Ottawa – Calgary 4:3 (po pr.) | Nashville – Arizona 2:4 (kon.) | Minnesota – Florida 1:2 (1:2 po s.n.)
Vancouver – Detroit 1:6 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 5:2 (kon.)
Nashville Predators
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Arizona Coyotes
Úterý 14.02.2023, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To by bylo z dnešního zápasu vše. Doufám, že jste si jej užili a udělal vám radost výkon českého brankáře Karla Vejmelky, jenž po většinu utkání trápil domácí střelce. Doufejme, že se mu bude v nejslavnější lize světa dařit i nadále.

Já vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc/ráno. (04:47:45)

Statistika
    Střely na bránu: 31 – 19 | Přesilová hra: 1/5 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 10 | Zblokované střely: 8 – 12 | Hity: 34 – 29

Kevin Lankinen (NSH) – 15 zákroků, 3 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 59:02
    Karel Vejmelka (ARI) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa

1. Lawson Crouse (ARI) 2+0
    2. Roman Josi (NSH) 1+0
    3. Matias Maccelli (ARI) 0+2

Ve třetím dějství nejprve tlačili domácí hráči, na pohotového Vejmelku ale nevyzráli a ve 45. minutě pak přišla rána, když se zničehonic prosadil Lawson Crouse. Střelec rozdílové branky pak svému týmu zavařil, když vyhodil puk mimo kluziště a Nashville dostal šanci na vyrovnání při přesilovce. Využít ji ale nedokázal, na druhé straně tak pečetil vítězství Arizony Christian Fischer gólem do prázdné klece.

Střely ve třetí třetině: 10 – 9.

59:59
    Z ochozů se ozývá bučení a pískot, domácím to dnes na body stačit nebude.

59:49
    Zápas se už jen dohrává ve středním pásmu.
    59:07 Christian FISCHER - 2:4

59:07
    Arizona právě vstřelila branku!
    Následně už to ale vyšlo poté, co Keller protáhl kotouč zpět do pásma a zpětnou přihrávkou vybídl CHRISTIANA FISCHERA. Ten zachoval chladnou hlavu, dojel s kotoučem až do mezikruží a uklidil jej do prázdné svatyně domácích. Asistence: Clayton Keller a Travis Boyd.

58:59
    Crouse nejprve minul ze středního pásma, Bjugstad odkrytou klec netrefuje střelou od pravého mantinelu.

58:39
    Keller obral Johansena a hosté vyráží k prázdné brance.

58:15
    Domácí jsou ale rychle zpět a to hned v šesti!

58:00
    Crouse doslova vytlačil hru ven z vlastního pásma.

57:38
    Zakázané uvolnění Arizony, která tak nemůže střídat.

57:24

57:00
    Kotouč se následně dostal zpět k Vejmelkovi, Stecher jej však vrátil zpět.

56:46
    McBain vyvezl puk až do útočného pásma.

Oddechový čas pro tým Nashville Predators.

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 25. Josi (Granlund, Duchene), 29. Sissons (Trenin, Jeannot) – 18. Schmaltz (Keller), 33. Crouse (Maccelli, Moser), 45. Crouse (Maccelli, Moser), 60. Fischer (Keller, Boyd)

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – McDonagh, Josi (C), Ekholm (A), Lauzon, Gravel, Fabbro – Niederreiter, Glass, Duchene – Tomasino, R. Johansen, Granlund (A) – Trenin, Sissons, Jeannot – Co. Smith, Pärssinen, Jankowski.
    Trenér: John Hynes

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Välimäki, Stecher, Nemeth, Moser, J. Brown, Söderström – Keller (A), Hayton, Schmaltz – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – N. Ritchie, Boyd, Fischer (A) – Mayo, McBain, Kassian.
    Trenér: Andre Tourigny

Rozhodčí: L'Ecuyer, Schlenker – Pancich, Johnson