem a získal pro svůj tým autové vhazování.

90
    Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Brzy se dozvíme, kolik času sudí Nehasil ještě nastaví.

89
    Hosté stále častěji zkoušejí dlouhé nákopy. Ten z kopačky Chaloupka snadno sebral Rakovan.

87
    Po přihrávce Vachouška se dostal k míči Gning. Ten zkoušel střílet v pádu, ale tohle šlo těžko nějak lépe trefit.

87
    Tomáš Grigar rozehrával od brány a pochopitelně už hodně pospíchal. Své spoluhráče vyháněl dopředu.

86
    Robert Hrubý napravo obehrál Hybše a centroval. Dobře zasáhl Chaloupek, jenž míč odhlavičkoval.

85
    Abdallah Gning vedl míč na levé straně pokutového území. Tam byl ale zahuštěný prostor a hostující útočník nedokázal nahrát někomu ze spoluhráčů, případně nastřelit balón na bránu.

84
    ze hřiště odchází Filip Balaj, přichází Nedeljko Kovinić,
    ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Vukadin Vukadinović.

83
    Střídání v týmu FK Teplice:
    ze hřiště odchází Jakub Urbanec, přichází Soufiane Dramé.

81
    Po rohovém kopu Hrubého hlavičkoval těsně vedle tyče Filip Balaj! Moc nescházelo.

80
    Fillo podržel napravo míč a počkal si na náběh Martina Cedidly. Po jeho centru hosté odvraceli k Robertovi Hrubému, jehož rána skončila vedle brány. Hosté přiznávají teč a tak se bude kopat roh.

79
    Rohový kop zahrával pravačkou Hrubý. Míč se zatočil přímo do rukavic Grigara.

78
    Po nákopu domácího brankáře se dostal k míči Fantiš, který pro svůj tým vybojoval roh.

78
    I s nastavením může zbývat do konce utkání čtvrthodina. Vachoušek nyní fauloval Procházku a rozehrát může Rakovan.

76
    Vysoký míč z levé strany přelétl do šestnáctky nabíhajícího Ladislava Kodada. Domácí budou vhazovat od svého rohového praporku. Pro Severočechy tedy dobrá možnost napadat.

75
    Ofsajd byl odmáván domácímu Jakubovi Janetzkému.

74
    V posledních minutách sledujeme poklidnou partii. Míč se pohybuje většinou ve středu hřiště. Možná klid před závěrečným náporem Teplic?

73
    Rohový kop domácích. Centr Hrubého na přední tyč byl odvrácen. Čanturišvili pak hrací předmět vracel do ohně, ovšem pro míč so došel Tomáš Grigar.

73
    Střídání Jana Knapíka bylo vynucené. Teplický obránce byl ošetřován.

72
    ze hřiště odchází Jan Knapík, přichází Štěpán Chaloupek.

70
    Jan Knapík ve vzdušném souboji přidržel Balaje. Balón pro domácí Ševce.

69
    Nutno pochválit teplické příznivce, kteří vážili dalekou cestu do Zlína a rozhodně slyšet jsou.

67
    Útočná snaha Teplic skončila faulem Kodada. Míč uvede do hry domácí brankář Rakovan.

66
    Hráči Teplic drží míč na kopačkách a snaží se najít nějakou cestu za vyrovnáním.

65
    Tadeáš Vachoušek dnes zaznamenal svou premiérovou trefu ve FORTUNA:LIZE. 19letý útočník určitě doufá, že pomůže k nějakému bodovému zisku.

64
    Z rohového kopu domácí nic nevymysleli.

63
    Rozehrával ji Hrubý. Jeho centr odhlavičkoval do zámezí bránící Knapík. Bude z toho roh.

62
    Matěj Hybš nyní poslal na zem Václava Procházku a domácí budou rozehrávat standardku.
    60. Tadeáš VACHOUŠEK - 2:1

60
    Teplice právě vstřelily branku!
    Hosté se vracejí do zápasu! Obrovskou chybu domácí obrany trestá TADEÁŠ VACHOUŠEK. Čanturišvili nahrál zkušenému Václavovi Procházkovi, který se na pozici posledního obránce nechal obrat o míč napadajícím Vachouškem. Ten dokázal prostřelit vybíhajícího Rakovana a dal Sklářům naději na bodový zisk – 2:1.

58
    Z levé strany centroval Jakub Urbanec. Našel pouze hlavu bránícího Hrubého.

57
    Spolupráce senegalských útočníků Teplic. Gning sklepl hlavou dlouhý nákop pro Babacara Sy, jemuž však střela vůbec nesedla a skončila daleko mimo. Zakončování dnes útočníkům Sklářů opravdu hrubě nevychází.

