Litoměřice – Zlín 1:4 (kon.) | Třebíč – Poruba 2011 5:3 (kon.) | Prostějov – Vsetín 5:2 (kon.)
Slavia – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Kolín – Pardubice B 4:2 (kon.) | Přerov – Šumperk 8:5 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 15.02.2023, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • 47. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ve 47. kole zajíždí Poruba na led Třebíče. Půjde o souboj dvou týmů z čela tabulky. Týmy se potkají v letošní sezoně počtvrté, první utkání zvládla Poruba na domácím ledě 1:0. Ve druhém utkáni se hrálo v Třebíči, která zvítězila 2:0, třetí vzájemné utkání zvládla lépe znova Třebíč, tentokráte vyhrála na ledě Poruby 4:2.

Poruba se nachází na 2. místě tabulky se ziskem 84 bodů. Na první místo ztrácí 5 bodů. Poruba má nejlepší útok z celé soutěže, který se prosadil celkem 147x, Poruba inkasovala 115 branek. Neproduktivnějším hráčem Poruby je Aaron Berisha, který dal ve 41 zápasech 17 branek, plus zapsal stejný počet asistencí. Stejně branek jako Berisha má na svém kontě i Tomáš Šoustal.

Domácí tým vévodí celé Chance lize, když má 5 bodový náskok právě na Porubu. Třebíč má výbornou defenzivu, jako jediná ještě neinkasovala více jak 100 branek, konkrétně dostala 99 branek. Hokejisté Třebíče se přesně trefili 126x. Nejproduktivnějším hráčem je Martin Dočekal, který je rovněž nejproduktivnějším hráčem celé ligy. Dočekal nasbíral 52 bodů za bilanci 23+29. /tok Třebíče ještě táhnou zejména Ladislav Bittner a Matěj Psota.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Tureček, Bořuta, Vodička, Forman, Poizl – Psota, Bittner (C), Dočekal (A) – Ferda (A), Malý, Klímek – I. Sedláček, D. Michálek, Pšenička – Mat. Novák, Maty. Svoboda, Šilhavý – Vodný.

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Urbanec (C), Voráček, Doudera, Lemcke, Klimíček, A. Sedlák – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Brodek, Karafiát, Dufek – Šlahař, Střondala, Hrníčko – Lednický, Toman, Bernovský.

00:01

00:20
    Bittner zkazil rozehrávku, zakázané uvolnění Poruby.

00:23
    Střela od mantinelu Patrika Urbance nenadělala problémy Jekelovi.

0:47
    Střondala hledal před brankou Hrníčka, který ale nezakončil.

0:54
    Střelu Šlahaře po ledě vyrazil Jekel betonem.

1:37
    Třebíč vysoko napadá, zatím ale hraje s pukem jen Poruba.

2:01
    Poizlovo nahození skryl v lapačce Bláha.

2:32
    Třebíčká snaha nevedla k žádnému ohrožení branky.

3:08
    Šoustal nabil na modrou Douderovi, který minul levou tyč Jekelovy branky.

3:57
    Šlahař přebral puk na modré čáře a nabruslil si až ke střele z mezikruží, Šlahař mířil do pravého horního rohu, Jekel ale vyrazil puk lapačkou.

4:19
    Bořuta nahazoval puk na branku, žádný z jeho spoluhráčů ale nebyl před brankou, a tak Bláha na puk viděl.

4:56
    Poruba nezvládla přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.

5:37
    Tomáš Šoustal se blýsknul pěknou individuální akcí, kdy objel branku a chtěl zasunout kotouč do prázdné branky, jeden z obránců mu však do zakončení vložil hůl.

6:15
    Oba týmy hrají v plném počtu.

6:54
    Bořuta pálil dvakrát v krátkém sledu, obě střely byly zblokovány.

7:13
    Další ofsajd Poruby.

7:37
    Vodička nahazoval puk od modré čáry na Bláhu, ten včas sklapl betony a vyrazil puk do rohu kluziště.

