Boston – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Colorado 3:5 (kon.) | Toronto – Columbus 3:4 (kon.)
Carolina – NY Rangers 2:6 (kon.) | St. Louis – Arizona 6:5 (po pr.) | Minnesota – New Jersey 3:2 (2:0 po s.n.)
Winnipeg – Chicago 4:1 (kon.) | Los Angeles – Pittsburgh 6:0 (kon.) | Montreal – Edmonton 6:2 (kon.)
Philadelphia – Seattle 3:4 (kon.) | Washington – San Jose 1:4 (kon.) | Vegas – Anaheim 7:2 (kon.)
Los Angeles Kings
6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 12.02.2023, 05:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný zbytek víkendu a někdy opět na počtenou. (07:43:30)

Statistika
    Střely na bránu: 31 – 25 | Přesilová hra: 2/5 – 0/5 | Trestné minuty: 20 – 30

Casey DeSmith (PIT) – 12 zákroků, 3 OG, úspěšnost 80 %, odchytal 21:58
    Dustin Tokarski (PIT) – 13 zákroků, 3 OG, úspěšnost 81,3 %, odchytal 37:52
    Phoenix Copley (LAK) – 25 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.

1. Adrian Kempe (LAK) 4+0
    2. Anže Kopitar (LAK) 0+2
    3. Phoenix Copley (LAK) 25 zákroků

Tak tohle byl doslova dokonalý zápas pro domácí Los Angeles Kings. Králové totiž před zápasem nejprve uctili svého bývalého dlouholetého kapitána Dustina Browna, kterému vyvěsili pod strop jeho číslo a následně i před stadionem odhalili jeho sochu.

Poté si slovo vzali domácí hokejisté, kteří se s Pittsburghem nijak nemazali a nakonec Tučnákům nadělili kanára. Velký večer prožil především útočník Adrian Kempe, který během dvou třetin nastřílel čtyři branky za sebou, což se v dlouhé historii Los Angeles Kings nepodařilo nikomu jinému, a to za LA hrával i legendární Wayne Gretzky.

Své druhé čisté konto v kariéře zaznamenal domácí brankář Phoenix Copley, jenž zastavil všech 25 pokusů hostujících hokejistů.

59:39
    Králové vyvezli puk do svého útočného pásma, kde už dohrávají tohle utkání.

59:08
    Petryho střela z modré čáry se až ke Copleymu nedostala, když kotouč zblokoval jeden z jeho spoluhráčů.

58:48
    Další přesilovka Pittsburghu je u svého konce, a tak to vypadá, že se hosté v tomto zápase nedočkají ani žádné čestné branky.

58:26
    Kotouč letí za bránu Pittsburghu, kam si pro něj jede brankář Tokarski.

58:01
    Malkinova střela ze středu útočného pásma byla sražena domácí obranou do rohu kluziště.

57:34
    Los Angeles se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

57:04
    Malkinova střela byla sražena za bránu Los Angeles, ale Rust ho rychle vracel zpět a touš jen projel domácím brankovištěm.

56:46
    A tak nás čeká ještě jedna přesilová hra, protože na trestnou lavici míří Alexander Edler (LAK), který dostává dvě minuty za sekání.

55:35
    Rakell nahrál na pravou stranu najíždějícímu Letangovi, jehož střelu Copley vytěsnil mimo svou klec.
    55:09 Adrian KEMPE - 6:0

55:09
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Los Angeles se prosazuje v poslední možné vteřině své dvojnásobné přesilovky, když nakonec ADRIAN KEMPE dostal přihrávku do pravého kruhu a jeho pohotová střela skončila mezi betony Tokarského. Kempe se stává vůbec prvním hráčem v historii Los Angeles Kings, kterému se podařilo v jendom utkání vstřelit čtyři branky za sebou. Asistence: Kevin Fiala, Drew Doughty.

54:41
    Kempe nahrál na pravou stranu Fialovi, který vyslal hodně nepřesnou střelu a touš se navíc odrazil do středního pásma.

54:12
    Marcus Pettersson (PIT) posílá svůj tým do tří, když krosčekoval Danaulta a domácí hokejisté mají k dispozici skoro minutovou dvojnásobnou přesilovku.

54:12
    Durziho nahození tečoval Danault přesně do připraveného Tokarského.

53:35
    Pittsburgh zvládl souboj v rohu obranného pásma a kotouč následně letí až ke Copleymu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 3. Anderson-Dolan (Edler, Kupari), 18. Iafallo (Kupari, Fiala), 22. Kempe (Kopitar, Byfield), 26. Kempe (Kopitar, M. Anderson), 35. Kempe (Kopitar, Doughty), 56. Kempe (Fiala, Doughty)

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Anderson-Dolan.
    Trenér: Todd McLellan

Pittsburgh Penguins: DeSmith (22. Tokarski) – Petry, M. Pettersson, Friedman, Dumoulin, P. Joseph, Letang (A) – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Rank, Nicholson – Murchison, Apperson

Diváci: 18 230