Monaco – PSG 3:1 (kon.) | Clermont Foot – Marseille 0:2 (kon.)
Clermont Foot
0:2 (0:1)
Olympique Marseille
Sobota 11.02.2023, 21:00 • Stade Gabriel Montpied • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 23. kolo

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:16. (23:43:15)

Je konec! Marseille nakonec vítězí na půdě Clermontu 2:0. Hosté vlétli do zápasu mnohem aktivněji, ale dlouho se nemohli prosadit. Naopak domácí Kyei dostal míč do sítě, ale jeho zásah nemohl pro ofsajd platit. V závěru poločasu naopak VAR odhalil ruku před brankou Clermontu a z penalty poslal Marseille do vedení Alexis Sánchez. Ve druhé půli navíc přidal Sánchez druhou branku. Domácí se v závěru snažili o snížení, ale defenziva hostů si už tři body pohlídala.

90+4

90+3
    Domácí táhli další útok po levé straně, nicméně Souleymane Cissé míč na polovině hřiště zasekl a Rongier jej fauloval.

90+2
    Clermont se v nastavení snaží alespoň potěšit své příznivce. Před týdnem doma nedal gól Monaku a dnes se to zřejmě nepovede ani proti Marseille.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Do rozehrávky Clermontu od vlastní branky se musel zapojit také gólman. Jeho nákop směřoval na pravou stranu, kde zasáhla defenziva Marseille.

89
    Azzáedín Únáhí si skvěle pokryl míč na pravé straně a napadající soupeř jej faulem poslal k zemi. Rozehrávat bude Marseille.

88
    Stopeři Clermontu zrychlili přecho domácího celku na polovinu Marseille. Odražený míč ale bez problémů získal Jonathan Clauss.

87
    Rongier sklepl míč na pravou stranu, kde měl Vitinhu. Celek z jihu Francie má závěrečné minuty utkání pevně v rukou.

86
    Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře a bez problémů kontrolují své vedení. V případě vítězství stáhne Marseille náskok PSG na pět bodů.

85
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Azzáedín Únáhí.

84
    ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Vitor Oliveira.

83
    Střídání v týmu Clermont Foot:
    ze hřiště odchází Sajfeddín Cháwí, přichází Maxime Gonalons.
    81. Alexis SÁNCHEZ - 0:2

81
    Marseille právě vstřelilo branku! Marseille nakonec přidává druhou branku! Centr z pravé strany dloubl do vápna Rongier, na jehož pobídku si naběhl ALEXIS SÁNCHEZ, jehož první hlavičku ještě brankář vyrazil na břevno, ale Sánchez se dostal k dorážce a na druhý pokus přidal svůj druhý zásah!

80
    Neto Borges nakopl míč z poloviny hřiště až do pokutového území, ale Pau López vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic.

79
    Domácí mohli vyrovnat, ale zakončení z těžké pozice před brankovou čárou vyhlavičkoval obránce Marseille!

78
    Hosté se snaží využívat skulinky v obraně Clermontu. Rongier z pravé strany centroval šajtlí, ale obrana na poslední chvíli zasáhla.