Sobota 11.02.2023, 12:00 • Kopřivnice, Zimní stadion • Turnaj tří (U16)

To je dnes ode mě vše, přeji hezký zbytek dne. (14:10:57)

Nejlepší hráči

Finsko: Benjamin Strömberg

Švédsko: Albin Laksonen

Fini slaví další těsné vítězství. Ve třetí třetině se hrál rychlý hokej, který přinesl celkem pět branek. Finsko si vytvořilo vedení 3:1, ale Švédi po trefách Albina Laksonena a Miltona Gästrina srovnali na 3:3. V 52. minutě však našel Johannes Aaltonen skvělým pasem Benjamina Strömberga, který do poloodkryté branky vstřelil svůj třetí a zároveň vítězný gól dnešního utkání. Pro Švédy tak Turnaj tří zemí U16 končí. Finy čeká zítra od 10:30 ještě duel s českým výběrem. Už je však jasné, že Fini budou slavit celkové vítězství v turnaji.

59:01
    Fini vyhazují kotouč do středního pásma.

58:47
    Ihs Wozniak trefil pouze betony finského brankáře.

58:22
    Icing Finska.

58:13
    Hráči Tre Kronor se usadili před Kerkolou.

57:57
    Švédi se musí vrátit pro puk až za svou branku.

57:44
    Härenstam zůstal na střídačce, Švédi hraje v pěti.

Kopejda

Branky a nahrávky: 31. Strömberg (Sippola, Ervasti), 42. Virtanen (Westergard, Rajala), 44. Strömberg (Pakarinen, Ervasti), 52. Strömberg (Aaltonen, Uusitalo) – 17. Klingsell (Gästrin, Boumedienne), 45. Laksonen (Wozniak, Boumedienne), 49. Gästrin

Finsko: Kerkola (Sammalniemi) – Saari (C), Kotajärvi (A), Ruotsalainen, Paju, Ervasti, Uusitalo, Sippalo – Somervuori, Mensonen, Mattila – Westergard, Joki (A), Rajala – Virtanen, Orpana, Kämäräinen – Pakarinen, Strömberg, Aaltonen – Pietiläinen.
    Trenér: Salo Valtteri

Švédsko: Härenstam (Ringquist) – Sjöström, Lindgren, Boumedienne, Annborn, Hallin, Dalhqvist (A), Holmgren – Ihs Wozniak, Frondell (A), Laksonen – Bräutigam, Gästrin (C), Klingsell – Novotny, Sonestedt, Andersson – Krantz, Styf, Morin.
    Trenér: Korpinen Markus

Rozhodčí: Šico – Blažek, Bezděk