Litoměřice – Zlín 1:4 (kon.) | Třebíč – Poruba 2011 5:3 (kon.) | Prostějov – Vsetín 5:2 (kon.)
Slavia – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Kolín – Pardubice B 4:2 (kon.) | Přerov – Šumperk 8:5 (kon.)
HC Slavia Praha
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 15.02.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 47. kolo

A to je ode mě pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a někdy příště, napočtenou. (20:24:15)

Slavia tak ve velmi důležitém zápase poráží Frýdek-Místek 4:1.

Slavii se povedl dokonalý obrat zápasu. Ačkoliv po nevýrazné první třetině na obou stranách slávisté jako první inkasovali, po dvou minutách nepříznivého stavu dokázal vyrovnat Karel Klikorka. Poté se opět z přesilovky a z velmi podobné pozice prosadil také Tomáš Šmerha. V poslední dvacetiminutovce už červenobílí pouze kontrolovali vývoj zápasu a pojišťující góly přidali Lukáš Strnad a v poslední minutě do volné branky zpečetil výhru domácích také Robin Všetečka.

59:11 Robin VŠETEČKA - 4:1

59:11
    Slavia právě vstřelila branku!
    Až do kuchyně si sešívaní vykombinovali zřejmě rozhodující branku. Tomáš Knotek se na modré čáře zastavil a po několika vzájemných kombinacích zakončil z blízkosti ROBIN VŠETEČKA. Asistence: Tomáš Knotek

57:54

57:39
    Málek několika zákroky drží Slavii. Po poslední akci je přerušená hra.

Oddechový čas pro tým HC Frýdek-Místek.

57:01
    Slávisté se na chvíli osvobodili z obranné třetiny, teď už ale opět musí bránit.

56:26
    Štěpán Havránek zakončil kombinaci hostů od modré čáry, Málek chytá.

55:55
    Frýdek-Místek zkusí powerplay.

55:54
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Lukáš Strnad – 2 min., podrážení.

55:31
    Dušan Žovinec si najel podél levého mantinelu a vystřelil. Švančara jeho střelu vyráží ramenem.

54:52
    Šmerha našel osamoceného Robina Všetečku, který zrovna vjížděl do útočné třetiny. Střela, kterou domácí snajpr vyslal, byla sražená.

53:31
    Jakub Teper dostal nahrávku na levou stranu kluziště, kterou bez přípravy vystřelil. Jeho rána těsně minula levou tyč Málkovy branky.
    51:19 Lukáš STRNAD - 3:1

51:19
    LUKÁŠ STRNAD si s pukem najel v mezikruží a následně vystřelil. Před brankářem Švančarou bylo spoustu hráčů a přes vytvořenou clonu nestačil zareagovat. Asistence: Michal Simon.

50:50
    Oskar Haas vystřelil z otočky v oblasti modré čáry. Střela byla sražená do ochranné síťe a hra se proto přerušuje.

Filip Schuster

Branky a nahrávky: 30. Klikorka (Šmerha, Knotek), 37. Šmerha (Klikorka), 52. Strnad (Simon), 60. Všetečka (Knotek) – 28. Haas (Klimša)

HC Slavia Praha: Málek (Volevecký) – Klikorka, Hejda, Žovinec, Matyáš, Barák (A), Szathmáry, D. Němeček – L. Stehlík, Žejdl (A), Kulda – Všetečka, Knotek (C), Šmerha – Mrňa, Kern, J. Brož – Krliš, Simon, Strnad.
    Trenér: Daniel Tvrzník

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Š. Havránek, Teper (C), Zeleňák, J. Michálek, Sova, Žůrek, Homola – Svačina (A), A. Zeman, Macháček – Doktor, Vrdlovec (A), Dostálek – Hotěk, Haas, Klimša – Geidl, Matěj, Ramik.
    Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Kotlík, Maňák