Akademici Plzeň – North wings Ústí 5:4 (po pr.) | Riders Univerzita Pardubice – VUT Cavaliers Brno 7:1 (kon.) | BO Ostrava – HC UP Olomouc 4:5 (kon.)
Riders Univerzita Pardubice
7:1 (1:0, 3:1, 3:0)
VUT Cavaliers Brno
Pondělí 13.02.2023, 19:00Univerzitní liga ledního hokeje • 18. kolo

Máme za sebou utkání, které definitivně rozhodlo o postupu Pardubic do play-off. Brno přijelo v malém počtu hráčů a od druhé třetiny začalo fyzicky ztrácet. Domácí tým si nakonec s chutí zastřílel a bere výhru 7:1. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera. (21:13:13)

59:48
    Zápas se dohrává na polovině hostujícího celku.

59:05
    Probíhá poslední minuta zápasu, puk mají domácí.

58:00
    Viděli jsme menší potyčku, po které se bude vylučovat.

57:29
    Zápas se začal více dohrávat, dávno je rozhodnuto. Domácí se mohou těšit na pokračování sezony, jelikož jim tento výsledek bude stačit na postup do play-off.

56:07
    Dnešní utkání sleduje 183 diváků.

55:16
    Ladman zablokoval střelu a kulhá na střídačku, jelikož to domácím pomohlo k osvobození. Mezitím se na led vrací Tomáš Teuber.

55:04
    Brno pokračuje v tlaku a kombinuje kolem domácí branky.

54:18
    Hosté až teď dokázali zatlačit domácí, kteří se jen tak tak brání.

53:44
    Skála ujel ve vlastním oslabení, branku ale těsně míjí!

53:16
    T. Teuber – 2 min., podrážení.

52:51
    Je pískán ofsajd domácího celku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:54
    Tým Riders Univerzita Pardubice právě vstřelil branku!
    MAREK LADMAN si našel před brankou vyraženou střelu a bez problémů doráží puk za bezmocného Vašátka. Asistence: Maťátko, J. Teuber.

51:35
    Rogoznik trochu klepl do betonu Sodomky, následně se strhla malá potyčka. Vylučovat se ale nebude.

50:02
    Pražák se dostal s pukem do mezikruží, Vašátko jeho pokus ale nachází na hrudi.

49:04
    Pražák zastavil protiútok soupeře, na puku jsou tak domácí.

48:18
    Pardubice jsou v posledních desítkách sekund více na puku a snaží se o sedmý gól.

46:48
    Šrámek jel sám na brankáře, kterého ale neprostřelil. Třetí třetina tak nabízí další z mnoha šancí.

45:47
    Domácí tým se stále tlačí do zakončení a Vašátko musel být opět pozorný při nahození od modré.

44:31
    Sodomka teď zachránil Pardubice od jistého gólu! Hosté měli dvě vyložené šance a obě likviduje domácí brankář.

43:01
    Josef Teuber byl blízko další brance! Po přiťuknutí zpoza branky pálil ale jen do betonu brankáře Vašátka.

42:10
    Fanoušci domácích nemají dost a žádají sedmý domácí gól.

41:01
    VASYL ŽELIZŇAK tečoval nahození od modré a dává šestý gól Pardubic. Brno ještě reklamovalo vysokou hůl, rozhodčí po krátké poradě gól uznali. Asistence: Hebek, Pražák.

40:22
    Další rychlá branka domácích po startu třetiny! JOSEF TEUBER si vzal puk za brankou, vybruslil před ní a nadvakrát bekhendem prostřelil brankáře! Asistence: Ladman.

40:01

Druhá část je za námi a domácí tým ji vyhrál 3:1. Viděli jsme oboustranně slušnou úroveň hokeje a můžeme jen doufat, že podobná bude i třetí třetina, která začne přibližně v 20:40.

40:00

39:06
    LUKÁŠ HEBEK využil ideální přihrávky Soukupa, po které byl zcela sám před brankářem. Toho neměl problém prostřelit k tyči při střele z první. Všemu předcházel návrat Mušky z trestné lavice, který se ihned vydal do úniku. Asistence: Soukup, Muška.

38:52
    Domácí tým je kompletní, Muška je zpět na ledě.

