Empoli – Spezia 2:2 (kon.) | Lecce – AS Řím 1:1 (kon.) | Lazio – Atalanta BC 0:2 (kon.)
S. S. Lazio
0:2 (0:1)
Atalanta Bergamo
Sobota 11.02.2023, 20:45 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 22. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:43:43)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:14.

Je konec. Atalanta po naprosto famózním taktickém výkonu si zaslouženě odváží z Říma tři body za výhru 2:0.
    Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně, ale ani pokus Koopmeinerse či Zappacosty neskončil gólem. Následně se v šanci ocitl na druhé straně Immobile, ale trestuhodně přestřelil. Ve 21. minutě ještě Provedel vytáhl střelu Lookmana na břevno, ale o dvě minuty později kapituloval po fantastické střele Zappacosty, která zapadla přesně do šibenice. Ve 43. minutě mohl Zaccagni využít špatnou rozehrávku soupeře, ale jeho pokus vytěsnil Musso.
    Ve 48. minutě neproměnil opět svou velkou šanci Immobile a o minutu později se neprosadil ani na druhé straně Höjlund. V 65. minutě ale už svou chybu Rasmus Höjlund odčinil a uklidnil hosty na 2:0. Zbytek zápasu byl v režii Atalanty, která měla vše pod svou kontrolou.
    Atalanta vyhrála na půdě Lazia 2:0.

90+6

90+6
    Teun Koopmeiners se ještě dostal ke střele, ale ta byla zblokována a Atalanta bude zahrávat rohový kop.

90+5
    Sergej Milinković-Savić přišlápl nohu Duvána Zapaty a sudí odpískal faul.

90+4
    Přihrávka na Zapatu byla příliš dlouhá a Patric ji vystihl. Dlouho ale domácí u míče nezůstali a Maurizio Sarri je hodně nespokojený s výkonem svých svěřenců v tomto utkání.

90+2
    Hosté velmi zkušeně a bez problémů drží míč a zcela jistě si odvezou z Říma tři důležité body.

90+1
    Atalanta má nadále zápas zcela pod kontrolou a pokračuje autovým vhazováním.

90
    Rozhodčí nastavuje šest minut navíc.

89
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
    ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Duván Zapata,
    ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Jeremie Boga.

88
    Standardní situace ovšem nepřinesla nic vážnějšího a míč je znovu až na polovině Lazia.

87
    Tentokrát ale Lazio ještě získalo rohový kop z pravé strany a může se pokusit alespoň o malou naději na bodový zisk.

86
    Ciro Immobile se zamotal uprostřed čtveřice obránců soupeře, kteří mu odkopli balón do bezpečí.

85
    Éderson nyní postrčil Sergeje Milinkoviče-Saviče a Lazio tak pokračuje v útoku.

84
    Manuel Lazzari se z pravé strany dostal ke střele, ale ta byla tečovaná a skončila v rukou Juana Mussy.

83
    Hosté bez problémů odvrátili další nákop soupeře a Lazio tak má míč na kopačkách, ale jen na své polovině.

81
    Mattia Zaccagni si udělal prostor na střelu, ale míč mu sjel z kopačky a letěl hodně vedle.