NY Rangers – Seattle 6:3 (kon.) | Columbus – Toronto 0:3 (kon.) | Chicago – Arizona 4:3 (po pr.)
Anaheim – Pittsburgh 3:6 (kon.) | Detroit – Vancouver 5:2 (kon.) | Buffalo – Calgary 2:7 (kon.)
Ottawa – Edmonton 3:6 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Nashville 1:2 (po pr.)
Dallas – Tampa 1:3 (kon.) | Boston – Washington 1:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Arizona Coyotes
Sobota 11.02.2023, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Utkání je u konce a drama dospělo až do prodloužení. Dlouho to vypadalo, že se ve třetí části branky nedočkáme a nakonec padly hned dvě. V 55. minutě dostal domácí do vedení Colin Blackwell, když zachoval duchapřítomnost a povedlo se mu dopíchnout puk z brankové čáry za Ingrama a vše vypadalo, že si to Chicago zvládne uhrát v základní hrací době. Jenže v 58. minutě přišla chyba a Nick Bjugstad rychlou ranou opět srovnal. Šlo se do prodloužení, v něm měly oba celky několik možností, aby pak rozhodnutí padlo po brejku Chicaga. Athanasiou své sólo ještě neproměnil, ale vyražený puk se dostal na hůl Caleba Jonese a ten celý duel zakončil vítězným gólem. Chicago tak vyhrálo 4:3 a je se 37 body na osmém místě Centrální divize. Arizona je ve stejné divizi na sedmém místě se 41 body.

Chicago se v dalším duelu představí už neděli od 4:00 na ledě Winnipegu, Arizona bude ve stejný den hrát od 2:00 v St. Louis.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:25:35)

Chicago právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Hosté nejprve promarnili slušnou příležitost, pustili soupeře k puku, do sóla se hnal Athanasiou a i když ten neproměnil, tak se v pásmu objevil ještě zcela nepokrytý CALEB JONES a z pravé strany překonal Ingrama – 4:3. Asistence: Andreas Athanasiou, Sam Lafferty.

62:27
    Střela McBaina byla sražena, skončila mimo led, vhazovat se bude před Stauberem.

61:53
    Přesto vznikl závar před Stauberem, gólman Chicaga musel vše vyřešit v ležící poloze.

61:23
    Chicago je zatím v nastavení aktivnější, hostům schází v obranném pásmu více pohybu.

60:43
    Z dálky to zkusil Athanasiou, a i když měl Ingram dobrý výhled, měl s pokrytím dělovky docela problém!

60:01

60:00

59:17
    Chychrun zastavil rodící se protiútok Chicaga, Blackwell skončil v rohu kluziště.

58:09
    A Arizona pokračuje v náporu, cítí, že by tohle šlo otočit ještě v základní hrací době.
    57:33 Nick BJUGSTAD - 3:3

57:33
    Arizona právě vstřelila branku!
    Máme tu drama, hostům se totiž povedlo srovnat skóre. Po poněkud krkolomné snaze Chicaga přišla přihrávka mezi kruhy na NICKA BJUGSTADA a ten ranou okolo pravé Stauberovy ruky upravil na 3:3. Asistence: Clayton Keller, Juuso Välimäki.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. S. Jones (Katchouk, McCabe), 23. Athanasiou (Lafferty), 55. Blackwell (Athanasiou, Murphy), 64. C. Jones (Athanasiou, Lafferty) – 2. Keller (Chychrun, Schmaltz), 13. Schmaltz (Keller, Hayton), 58. Bjugstad (Keller, Välimäki)

Chicago Blackhawks: Stauber (Mrázek) – S. Jones (A), McCabe, Murphy (A), J. Johnson, Mitchell, C. Jones – P. Kane (A), Dickinson, T. Johnson – Raddysh, Domi, Kurashev – Blackwell, Lafferty, Athanasiou – R. Johnson, Entwistle, Katchouk.
    Trenér: Luke Richardson

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Nemeth, J. Brown, Stecher, Välimäki, Chychrun – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), Boyd, N. Ritchie – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – Kassian, McBain, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Suchánek, Hughes

Diváci: 19 007