Ottawa – Calgary 4:3 (po pr.) | Nashville – Arizona 2:4 (kon.) | Minnesota – Florida 1:2 (1:2 po s.n.)
Vancouver – Detroit 1:6 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 5:2 (kon.)
Los Angeles Kings
5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Buffalo Sabres
Úterý 14.02.2023, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké úterní ráno. (07:13:14)

Statistika
    Střely na bránu: 28 – 29 | Přesilová hra: 2/3 – 1/5 | Trestné minuty: 12 – 8

Pheonix Copley (LAK) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 60:00
    Craig Anderson (BUF) – 23 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,1 %, odchytal 59:45

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu žádný český ani slovenský hokejista nezasáhl.

1. Viktor Arvidsson (LAK) 1+2
    2. Phillip Danault (LAK) 0+3
    3. Sean Walker (LAK) 1+0

Zápas skončil, Los Angeles se raduje z domácího vítězství 5:2 nad Buffalem.

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, oba týmy se snažily útočit, ale až na jednu výjimku jsme žádné velké šance na obou stranách neviděli. Tou jedinou výjimkou byla střela Durziho od modré, která skončila na tyči branky Buffala. Hosté měli k dispozici dvě přesilovky, ale ani jedna se jim nepovedla.

Druhá třtina přinesla hned čtyři branky a všechny v podání domácího týmu, ačkoliv více ze hry měli většinu času hosté. Los Angeles otevřelo skóre v oslabení, když se trefil Adrian Kempe. Následovala bleskově využitá přesilovka v podání Arthura Kaliyeva a pak dva slepené góly na konci druhé třetiny z hokejek obránců. Nejprve se od modré čáry prosadil Sean Walker a krátce po něm překonal Andersona také Matt Roy.

Ve třetí třetině domácí využili další přesilovku, tentokrát byl střelcem branky Viktor Arvidsson, který dorazil puk za dezorientovaného Andersona. Buffalo poté dvěma brankami zmírnilo svou porážku, nejprve se trefil Dylan Cozens a poté ještě v přesilovce Peyton Krebs.

59:24
    Kopitar dostal puk do jízdy do útočného pásma a hned vypálil, Andersona však překonat nedokázal.

58:50
    Domácí tým se dopustil zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Copleyem.

57:33
    Quinton Byfield se pěkně obtočil kolem obránce, ale pak střílel bekhendem v pádu a Anderson nakonec ani nemusel zasahovat.

56:56
    Mattias Samuelsson střílel z pravého kruhu, jeho pokus byl ovšem zablokovaný.
    55:09 Peyton KREBS - 5:2

55:09
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovku a snižují na 2:5! Olofsson už měl pozici na střelu z mezikruží, místo toho ale chytrou přihrávkou našel PEYTONA KREBSE, který nasměroval puk do odkryté branky. Asistence: Victor Olofsson, Casey Mittelstadt.

54:05
    Rozhodčí budou za potyčku v útočném pásmu Buffala trestat na obou stranách stejně, Alex Iafallo a Dylan Cozens jsou vyloučeni za hrubost. Tresty se vykrátí, pokračuje tedy přesilovka Buffala.

54:05
    Po další střele Buffala už Copley zasahoval a kotouč si ponechal u sebe. Následovala potyčka hned několika hráčů obou týmů.

53:55
    Dahlin dvakrát krátce po sobě vystřelil, ale ani jeden jeho pokus neprošel na braku Los Angeles.

53:21
    Viktor Arvidsson při snaze vybojovat puk sekl protihráče do ruky a jde na trestnou lavici.

52:53
    Buffalo i přesto, že stále prohrává o čtyři branky, vůbec nic nevzdává a dál dostává hokejisty Los Angeles pod tlak.

51:46
    Hosté se znovu dostali do šance, ale tentokrát už byl Pheonix Copley na svém místě a nedovolil z blízka skórovat Okposoovi.
    50:18 Dylan COZENS - 5:1

50:18
    Čisté konto pro Copleyho to dnes nebude, Buffalo snižuje na 1:5. Olofsson vyslal přihrávkou do šance DYLANA COZENSE, kterému sice třela moc nesedla, ale to Copleyho docela zaskočilo a kotouč si po odrazu od jeho betonu našel cestu do sítě. Asistence: Victor Olofsson, Casey Mittelstadt.

49:26
    Další šance Moorea, tentokrát po přihrávce Arvidssona. A znovu z tohoto souboje vyšel lépe brankář Sabres.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 30. Kempe (Lizotte), 33. Kaliyev (Danault, Arvidsson), 39. Se. Walker (Danault, Arvidsson), 40. M. Roy (Kempe, Byfield), 46. Arvidsson (Danault, Durzi) – 51. Cozens (V. Olofsson, Mittelstadt), 56. Krebs (V. Olofsson, Mittelstadt)

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Anderson-Dolan.
    Trenér: McLellan

Buffalo Sabres: C. Anderson (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Cozens, J. Skinner – Okposo (C), Ta. Thompson, Mittelstadt – V. Olofsson, Jost, Asplund – Quinn, Krebs, Girgensons (A).
    Trenér: Granato

Rozhodčí: O’Rourke, Syvret – Apperson, Fournier