Washington – Carolina 2:3 (kon.) | Montreal – Chicago 4:0 (kon.) | Columbus – New Jersey 2:3 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Florida 6:2 (kon.) | Winnipeg – Seattle 3:2 (2:0 po s.n.)
Dallas – Boston 2:3 (po pr.) | Colorado – Tampa 3:4 (0:1 po s.n.) | San Jose – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Boston Bruins
Středa 15.02.2023, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:27:49)

3. Jason Robertson (DAL) 1+1

Boston tedy urval bonusový bod za výhru v prodloužení, když o výhře hostí rozhodl Pastrňák. Dallas naopak potvrdil, že prodloužení prostě vyhrát neumí, ikdyž k tomu měl velkou šanci, jelikož domácí hokejisté hráli i přesilovou hru.

Boston Bruins tedy nakonec porazil Dallas Stars 3:2 po prodloužení.

63:44 David PASTRŇÁK - 2:3

63:44
    Boston právě vstřelil branku!
    Bruins nakonec slaví vítězství v prodloužení, když se McAvoyovi podařilo křižně nahrát puk na DAVIDA PASTRŇÁKA, který pohotovou střelou překonal Oettingera. Asistence: Charlie McAvoy, Pavel Zacha.

63:24
    Johnston vystřelil ze středu útočného pásma a Ullmark jeho střelu vyrazil za svou klec.

62:37
    Boston zvládl své oslabení a Marchand se vrací zpět do hry.

61:57
    Po zblokované střele Pavelského se Bostonu podařilo dostat puk z obranného pásma.

61:45
    Heiskanenovu střelu z modré čáry chtěl tečovat Pavelski, ale kotouč netrefil, a ten tak skončil v lapačce Ullmarka.

61:38
    Roberston vyslal další střelu směrem na hostující bránu, kde si Ullmark nebyl nějak extra jistý, zda ho má ve své výstroji, ale rozhodčí nakonec přerušili hru.

61:21
    Hintz se svou střelou snažil překvapit Ullmarka, ale kotouč se jen odrazil od jeho betonů.

60:50
    Pavelski dostal nabito na levou stranu, kde mířil k bližší tyči, ale Ullmark se stihl přesunout.

60:32
    Domácí trenér Peter DeBoer si samozřejmě vzal oddechový čas.

60:32
    Dallas bude hrát přesilovou hru, protože Brad Marchand (BOS) nedovoleně bránil Seguina, který by jinak zřejmě šel do samostatného úniku.

60:14
    Jako první se do útoku vydali domácí, když Heiskanen svou střelu nevměstnal mezi tři tyče.

60:01

Bostonu se v závěrečné třetině podařilo poslat zápas do prodloužení, když se o vyrovnání tohoto střetnutí postaral český útočník Zacha, který milimetrovou střelou k vzdálenější tyči prostřelil Oettingera.

Bitva dvou nejlepších týmů svých konferencí tedy musí jít za stavu 2:2 do prodloužení.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 14. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 25. J. Robertson (Pavelski) – 11. Hall (H. Lindholm, Krejčí), 51. Zacha (Carlo, Pastrňák), 64. Pastrňák (McAvoy, Zacha)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, C. Miller, Lindell, Hakanpää, Lundkvist, R. Suter – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Faksa, Seguin – Ja. Benn, W. Johnston, Dellandrea – Studenič, Glendening, Gurjanov.
    Trenér: Peter DeBoer

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Forbort, Clifton – Marchand, Bergeron, Pastrňák – Hall, Krejčí, Zacha – N. Foligno, Coyle, Cr. Smith – Greer, Frederic, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: L´Ecuyer, Schlenker – Pancich, Johnson

Diváci: 18 532