Washington – Carolina 2:3 (kon.) | Montreal – Chicago 4:0 (kon.) | Columbus – New Jersey 2:3 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Florida 6:2 (kon.) | Winnipeg – Seattle 3:2 (2:0 po s.n.)
Dallas – Boston 2:3 (po pr.) | Colorado – Tampa 3:4 (0:1 po s.n.) | San Jose – Pittsburgh 1:3 (kon.)

2. David Savard (MTL) 1+0
    3. Michael Matheson (MTL) 0+0 (03:42:16)

Statistiky:
    Střely na bránu: 31 – 22 | Přesilová hra: 1/3 – 0/4 | Trestné minuty: 28 – 16

Hokejisté Montrealu vítězí nad Chicagem nakonec jasně 4:0. Prvních 40 minut jsme přitom sledovali vyrovnané utkání. Domácí vedli 1:0 po přesilovkové trefě Justina Barrona z 9. minuty. Ve třetí části však Habs soupeře herně přejeli a třemi zásahy skóre navýšili do konečné podoby. Vše odstartoval ve 46. minutě Joel Armia, který zakončil krásnou spolupráci s Drouinem a Dvorakem. Poté vymetl horní růžek obránce David Savard a o poslední změnu stavu se postarala opět trojice Drouin – Armia a tentokrát zakončující Christian Dvorak. Gólman habs Jake Allen zneškodnil všech 22 střel soupeře a může slavit první nulu v sezóně.

59:59
    Hosté se v závěru zápasu snažili alespoň o vstřelení čestného gólu, ovšem Allen zneškodnil i závěrečné střely Laffertyho a Kurasheva a může slavit čisté konto!

59:36
    Jake Allen uhájil čisté konto proti dobré střele Philippa Kurasheva.

59:18
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Michael Pezzetta – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Reese Johnson – 2 min., bitka.

59:18
    Reese Johnson se pustil do bitky s Michaelem Pezzettou, který ho ale srazil k zemi a s rukama nad hlavou to slaví s fanoušky Montrealu!

59:01
    Ohlášena závěrečná minuta třetí třetiny a celého utkání.

58:36
    Velmi dobré střídání čtvrté lajny Montrealu! Stauber vychytal výtečným zákrokem Alexe Belzileho.

58:00
    Dvě minuty do konce. Zápas se už spíše dohrává.

57:23
    Kirby Dach byl v útočném pásmu dříve než puk. Pískán ofsajd.

56:44
    Patrick Kane manévroval s pukem na pravém křídle. Rychle s ním zakvedlal a posílal ho před branku. Tam byl spoluhráč, ale také připravená obrana Montrealu.

56:08
    Hosté v postavení mimo hru. Poslední reklamní pauza tohoto duelu.

55:16
    Suzuki připravil další šanci pro Mikea Hoffmana. Ten ani nyní nedokázal skórovat.

54:41
    Na Katchouka si ve středním pásmu počíhal Johnny Kovacevic, který hostujícího útočníka čistě poslal k ledu.

54:06
    Střelu Caleba Jonese pokryl Allen, který přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

53:36
    Další krásná akce Montrealu! Dadonov si vyměnil puk s Dachem a ještě posunul kotouč před branku na Mikea Hoffmana. Ten se pokusil překonat Staubera forhendovou kličkou, ovšem brankář hostí puk zastavil pravým betonem!

52:40
    Blackhawks ve třetí třetině zcela odpadli. Domácím se daří a užívají si utkání před spokojenými tribunami.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. J. Barron (Drouin, Dadonov), 46. Armia (Drouin, Dvorak), 51. Savard (Belzile, Harris), 52. Dvorak (Armia, Drouin)

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – J. Barron, Matheson, Savard (A), Harris, Kovacevic, Wideman – Jos. Anderson (A), Suzuki (C), Harvey-Pinard – Hoffman, Dach, Dadonov – Armia, Dvorak, Drouin – Ylönen, Belzile, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Chicago Blackhawks: Stauber (Mrázek) – S. Jones (A), McCabe, Murphy (A), J. Johnson, C. Jones, Tinordi – P. Kane (A), Dickinson, T. Johnson – Raddysh, Domi, Kurashev – Blackwell, Lafferty, Athanasiou – R. Johnson, Entwistle, Katchouk.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Markovic, Chmielewski – Nansen, Deschamps

Diváci: 21 105