56
    Filipovi Balajovi byl odpískán útočný faul na Mičeviće. Míč pro hosty.

55
    Zahrozili domácí. Martin Fillo posílal z pravé strany výtečný centr na zadní tyč, který nedokázal usměrnit do brány Antonín Fantiš! Ten balón netrefil hlavou dobře.

54
    Poměrně hezká kombinace hostujících hráčů. Kolmici od Knapíka pak dostal Tadeáš Vachoušek, ale zase tomu scházela kvalitnější střela. Mladý útočník Teplic mířil vedle levé tyče a navíc střílel slabě.

52
    Bartošák musí střídat. V sestavě Trinity ho nahrazuje Antonín Fantiš.

51
    V domácím pokutovém území zůstal ležet Lukáš Bartošák, který si vyžádal ošetření. Vypadá to na bolavé koleno. Levý bek Zlína už míří za postranní čáru.

50
    Další hostující střela. Zpoza šestnáctky to zkusil Abdallah Gning. Zase scházela razance a skákavý míč sebral do rukavic Matej Rakovan.

49
    Aut až do domácí šestnáctky hodil střídající Kodad. Míčč propadl k Abdallahovi Gningovi, který se k zakončení nedostal, ovšem po něm Babacar Sy už ano. Byla to však hodně slabá střela, se kterou neměl Rakovan problémy.

48
    Zase teplické držení míče, které jsme sledovali i velkou část prvního poločasu. Hostům ale schází nějaký moment překvapení.

46
    Abdallah Gning šel do souboje s Lukášem Bartošákem. Napoprvé ho obešel, ale domácí levý bek se ještě stačil do situace vrátit a vypíchl protihráči balón do autu.

46
    ze hřiště odchází Adam Čičovský, přichází Tadeáš Vachoušek,
    ze hřiště odchází Alois Hyčka, přichází Ladislav Kodad.

46

První poločas vyšel výrazně lépe Zlínu. Ten se ujal vedení už v 5. minutě, kdy po Janetzkého hlavičce do břevna úspěšně dorážel Filip Balaj. Branková konstrukce hrála roli také u druhého gólového momentu v 17. minutě. Do ní totiž v krátkém sledu mířili Balaj s Janetzkým. Následně navíc přišla kosa Hyčky na Hrubého, po níž následovala penalta a tu už Martin Fillo s přehledem proměnil. Tepličtí hráči sice poměrně často drželi míč, ale za celý poločas vyprodukovali jedinou střelu mezi tyče, která navíc nebyla pro brankáře Rakovana moc nebezpečná.

45

45+2
    Hyčkův centr z pravé strany ještě zpacifikoval Rakovan. To už bude z první půle všechno.

45+2
    Útočnou snahu Teplic ukončil nedovolený zákrok Tomáše Kučery.

45+1
    První poločas byl nastaven o dvě minuty.

45
    Abdallah Gning si hledal před pokutovým územím prostor na střelu pravačkou. K té ho domácí defenziva nepustila.

44
    Domácím byl odmáván ofsajd. První půle se pomalu chýlí ke konci.

42
    Standardka Čanturišviliho se musela opakovat, jelikož rozhodčí chtěl ještě umravnit hráče v šestnáctce. Ani z druhého pokusu si však Ševci žádnou šanci nepřipravili.

41
    Martin Cedidla dobíhal míč po narážečce s Fillem. Zkusil ještě centrovat, balón ale poslal za bránu. Nakonec ho to ale mrzet nemusí. Po odehrání balónu ho totiž zasáhl Urbanec a sudí nařizuje standardní situaci v podobě lepšího rohu.

40
    Centr Hybše z levé strany zablokoval bránící Cedidla. Hosté budou vhazovat.

38
    Hosté kombinovali u šestnáctky soupeře. Adam Čičovský předal míč Danielovi Trubačovi, jehož přízemní střelu z 20 metrů, snadno lapil Rakovan. Scházelo lepší umístění i razance.

37
    Trubač na půlce ve skluzu dohrál Balaje. Pískáno proti Teplicím.

36
    Kapitán Zlína Václav Procházka si udělal útočný výlet na levé straně. Jeho střílený centr musel krýt Grigar.

36
    Marek Hlinka se otáčel s míčem v šestnáctce a zkoušel střílet. S tím ale neuspěl a skončil na zemi.

34
    Rozehrávka nakrátko. Bartošák posunul míč na Marka Hlinku, jehož tečovanou ránu zpoza šestnáctky krotil Grigar.

33
    Nemanja Mičević se nechal u brankové čáry snadno obehrát Filipem Balajem. Hostující stoper rovněž potrestán žlutou kartou.

