Vsetín – Sokolov 4:3 (kon.) | Jihlava – Litoměřice 3:2 (po pr.) | Poruba 2011 – Slavia 5:4 (kon.)
Šumperk – Prostějov 2:3 (kon.) | Pardubice B – Přerov 6:4 (kon.) | Frýdek-M. – Kolín 5:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
6:4 (2:1, 3:2, 1:1)
HC ZUBR Přerov
Pondělí 13.02.2023, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 46. kolo

Dynamo nakonec zvládlo uhájit své vedení i ve třetí třetině, když sice Přerov snížil na 5:4 a chvíli se tlačil i za vyrovnáním. Jenže jejich snahu utnul tři minuty před koncem Jan Mandát, který stanovil konečný výsledek na 6:4. (20:18:03)

59:03
    Hosté na nic nečkají a hned nahazují na brankáře.

59:00
    Přesně minutu před koncem se stěhuje hra před pardubického Růžičku.

58:06
    Rákos vystihl směr přihrávky, ale puk mu od hole nakonec odskakuje.

57:03
    Ondřej Rohlík zavezl sám puk do pásma a nakonec se rozhodl i pro střelu, kterou ale Postava bez problémů kryje.
    56:20 Jan MANDÁT - 6:4

56:20
    Pardubice B právě vstřelily branku! Dynamo se opět vrací do dvoubrankového vedení necelé čtyři minuty před koncem! Ondřej Matýs předvedl, jak vidí hru, když v otočce v plné rychlosti vybídl JANA MANDÁTA ke skórování a ten o tyč odrazil puk do brány – 6:4! Asistence: Ondřej Matýs a Michal Hrádek

55:09
    Postava po Bučkově střele rychle vytřepal puk z lapačky a vybídl spoluhráče. Přerovští z toho těží vhazování před Růžičkou.

53:08
    Doležal obdržel přihrávku na lehkou teč, ta skončila vedle brány.

51:44
    Na přihrávku vzduchem nikdo nedosáhl a následuje stěhování do pásma domácích.

50:52
    Svoboda prostrčil puk na Jana Hrušku, který měl před sebou jen Postavu, toho ale nepřekonal!

49:47
    Süssův bekhend nenašel prostor mezi třemi tyčemi. Tlak Zubrů se ale neustále stupňuje.

49:06
    Kudělkova střela hned po buly zamířila Růžičkovi pod betony.

49:01
    Tak tohle bylo opět velmi těsné, Růžička na poslední chvíli přitlačil beton k tyči!
    48:09 Daniel INDRÁK - 5:4

48:09
    Přerov právě vstřelil branku! A je tu snižující branka. Po tlaku v pásmu střílel DANIEL INDRÁK, který byl lehce zahákován, ale i přesto nádherně v pádu vymetl horní růžek – 5:4! Asistence: David Chroboček

47:35
    Hruška zvedl hlavu a poslal puk na najíždějícího Michala Hrádka, který se mohutně napřáhl, ale Postava puk zastavil.

Dnešní utkání sleduje 377 diváků.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 15. T. Svoboda (Hruška, O. Rohlík), 16. Bučko (Matýs, Hanousek), 23. M. Machač (T. Zeman, Pochobradský), 34. Matýs (Mandát, Rákos), 40. Hruška (Matýs), 57. Mandát (Matýs, Hrádek) – 14. Macuh (Hrdinka, Chroboček), 22. Krisl (Okál, Ševčík), 40. Jak. Svoboda (Kratochvil, Indrák), 49. Indrák (Chroboček)

HC Dynamo Pardubice B: Růžička (Nečas) – Bučko, Bukač, Hanousek, Nedbal (A), Hrádek, Chabada, Kubíček – Mandát, Rákos (A), Matýs – T. Svoboda, Hruška, O. Rohlík – Lichtag, Kaut (C), Kaplan – Pochobradský, T. Zeman, M. Machač.
    Trenér: Václav Baďouček

HC ZUBR Přerov: Da. Král (40. Postava) – R. Černý, Kudělka (A), Hrdinka, Chroboček, Krisl (C), Ševčík, Gréč – Březina, Pechanec, Süss – Doležal (A), F. Dvořák, Okál – Indrák, Kratochvil, Jak. Svoboda – Ministr, Macuh, Jan Svoboda.
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek – Horažďovský, Štěpánek