Švýcarsko – Česko cz 1:2 (po pr.) | Švédsko – Finsko 3:1 (kon.)
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Česko
Neděle 12.02.2023, 12:00 • Malmö Arena, Malmö, Švédsko • Euro Hockey Tour

To je ode mne i od České hokejové reprezentace z Malmö vše. Děkuji za pozornost a u dalších textových přenosů se budu těšit. Na počtenou! (14:32:46)

Česká reprezentace tak zakončila třetí díl Euro Hockey Tour výhrou v prodloužení, na kterou si musela počkat do času 61:33, kdy využil přesilovku střelec Ambri-Piotty Filip Chlapík. Svěřenci Kariho Jalonena na Beijer Hockey Games vybojovali celkem čtyři body za vítězství proti domácímu Švédsku a za dnešní triumf se Švýcarskem. Celkově tak končí na třetím místě, o prvenství na turnaji se dnes poperou Finové s výběrem Tre Kronor.

61:33 Filip CHLAPÍK - 1:2

61:33
    Česko právě vstřelilo branku!
    Národní tým se stává vítězem dnešního utkání! Michal Kempný našel před klecí volného FILIPA CHLAPÍKA, jenž měl na střelu, kterou umístil k protější tyči, spoustu času, a tak se nemýlil. Asistence: Michal Kempný a Hynek Zohorna.

61:14
    Filip Chlapík si párkrát vyměnil puk s Michalem Kempným, ke střele se ale ještě Češi neodvážili.

60:43
    Na vhazování byli úspěšnější Švýcaři, kterým se vzápětí podařilo vyhodit.

60:41
    Kari Jalonen si před početní výhodou ještě vzal oddechový čas, při němž si Češi domlouvají taktiku ke vstřelení vítězné branky.

60:41
    Národní tým bude mít možnost rozhodnout ve čtyřech hráčích proti třem.

60:41
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Calvin Thürkauf – 2 min., nedovolené bránění.

60:12
    Švýcaře se vystavili do úmyslného ofsajdu, tentokráte na vhazování už byli úspěšnější Češi, kteří zakládají první útok.

60:03
    Jan Kovář úvodní buly prohrál, prodloužení tak budou začínat Švýcaři.

60:01

Ve třetí třetině měli Češi nespočet šancí, jako byl například únik Jakuba Fleka, avšak žádná gólem neskončila. Naopak v čase 55:15 potrestal nedisciplinovanost národního týmu Mike Künzle. Prodloužení začne přibližně za minutu.

60:00

59:36
    Češi už pouze dohrávají základní dobu za svou klecí, o vítězi zápasu rozhodne až nastavení či nájezdy.

58:22
    Jan Kovář vydoloval puk zpod ležících hráčů, přihrál však jen připravenému Tobiasi Geisserovi na modrou. Švýcarský bek nepálil přesně, kotouč pouze zaduněl o zadní mantinel.

58:07
    Národní tým se nemůže vůbec sehrát, nyní vyhodil přes všechny čáry.

58:00
    Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny.

Michal Jonáš

Branky a nahrávky: 56. Künzle (Thürkauf, Fora) – 6. Flek (Musil, Klok), 62. Chlapík (Kempný, H. Zohorna)

Švýcarsko: Aeschlimann (29. Nyffeler) – Frick (A), Fora (C), Mi. Müller, Gross, Bichsel, Vouardoux, Geisser, Delémont – Zehnder, Thürkauf (A), Herzog – Knak, Jäger, Künzle – Bader, Schmid, Miranda – Riedi, Senteler, Meyer.
    Trenér: Patrick Fisher

Česko: Stezka (Kváča) – Zámorský, Jordán, Mozík, Kempný, Pýcha, Klok, Zábranský, Vála – Chlapík, Kovář (C), Smejkal (A) – Jašek, Sobotka (A), H. Zohorna – Flynn, Musil, Kovařčík – Hrabík, Černoch, Flek – Bambula.
    Trenér: Kari Jalonen

Rozhodčí: Björk, Holm – Jonsson, Yletyinen