38:01
    Začaly poslední dvě minuty druhé třetiny. Hosté pokračují v přesilovce, musí ale začít u svého brankáře.

37:28
    Hosté měli dvě obrovské šance! Při přesilovce nejprve zazvonila tyč a z dorážky u tyče zázračně Sodomka holí puk vyrazil mimo!

36:52
    Muška – 2 min., sekání.

36:27
    Stolín byl zničehonic úplně sám před brankou, kde měl plno času. Mohl si dovolit i zpomalení hry a zkusil brankáře prostřelit na vzdálenější tyč. Vašátko puk dokázal vyrazit.

35:06
    Domácí pokračují v dalším tlaku, Želizňak netrefil skákavý puk.

34:10
    JAKUB MUŠKA si najel před branku a bekhendem posílá puk mezi betony brankáře Vašátka! Asistence: J. Teuber.

33:10
    Vašátko teď měl velké štěstí, když mu propadla střela z pravého kruhu. Puk následně stačil na brankové čáře zalehnout a sudí rozpažuje, že gól to nebyl.

32:41
    Oboustranně sledujeme zajímavou část zápasu, diváci se teď rozhodně nenudí. Hraje se nahoru – dolu.

30:53
    Hráči Cavaliers měli další dvě střely, ani jedna ale nemířila na branku. Tohle může hosty mrzet. Hlavně druhý pokus Nováka, který šel nad.

29:59
    Cavaliers právě vstřelili branku!
    Brno pokračovalo v přesilovce v dobré kombinaci a KRYŠTOF CHARVÁT nakonec prostřelil brankáře střelou z pravého kruhu. Asistence: Novák, V. Pernický.

29:35
    Sodomka musel vykopávat tečovaný puk po střele od modré. Hráči VUT teď tlačí na domácí čtyřku.

28:49
    J. Teuber – 2 min., podrážení.

28:33
    Skála se prosmýkl mezi dvěma obránci a pálil z mezikruží. Vašátko předvedl výborný zákrok a podržel Brno.

27:57
    Pardubice teď dokázaly zatlačit na domácí, Sodomka ale zasahovat nemusel.

26:55
    Šrámek nezvládl přechod přes modrou a je pískán ofsajd.

26:04
    Hebek vybojoval puk a Želizňak pálil od modré. Vašátko byl připraven.

25:09
    Hosté zkusili projít do útoku podél mantinelu. Je jim ale pískán ofsajd.

23:39
    DOMINIK KOPECKÝ dostal ideální zadovku zpoza branky a propálil Vašátka mezi nohy. Asistence: Stolín.

23:14
    Brno je kompletní a pětiminutové oslabení ustálo bez inkasované branky.

23:02
    Hosté málem šli při vlastním oslabení do samostatného úniku. Teuber stačil akci přerušit.

22:11
    Hebek pálil od modré a Vašátko puk viděl asi na poslední chvíli. Naštěstí pro Brno ho stihl vykopnout do rohu kluziště.

21:09
    Domácí pokračují v přesilovce, hosté ale dvakrát vyhodili.

20:10
    Hejný na střídačce chybí, takže zápas pro něj pravděpodobně skončil.

20:01

První třetina zápasu Pardubice – Brno končí těsným vedením domácího celku 1:0. Jedinou branku vstřelil již v 9. sekundě zápasu Josef Teuber. Druhá třetina začne přibližně v 19:51.

20:00

19:46
    Domácí zatím v přesilovce tlak nemají. Nahození od modré v pohodě stahuje Vašátko.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny, Hejný zatím zůstává na střídačce.

18:14
    Pöschl – 5 min. + OK, faul kolenem, odpyká Kmoníček.

18:14
    Pöschl fauloval kolenem Hejného, který leží s bolestivou grimasou na ledě.

17:58
    Soukup jel do přečíslení a vybídl ke skórování najetého spoluhráče. Hebek ale skákavý touš netrefil.

16:36
    Domácí tým se ubránil a hraje v plném počtu.

15:58
    Cekr měl další možnost a po střele z mezikruží trefuje spojnici tyčí!

15:33
    Ke střele se dostal Cekr. Puk zablokoval Pražák.

15:07
    Brno má zatím při přechodu přes útočnou modrou velké problémy.

14:51
    Domácí se štěstím vyhazují a hosté tak musí začít až od svého brankáře.