31
    Martin Fillo dostal nepříjemný zásah kopačkou do obličeje, o který se postaral Tomáš Kučera. Záložník Teplic vidí žlutou kartu.

31
    Bartošák rozehrál roh nakrátko. Pak přišel centr, který obrana hostí odvrátila.

30
    Domácí zahrozili po standardní situaci. Centr Bartošáka odvrátil Gning k Robertovi Hrubému, který střílel z levé strany pokutového území těsně vedle! Balón byl tečován, Zlín bude zahrávat roh.

28
    Robert Hrubý se dostal k míči na levé straně. Jeho akci podpořil z druhé vlny Martin Fillo, který také obdržel přihrávku. Následně si balón navedl na pravačku a vystřelil. Tečovaný pokus minul vzdálenější tyč. Míč navíc tečoval jeden z domácích a tak se kope od brány Sklářů.

27
    Z hlediště se ozývá i hlouček fanoušků Teplic. Jejich oblíbenci jim ale zatím radost nedělají.

25
    Zády k domácí bráně si rovnal míč Abdallah Gning. Nedokázal se však obtočit kolem Simerského, který mu tedy zabránil v případné střele.

25
    Centr Daniela Trubače přelétl nabíhající teplické hráče. Míč sebral ze vzduchu brankář Matej Rakovan.

24
    Hráči Teplic drží míč na kopačkách. Nahrávají si ale u půlící čáry a obrana Zlína tak může zůstat v relativním klidu.

22
    Babacar Sy na pravé straně kombinoval s Hyčkou. Pak si míč naváděl směrem do šestnáctky, ke střele ho však domácí obrana nepustila.

21
    Filip Balaj byl faulován na polovině hřiště. Domácí rozehrávají ze středového kruhu.

20
    Z dálky to zkusil Babacar Sy. Kmenový hráč Slavie, který v Teplicích hostuje, nemířil přesně.

19
    Fotbalisté Teplic se zatím hodně trápí v defenzivě. Pokud Zlínští dostanou míč do pokutového území, je to pro Skláře problém.
    17. Martin FILLO - 2:0

17
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec z celé akce, při níž Teplice dvakrát zachránila tyč, druhý gól přeci jen vytěžili! Pokutový kop s přehledem proměnil MARTIN FILLO, který si počkal na pohyb Grigara a pak míč poslal po zemi k pravé tyči z pohledu na druhou stranu skákajícího gólmana – 2:0.
    16. Tyč, další tyč, a penalta! Hyčka srazil Hrubého a Ševci zahrávají pokutový kop

16
    To je neuvěřitelné! Po centru Martina Filla pálil do tyče Filip Balaj. Po něm dorážel Jakub Janetzký rovněž do tyče a nakonec přišla kosa Aloise Hyčky na Roberta Hrubého, po níž bude následovat pokutový kop!

14
    Matěj Hybš si hezky narazil míč s Čičovským, který mu ho vracel patičkou. Krajní bek Teplic mohl zpoza šestnáctky i střílet, nakonec však zřejmě chtěl spíše centrovat, což se mu ale moc nepovedlo. Balón skončil za bránou soupeře.

13
    Momentálně se bojuje hlavně ve středu hřiště. Po svižném začátku se hra uklidnila.

11
    Fillo fauloval Jakuba Urbance. Hosté zahrávají standardní situaci z levé strany hřiště.

10
    Po intervenci Aloise Hyčky skončil míč v zámezí. Vhazuje domácí celek.

8
    Hosté jsou teď na balónu. Zatím ale daleko od brány soupeře.

7
    Velmi dobrý začátek Zlína. Hosté budou muset dohánět ztrátu. Jak už jsem říkal před utkáním, hru navíc nemají moc čím oživit. Mimo jsou útočníci Źák či Filla a také záložník Jukl. Z lavičky by mohli občerstvit ofenzivu snad jen Tadeáš Vachoušek, případně Ladislav Kodad.
    5. Filip BALAJ - 1:0

5
    Domácí se ujímají vedení už na konci 5. minuty! Z levé strany výtečně nacentroval Lukáš Bartošák. Ten našel Jakuba Janetzkého, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti do břevna. Odražený balón si ale našel dobíhající FILIP BALAJ a ten ho hlavou nasměroval do sítě.

4
    Vachtang Čanturišvili se ocitl u míče za hranicí šestnáctky a nastřelil ho směrem na bránu. Zřejmě to byla nabídka na teč, balón však nadvakrát zkrotil v rukavicích brankář Tomáš Grigar.