8:05
    Poruba právě vstřelila branku!
    Daniel Hrníčko svou střelou trefil jen obránce, puk se ale dostal k Jakubu Šlhařovi, který ho poslal mezi betony Jekela do branky.
    Asistence: Dominik Hrníčko, Vojtěch Střondala
    8:05 Jakub ŠLAHAŘ - 0:1

8:27
    Antonín Bořuta – 2 min., hákování.

9:26
    Hrníčko se dostal k dorážce, trefil však jen betony Jekela.

10:27

10:37
    Klimíček hledal před brankou na teč Lemckeho, který ale netrefil puk.

10:51
    Na druhé straně pálil Dočekal do výstroje Bláhy.

11:24
    Šilhavého tvrdou střelu vyrazil Bláha ramenem.

11:48
    Třebíč bude hrát přesilovky, ve výhodě to zkoušel Forman, jeho střela byla zblokována.

11:51
    Jan Bernovský – 2 min., podrážení.

12:07
    Poruba se osvobozuje.

12:57
    Třebíč zamkla Porubu, avšak chybí střelba.

13:25
    V oslabení ujel Hrníčko, který střelou na zadní tyč trefil Jekelův beton.

13:51

14:03
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    David Michálek objel branku a chtěl zasunout kotouč do branky. Bláha jeho pokus vyrazil betony jen před Tomáše Pšeničku, který už měl před sebou jednoduchou práci.
    Asistence: David Michálek
    14:03 Tomáš PŠENIČKA - 1:1

14:26
    Dufkova střela od levého mantinelu nemohla nadělat Jekelovi problémy.

15:04
    Šlahař našel před brankou Střondalu, který byl ale příliš blízko Jekelovi, a tak nedokázal dostat puk do branky.

15:48
    Douderovo nahození si našel Jekel a chytil puk do lapačky.

16:43
    Jekel opět přerušuje hru.

17:20
    Vojtěch Šilhavý – 2 min., podrážení.

17:40
    Šoustalovu přihrávku na Gřeše srazil Dočekal až k Jekelovi.

17:58
    Třebíč vyhazuje až k Bláhovi.

18:17
    Třebíč se opět osvobozuje.

18:50
    Střondala dostal nabito na pravý kruh, puk ale netrefil. Střondala měl před sebou poloprázdnou branku.

19:33
    Michálek našel najetého Vodného před brankou, který zakončoval z první. Bláha vyrazil střelu ramenem.

20:00

První třetina končí. V 9. minutě otevřel skóre Jakub Šlahař. V 15. minutě jsme viděl vyrovnání z hokejky Tomáše Pšeničky. Poté byli k vidění další velké šance, ale další branku jsme již v první části neviděli.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:01

20:22
    Ofsajd Poruby.

20:50
    Dočekal vystřelil zápěstím přes obránce těsně nad břevno.

21:55
    Malý hledal před brankou Klímka, ten byl ale dobře obsazen, puk k němu nedošel.

22:48
    Na začátku druhé třetiny sledujeme spíše boj, než abychom viděli nějaké šance ke skórování.

23:36
    Puk je na střídačce Poruby. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:52
    Ladislav Bittner našel zpoza branky přesně čepel hole MARTINA DOČEKALA, který zamířil z první mezi betony Dočekala.
    Asistence: Ladislav Bittner, Matěj Psota
    23:52 Martin DOČEKAL - 2:1

24:17
    Ferda trefil střelou zápěstím levou tyč Bláhovy branky.

25:07
    Dufek si nerozuměl s Voráčkem, a tak Poruba musí vyklidit útočné pásmo.

25:54
    Střela Matěje Nováka z nepřipravené pozice končí v ochranné síti.

26:27
    Elitní útok Třebíče opět zamkl Porubu v obranném pásmu, výsledkem byla tvrdá střela Bořuty. Bláha ale puk celou dobu vidětl, a tak jej chytil.

27:05
    Ofsajd Poruby, následuje komerční přestávka.

27:28
    Dufkovu nebezpečnou střelu z pravého kruhu vyrazil Jekel maskou do ochranné sítě.

27:32
    Lemckeho střelu tahem od modré ukryl Jekel v lapačce.

28:27
    Klimíček drží puk a hosté střídají.

