Ottawa – Calgary 4:3 (po pr.) | Nashville – Arizona 2:4 (kon.) | Minnesota – Florida 1:2 (1:2 po s.n.)
Vancouver – Detroit 1:6 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 5:2 (kon.)

Filip Zadina (DET) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 10:53
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:06
    Filip Hronek (DET) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 21:43

1. Dylan Larkin (DET) 2+0
    2. Michael Rasmussen (DET) 0+2
    3. Robby Fabbri (DET) 1+1 (06:44:24)

Utkání sledovalo 18 465 diváků.

Ve třetí třetině se zápas definitivně přiklonil na stranu Red Wings, jejichž hra v posledních minutách připomínala spíše exhibici, s obranou domácích si dělali doslova co chtěli. Nakonec z toho byly tři góly v Deliově brance. Na samém konci jsme se ještě dočkali kuriózního momentu, když Husso posunul branku před dotírajícím útočníkem, a vzhledem k tomu, že tak učinil v poslední minutě, bylo nařízeno trestné střílení. To ale Phillip Di Giuseppe neproměnil, Red Wings si tak z Vancouveru odvážejí výhru 1:6.

59:00 Di Giuseppe trestné střílení neproměnil.

59:00
    K trestnému střílení se rozjel Phillip Di Giuseppe, jenž svoji pomalou jízdu zakončil střelou do levé tyče!

59:00
    O tomto pravidle se slyší málokdy! Ville Husso pokazil rozehrávku za brankou a před dotírajícím útočníkem úmyslně posunul branku. Vzhledem k tomu, že jsme v poslední minutě utkání, se nařizuje trestné střílení!

58:11
    Andrej Kuzmenko bekhendem zpoza branky našel ve slotu Petterssona, nicméně tomu se vystřelit nepodařilo, zase se k němu natěsno sjeli bránící protihráči.

57:10
    Dakota Joshua byl ve středním pásmu pod velkým tlakem, a tak jen bekhendem posunul puk k brance. Ville Husso pak svým spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou.

56:28
    Phillip Di Giuseppe byl adresátem přihrávky do středního pásma, kde jej ale ramenem rozhodil Hronek, jenž mu znemožnil úspěšný přijetí puku.

55:55
    Canucks ještě využili dobíhající náznak tlaku a dokázali i vystřelit. Nikterak nebezpečný projektil ale Husso přizvedl do ochranné sítě.

55:25

54:47
    Přesilovková klasika v podání domácích – Hughes se do puku opřel na modré, ale ten dnes snad hraje poslepu, protože jeho střely ustavičně létají úplně mimo.

54:26
    Až nyní se po četných nezdarech podařilo Canucks usadit v útočné třetině.

53:56
    Elias Pettersson zavezl puk do útočného pásma, ale u pravého mantinelu narazil jen na pevnou obranu soupeře, která opět vyhazuje.

53:45
    Red Wings se ihned na startu oslabení podařilo vyhodit.

53:25
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Filip Hronek – 2 min., držení.

53:07
    Hughes po levém mantinelu vysunul rozjetého Garlanda, jenž ale s pukem skončil v rohu, odkud góly většinou nepadají.

Jakub Ruč

Branky a nahrávky: 22. Dries (Garland, Kuzmenko) – 11. Larkin (Seider), 20. Larkin (Fabbri, Bertuzzi), 29. Fabbri (Rasmussen, Copp), 41. Lindström (Rasmussen, Copp), 46. P. Suter (Sundqvist, Lindström), 48. Berggren (Veleno, Hronek)

Vancouver Canucks: Delia (S. Martin) – Bear, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson (A), Stillman, T. Myers – Boeser, E. Pettersson (A), Beauvillier – Garland, J. Miller, Podkolzin – Kuzmenko, Dries, Joshua – Lazar, Aman, Di Giuseppe.
    Trenér: Rick Tocchet

Detroit Red Wings: Husso (Hellberg) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Oesterle, Hägg, Lindström – Kubalík, Larkin (C), Bertuzzi – Fabbri, Copp, Rasmussen – Perron (A), Veleno, Berggren – Sundqvist, P. Suter, Zadina.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Sandlak, Rank – Gibbons, Murchison

Diváci: 18 465