3
    Matěj Hybš podpořil akci Teplic na levé straně. Pro svůj tým ale nic nezískal, Ševci vhazují.

2
    Domácí vyrazili do protiútoku. Na levém křídle převzal míč Vachtang Čanturišvili. Ten si nad balónem zadrobil a poté odcentroval pravačkou. Jeho spoluhráči však na balón nedosáhli.

1
    Utkání rozehráli domácí, kteří nastoupili ve žlutomodré barevné kombinaci. Teplice hrají v bílém.

1

Před utkáním proběhne minuta ticha na uctění památky zesnulého Františka Cipra. Bývalého hráče a trenéra, který zapsal velkou stopu především v pražské Slavii. Jako fotbalista se však objevil i ve Zlíně a v Teplicích zase v minulosti trénoval.

Teplice mají kvůli rozsáhlé marodce na lavičce jen čtyři hráče do pole.

FC Trinity Zlín: Rakovan – Cedidla, Simerský, V. Procházka (C), Bartošák – Hlinka, Janetzký – Fillo, R. Hrubý, Čanturišvili – Balaj.
    Náhradníci: S. Dostál – Didiba, Tkáč, Y. Dramé, Fantiš, Slončík, Silný, J. Hellebrand, Kovinić, Vukadinović.
    Trenér: Pavel Vrba

FK Teplice: Grigar (C) – Knapík, Mičević, Hybš – Hyčka, T. Kučera, Trubač, Urbanec – Čičovský – Gning, Sy.
    Náhradníci: Mucha – Chaloupek, Kodad, T. Vachoušek, S. Dramé.
    Trenér: Jiří Jarošík

Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Dohnálek.

FC Trinity Zlín (15. místo, 2 – 8 – 8, skóre 18:33, 14 bodů)
    Fotbalisté Zlína absolvovali velmi nepovedený podzim. Dokázali pouze dvakrát zvítězit a v tabulce na tom byly (a stále jsou) hůře jen poslední Pardubice. Vedení klubu situaci vyřešilo odvoláním kouče Jana Jelínka, jehož náhrada byla hodně překvapivá. Týmu se totiž ujalo velké jméno – někdejší kouč Plzně i národního týmu Pavel Vrba. Ten dostal jasný úkol, dovést tým k záchraně. A svou misi nezačal úplně zle. Jeho svěřenci totiž do jarní části soutěže vstoupili dvěma remízami. Nejprve se doma rozešli smírně s Baníkem a poté uhráli výsledek 2:2 v Jablonci. Tam přitom Zlín vedl na začátku druhé půle 2:0, ovšem domácí rychle snížili a pak navíc přišlo vyloučení Kozáka. Zkušený útočník tak bude svému týmu scházet i proti Teplicím.

Posledních 5 soutěžních zápasů Zlína:
    Bohemians – Zlín 3:2
    Zlín – Slavia 0:4
    Zlín – Vyškov 0:1 (MOL Cup)
    Zlín – Ostrava 1:1
    Jablonec – Zlín 2:2

FK Teplice (12. místo, 5 – 4 – 9, skóre 23:42, 19 bodů)
    Teplice se zatím nacházejí mimo sestupové pozice. Na poslední Pardubice mají k dobru osm bodů, ovšem na čtrnácté barážové místo, které drží Jablonec, mají pouze dvoubodový polštář. Vstup do jara navíc svěřencům kouče Jiřího Jarošíka zrovna nevyšel, když nejprve prohráli 0:2 v Ďolíčku s Bohemians a před týdnem si připsali vysokou domácí prohru 0:5 s Baníkem Ostrava. V tomto duelu přitom Severočeši drželi po poločase bezgólový stav, ovšem po první trefě soupeře po změně stran se jejich hra rozpadla. Tepličtí zde navíc postrádali útočné duo Gning – Žák. Prvně jmenovaný se po vypršení karetního trestu ve Zlíně vrátí do sestavy, u Žáka, jehož trápily zdravotní problémy, je to naopak s otazníkem.

Posledních pět soutěžních zápasů Teplic:
    Ml. Boleslav – Teplice 3:0
    Teplice – Liberec 2:1
    Teplice – Brno 2:3 po prodl. (MOL Cup)
    Bohemians – Teplice 2:0
    Teplice – Ostrava 0:5

Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V 19. kole FORTUNA:LIGY se odehraje také důležitý záchranářský souboj. Patnáctý Zlín hostí dvanácté Teplice. Oba celky tedy nutně potřebují získávat body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.