29:27
    Gřeš hledal před brankou Pšeničku, toho však Forman dobře pokryl.

30:26
    David Michálek vyslal střelu bekhendem jen do betonů Bláhy. Hra se nyní trochu uklidnila a nevidíme žádné šance.

30:52
    Dufkovu střelu přes obránce si na poslední chvíli našel Pavel Jekel.

31:09
    Bittner si položil bekhendovou kličkou Bláhu, ale trefil jen jeho beton. Dorážku už měl z velkého úhlu, branku tak netrefil. Následně byla posunutá branka.

31:42
    Adam Sedlák – 2 min., krosček.

31:47
    Bořutovo nahození tečoval Vodný ve slotu jen do výstroje Bláhy.

32:36
    Vodný nepřihrál přesně Bořutovi na modrou čáru.

33:09
    Hrníčko vyhazuje přes všechny čáry.

33:40
    David Michálek – 2 min., podrážení.

33:54
    Dočekal hledal v oslabení před brankou Malého, ten se k zakončení nedostal a následně posunul branku.

34:20
    Šlahařoa střela zápěstím od modré nemohla nadělat Jekelovi problémy. Po vstřelené brance Třebíče jsme toho zatím ve druhé části moc neviděli.

34:47
    Lemcke se dostal k dvou dorážkám před brankou, obě střely si však Jekel pohlídal.

35:40

36:06
    Střela Lednického nadělala menší problémy Jekelovi, nakonec však třebíčský brankář puk s pomocí obránců ukryl v lapačce.

36:20
    Bláha nahrál puk jen Sedláčkovi, který ale trestuhodně netrefil prázdnou branku.

37:26
    Matyáš Svoboda – 5 min., bitka.

Justin Lemcke – 5 min., bitka, odpyká Jiří Brodek.

38:04
    Gřeš zkazil rodící se přečíslení nepřesnou přihrávkou na Šoustala.

38:32
    Bořuta hledal přihrávkou před brankou Dočekala, kterému ale zablokoval hůl Machovec.

38:53
    Adam Sedlák – 2 min., hákování.

40:00

Ve druhé části jsme viděli jednu branku, když zakončil pěknou souhru elitního útoku Třebíče Martin Dočekal.

Další třetina začne přibližně v 19:20.

40:01

40:13
    Třebíč pokračuje v přesilovce, elitní formace už je opět usazena v útočném pásmu.

40:36
    Bořutovo nahození tečoval Psota do ochranné sítě.

40:53

41:35
    Hrníčkova tvrdá střela prolétla těsně kolem levé tyče.

41:50
    DOMINIK HRNÍČKO dostal puk ve středním pásmu, nabruslil si do útočného pásma, kde se rozhod vystřelit přes obránce, k překvapení všech skončil puk za zády Jekela. Třebíčský brankář si tuto branku za rámeček rozhhodně nedá.
    41:50 Dominik HRNÍČKO - 2:2

42:37
    Daniel Poizl dostal nabito zpoza branky, jeho střelu vyrazil Bláha betonem jen před DAVIDA MICHÁLKA, který poslal puk do prázdné bfranky.
    Asistence: Daniel Poizl, Ivo Sedláček
    42:37 David MICHÁLEK - 3:2

43:25
    Bittnerova střela se odrazila od zadního mantinelu k MATĚJU PSOTOVI, který poslal puk zpátky do brankoviště. Bláha si srazil puk za brankovou čáru betonem.
    Asistence: Ladislav Bittner
    43:25 Matěj PSOTA - 4:2

44:57
    Novákova střela nebyla přesná, Bláha nemusel zasahovat.

45:37
    Nebezpečné nahození Dufka nebezpečně tečoval Karifiát, jeho tečovaný puk proskákal kolem levé tyče.

46:17
    Martin Dočekal se dostal do velké šance po přiťuknutí Psoty. Střela Dočekala z prostoru slotu po ledě skončila vedle tyče.

46:48
    Gřešova rozehrávka nebyla přesná, píská se icing.

47:16
    Tomáš Šoustal – 2 min., sekání,
    Lukáš Doudera – 2 min., vysoká hůl.

