Ottawa – Calgary 4:3 (po pr.) | Nashville – Arizona 2:4 (kon.) | Minnesota – Florida 1:2 (1:2 po s.n.)
Vancouver – Detroit 1:6 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 5:2 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Daniel Vladař (CGY) – utkání strávil na střídačce.

1. Tim Stützle (OTT) 1+3
    2. Dillon Dubé (CGY) 2+0
    3. Mads Sögaard (OTT) 34 zákroků (04:26:57)

Statistiky:
    Střely na bránu: 25 – 37 | Přesilová hra: 0/4 – 1/4 | Trestné minuty: 10 – 10

Ottawa po fantastickém obratu v závěru duelu poráží Calgary 4:3 v prodloužení! Hosté byli dlouho lepším týmem a ještě dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny vedli 3:1. Senátoři však dokázali zachránit utkání při hře bez brankáře. V čase 57:46 snížil Drake Batherson, který dorazil puk za brankovou čáru po střele Stützleho, a 88 sekund před koncem srovnal parádně trefenou ranou z ostrého úhlu Alex DeBrincat. Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž trefil hostující Kadri tyč, ovšem rozhodující gól přišel na druhé straně z hole Tima Stützleho. Důležitým faktorem z pohledu domácích byl i výkon mladého brankáře Madse Sögaarda, jenž dnes zaznamenal 34 úspěšných zákroků.

61:55 Tim STÜTZLE - 4:3

61:55
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí dokonávají velký obrat! Alex DeBrincat našel rozjetého TIMA STÜTZLEHO. Ten se natlačil přes bránícího Weegara až před branku a mírně z levé strany se trefil k bližší tyčce – 4:3. Asistence: Alex DeBrincat a Brady Tkachuk.

61:35
    Toffoli našel Kadriho, který po forhendové kličce Sögaardovi trefil tyčku!

61:15
    Šanci Ottawy zastavil Markström. Vzápětí jel na druhé straně sám na branku Noah Hanifin, který střílel vedle levé tyčky!

60:20
    Backlund táhl akci hostí na pravé straně. Jeho přihrávku před branku pak neusměrnil na místo určení Elias Lindholm.

60:01

Hokejisté Ottawy, kteří většinu zápasu herně tahali za kratší konec provazu, dokázali v závěru dvakrát skórovat při hře bez brankáře a srovnali tak skóre duelu na 3:3. Za tohoto stavu jdeme do prodloužení.

60:00

59:54
    Ještě pokus Dillona Dubého od levého mantinelu, který byl zablokován.

59:40
    Hosté se ještě usazují v útočném pásmu. Od modré minul branku Weegar.
    58:32 Alex DEBRINCAT - 3:3

58:32
    To je neuvěřitelné! Sens opět využili hru bez brankáře a rychle dorovnávají dvougólové manko. Tim Stützle nahrál doleva ALEXOVI DEBRINCATOVI. Ten už střílel z hodně ostrého úhlu, ale trefil se naprosto dokonale. Zamířil nad pravé rameno přesouvajícího se Markströma – 3:3. Asistence. Tim Stützle a Erik Brännström.
    57:46 Drake BATHERSON - 2:3

57:46
    Sögaard nakonec mohl zamířit na střídačku a domácí hru v šesti okamžitě využili! Po závaru se dostal k puku Tim Stützle, jehož střelu z mezikruží ještě zastavil Markström levým betonem. Kotouč však zůstal ležet v brankovišti a DRAKE BATHERSON ho posunul za brankovou čáru. Asistence: Tim Stützle a Shane Pinto.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. B. Tkachuk (Stützle, Hamonic), 58. Batherson (Stützle, Pinto), 59. DeBrincat (Stützle, Brännström), 62. Stützle (DeBrincat, B. Tkachuk) – 15. Dubé (Hanifin, Huberdeau), 26. Toffoli (Weegar), 47. Dubé (Toffoli, C. Tanev)

Ottawa Senators: Sögaard (Mandolese) – Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, Hamonic, Holden – M. Joseph, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Greig, DeBrincat – Batherson, Pinto, Motte – Watson, Brassard, Kelly.
    Trenér: D. J. Smith

Calgary Flames: Markström (Vladař) – C. Tanev (A), Hanifin, Weegar, Zadorov, Mi. Stone, Gilbert – Huberdeau, Kadri, Pelletier – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, B. Ritchie, Lucic.
    Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Lee, Markovic – Gawryletz, Mahon

Diváci: 15 024