14:36
    Skála – 2 min., vysoká hůl.

14:17
    Vašátko musel být znovu pozorný. Tomáš Teuber střílel zprava, brankář Brna byl připraven.

13:51
    A další přerušení hry před Vašátkem. Buly bude znovu po jeho levici.

13:33
    Želizňak se dobře dostal dopředu a pálil pod horní tyč. Vašátko dokázal puk vyrazit a následně přikrýt. Buly bude po jeho levici.

12:52
    Ofsajd domácího celku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:18
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, který reklamuje teč. Nicméně se bude vhazovat před Vašátkem.

10:52
    Sledujeme klidnější pasáž první třetiny. Hraje se převážně ve středním pásmu.

09:44
    Hosté jsou kompletní, pokračuje se 5 na 5.

09:24
    Hosté vyhazují a mohou si podruhé v oslabení oddechnout.

09:16
    Maťátko trefil po dobré souhře domácích Vašátka do helmy a sudí přerušuje hru.

08:36
    Domácí tlačí na soupeře, jeho čtveřice už je hodně unavená.

08:13
    Josef Teuber zakončoval bekhendem, branku ale minul.

07:44
    V. Pernický – 2 min., hákování.

07:17
    Pardubice to zkusily od modré, Vašátko bez problémů kotouč chytá.

06:12
    Stolín ujížděl spolu s Kopeckým 2 na 1. Prvně jmenovaný nakonec volil střelu, která končí vedle.

05:28
    Diváci viděli první ohrožení domácí branky. Nejprve pálil Cekr, poté ještě Orsech. Pardubice se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

04:16
    Pardubice stále kombinují v útočném pásmu, hosté brání v bloku a nedovolují domácím střílet.

03:17
    Domácí jsou opět natlačeni před Vašátkem, který si na málo práce stěžovat nemůže.

01:40
    A další velká šance pro domácí! Hejný před brankou ale těsně míjí.

00:09
    Ihned po vhazování nahodili domácí puk, který se od mantinelu odrazil před druhou stranu branky, což brankář Vašátko podcenil a JOSEF TEUBER tak pohotově pálí po devíti sekundách hry do volné části branky! Asistence: Maťátko, Ladman.

00:01

Hosté budou hrát v červenočerných dresech, domácí nastupují v bíločerném.

Riders Univerzita Pardubice: Sodomka (Novotný) – Pražák, Kopecký, Muška (A), Lenoch, Obr (K), Hrdlička – J. Teuber, Hejný, Šrámek, Skála, Ladman, Hebek, Stolín, Želizňak, Soukup, Maťátko (A), T. Teuber, Voldán
    Trenér: Martin Šejba

VUT Cavaliers Brno: Vašátko (Martinčík) – L. Pernický (A), Cekr, Orsech, V. Pernický (K) – Šišma, Charvát, Balát, Pöschl, Ďuriš, Novák, Kmoníček, Kolder, Rogoznik, Jančí (A)
    Trenér: Štěpán Koukal

Rozhodčí: Mareš – Brož, Figer.

Natěšení fanoušci univerzitního hokeje si dnes opět přijdou na své, protože na led pardubických Riders míří poslední tým tabulky, brněnští Cavaliers. V rámci posledního kola základní části si to tak rozdají týmy, kterým se v letošní sezóně úplně nedařilo.

Brněnští vysokoškoláci z VUT letos ani jednou nevyhráli a ostudnou bilanci budou chtít napravit alespoň dnes. V cestě jim budou stát ale Pardubice, které se mohou s klidem těšit na play-off, do kterého se probojovali z poslední možné postupové pozice a do vyřazovací fáze budou chtít v roli outsidera vstoupit v co nejlepší formě.

Zápletka utkání je jasná a my se můžeme těšit, co nám souboj univerzitních mužstev tento večer nabídne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 1. J. Teuber (Maťátko, Ladman), 24. Kopecký (Stolín), 35. Muška (J. Teuber), 40. Hebek (Soukup, Muška), 41. J. Teuber (Ladman), 42. Želizňak (Hebek, Pražák), 52. Ladman (Maťátko, J. Teuber) – 30. Charvát (Novák, Pernický)

Rozhodčí: Mareš – Brož, Figer