47:16
    Šoustalovi na trestné lavici přišli vynadat domácí fanoušci, útočník Poruby si nenechá nic líbit a diskutuje s nimi. Situaci musí uklidňovat pořadatelé.

47:16
    Třebíč bude hrát 2 minuty přesilovku pět na tři.

47:52
    Vachovcovi se povedlo vyhodit.

48:18
    Ladislav Bittner měl dostatek času při střele ve slotu, Bittner však branku přestřelil.

49:16

49:32
    Formanovo nahození nedokázal Ferda tečovat. Přesilovka se domácím moc nepovedla, bylo to hodně statické bez střelby.

50:43
    Voráček rozjíždí další útočnou akci od své branky.

51:10
    Třebíč bude hrát za chvíli další přesilovku. Domácí mají výhodu.

51:32
    Dominik Hrníčko – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku,
    Jiří Brodek – 2 min., krosček.

51:32
    Další dvouminutová přesilovka 5/3 pro Třebíč.

52:01
    Tvrdá rána po ledě od Bořuty minula pravou tyčku Bláhovy branky.

52:08
    Justin Lemcke ujel v oslabení a jel sám na Jekela. Lemcke zvolil zakončení mezi betony, třebíčský brankář si však s tímto zakončením poradil.

52:57
    Poruba se opět osvobozuje.

53:32

53:37
    Sedláček v závěru přesilovky ještě vypálil z dobré pozice. Bláha však předvedl pohotový zákrok vyrážečkou.

54:07
    Klimíček prošel až před Jekela, jeho zakončení však scházela přesnost.

54:37
    Zaváhání Poizla nevyužil Lednický, který se ztrátou třebíčského obránce vůbec nepočítal.

55:08
    Ofsajd Poruby. Následuje komerční přestávka.

55:26
    Lemcke hledal před brankou na teč Šlahaře, který netrefil puk.

55:40
    Jakub Malý – 2 min., podrážení.

55:50
    Třebíč se osvobozuje.

56:20
    Šoustal tvrdou střelou trefil jen Vodného, který následně vyhazuje.

56:59
    Šlahař špatně přihrál na modrou čáru, výsledkem je ofsajd.

57:23

57:41
    JAKUB ŠLAHAŘ měl po přiťuknutí od Střondaly před sebou prázdnou branku, kterou také trefil. Šlahař si zapisuje druhou branku a dramatizuje průběh utkání.

58:04
    Dočekal chtěl trefit ze svého pásma prázdnou branku, což se mu nepovedlo a je z toho zakázané uvolnění.

58:24
    Tentokráte už to MARTINU DOČEKALOVI vyšlo. Michal Vodný získal v obranném pásmu puk a předal ho Dočekalovi, který nabral rychlost a dovezl ho až do branky.
    Asistence: Michal Vodný, Ladislav Bittner
    58:24 Martin DOČEKAL - 5:3

59:25
    Poruba nahazuje do útočného pásma a hráči bojují o puk u mantinelu.

Ve třetí části jsme viděli 5 branek. Konečné skóre utkání je 5:3 pro Třebíč. Porubě se povedlo zezačátku třetí třetiny vyrovnat zásluhou Hrníčka, o minutu později ale vrátil vedení zpět domácím Michálek, za minutu později na něj navázal Psota, poté měli domácí hokejisté k dispozici dvakrát dvouminutovou přesilovku 5/3, ani jednou ji však nevyužili, a tak přišel trest v 58. minutě, kdy snížil svou druhou brankou Šlahař. Výhru domácích pečetil trefou do prázdné branky Dočekal.

Ode mě je to dnes vše. Hezký večer! (20:05:37)

Adam Beneš

Branky a nahrávky: 15. Pšenička (D. Michálek), 24. Dočekal (Bittner, Psota), 43. D. Michálek (Poizl, I. Sedláček), 44. Psota (Bittner), 59. Dočekal (Vodný, Bittner) – 9. Šlahař (Hrníčko, Střondala), 42. Hrníčko, 58. Šlahař (Střondala, Dufek)