Washington – Carolina 2:3 (kon.) | Montreal – Chicago 4:0 (kon.) | Columbus – New Jersey 2:3 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Florida 6:2 (kon.) | Winnipeg – Seattle 3:2 (2:0 po s.n.)
Dallas – Boston 2:3 (po pr.) | Colorado – Tampa 3:4 (0:1 po s.n.) | San Jose – Pittsburgh 1:3 (kon.)
San Jose Sharks
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Středa 15.02.2023, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy San Jose Sharks a Pittsburgh Penguins. Zápas se odehraje v SAP Center v San Jose.

San Jose nepatří v posledních letech mezi týmy, které by mohly v NHL bojovat o nejvyšší příčky, tým bude potřebovat projít omlazením a přestavbou, aby mohl být v budoucnu konkurenceschopný. Není tak žádným překvapením, že Sharks letos do play-off nepostoupí. Po 54 odehraných zápasech mají na kontě jen 45 bodů a nachází se na sedmém místě Pacifické divize a na třináctém místě Západní konference. Aktuální forma San Jose ale není špatná, z posledních čtyř utkání třikrát vyhráli, naposledy 4:1 na ledě Washingtonu.

Pittsburgh sice rovněž disponuje velmi zkušeným týmem, který bude časem potřebovat omladit, ale zatím se Penguins daří držet krok a i když mezi hlavní aspiranty na Stanley Cup nepatří, do play-off by postoupit mohli. Momentálně se Pittsburgh nachází po 52 odehraných zápasech s 61 body na posledním pátém postupovém místě v Metropolitní divizi a v celé Východní konferenci mu náleží osmé místo. Pittsburgh se z posledních pěti utkání třikrát radoval z výhry, naposledy ale prohrál vysoko 0:6 na ledě Los Angeles.

Vzájemné zápasy

Jakožto týmy z rozdílných konferencí se tato dvě mužstva utkávají v základní části jen dvakrát za sezónu. První vzájemný duel skončil lépe pro San Jose, které vyhrálo na ledě Pittsburghu 6:4. Hvězdou zápasu byl Logan Couture, který zaznamenal pět bodů za dva góly a tři asistence. Domácím nepomohly ani dva góly a jedna asistence Jevgenije Malkina.

San Jose Sharks: Dell (Kähkönen) – E. Karlsson, Harrington, Benning, Vlasic, MacDonald, Ferraro (A) – Bonino (A), Hertl, Meier – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Gregor, Sturm, Lindblom – Labanc, Lorentz, J. Svečnikov.
    Trenér: Quinn

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.
    Trenér: Sullivan

Rozhodčí: Blandina, Skilliter – Apperson, Cormier.

Stadionem SAP Center už zní hymna Spojených států amerických, což znamená, že začátek utkání se už blíží.

Domácí San Jose dnes nastoupí ve svých tradičních zelených dresech, hráči Pittsburghu mají na sobě bílo-žluto-černé dresy.

00:01

00:11
    Domácí začínají velmi aktivně, krátce po startu zápasu vypálil Michael Eyssimont. Minul ale branku.

01:48
    Pittsburghu se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.

02:20
    Brankář San Jose Aaron Dell si připisuje první zákrok, vychytal střelu Joshe Archibalda z pravé strany.

03:45
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se tak bude před brankářem Caseym DeSmithem.

04:55
    Brock McGinn pouze jednou rukou posunul puk do útočného pásma a stejně jako jeho spoluhráči už míří na střídačku.

05:36
    Od modré čáry střílel obránce Marcus Pettersson, o pár centimetrů ale minul branku.

05:52
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté z první větší šance otevírají skóre zápasu! Od pravého mantinelu střílel Petry a přesně v ten okamžik také jemně natlačil obránce San Jose Karlsson na svého brankáře RICKARDA RAKELLA. Dell sice proti Petryho střele zasáhl, ale lehce se vychýlil z ideální pozice, a proto už nestačil na Rakellovu dorážku. Asistence: Jeff Petry, Sidney Crosby.
    05:52 Rickard RAKELL - 0:1

07:48
    Pozitivní vstup Pittsburghu do zápasu pokračuje, hosté jsou znovu usazení v útočném pásmu.

08:38
    Jake Guentzel se dostal v útočném pásmu ke kotouči po velké chybě San Jose v rozehrávce, Della ale ve velké šanci nepřekonal.

09:19
    Nepřesná přihrávka Penguins se proměnila na zakázané uvolnění.

09:46
    Timo Meier nebyl daleko vyrovnání, ale výborný zákrok proti jeho zakončení z bezprostřední blízkosti předvedl Casey DeSmith.

10:58
    Michael Eyssimont se rychle vytočil před branku, ale DeSmitha nepřekvapil, ten měl prostor u své leév tyče dobře pokrytý.

11:49
    Pierre-Olivier Joseph dostal puk do jízdy a z levé strany vypálil, brankáře Della ale nijak výrazně neohrozil.

12:43
    Nick Bonino se snažil v útočném pásmu vybojovat puk, ale je vyloučen na dvě minuty za hákování Josepha.

12:50
    Domácí začínají oslabení dobře, hned se jim povedlo vyhodit puk.

13:29
    Hosté znovu ztratili útočné pásmo a ještě se vůbec nedokázali usadit v útočné třetině.

13:58
    Tahle přesilovka se zatím Pittsburghu vůbec nedaří, první přesilovková formace už střídá.

14:43

15:19
    Marcus Pettersson dostal nabito na střelu od modré čáry, ale branku San Jose netrefil.

16:34
    Tentokrát střílel od modré čáry Chad Ruhwedel a ten sice branku Sharks trefil, Della ale nepřekonal.

17:37
    Pittsburgh se dostal do přečíslení dva na jednoho. Guentzel našel před brankou Crosbyho, ale ten střelu z první Della nepřekonal!

18:57
    Chad Ruhwedel nebezpečně střílel od modré čáry a pak přišla ještě dorážka Kasperiho Kapanena. Dell ale předvedl další vynikající zákrok.

19:53
    Domácí drží puk ve svém obranném pásmu a už se jen čeká na konec první třetiny.

20:00

První třetina je za námi, San Jose po ní na domácím ledě prohrává s Pittsburghem 0:1. Jednalo se však o velmi vyrovnanou třetinu, kdy šance na skórování měly oba týmy, ale ve většině případů vládli brankáři. Překonán byl pouze v šesté minutě Dell po dorážce Rickarda Rakella, poté co byl jemně kontaktován v brankovišti. Pittsburgh měl ještě k dispozici jednu přesilovku, ale ta mu vůbec nevyšla.

Střely na branku v první třetině: 10:9.

Druhá třetina začne přibližně v 5:28.

20:01

20:39
    Kasperi Kapanen si našel prostor na střelu, ale pouze bekhendem, kterým Della nepřekvapil.

21:42
    Z ostrého úhlu vystřelil z pravé strany Bryan Rust, ani jeho rána ale nenachytala Della na nedbalkách.

22:50
    Aktivita Pittsburghu na začátku druhé třetiny pokračuje, tentokrát pálil od modré Marcus Pettersson. Branku však netrefil.

23:51
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Logan Couture – 2 min., držení.

24:55
    Letang střílel z levé strany, ale výborného Della nepřekonal. Přihrávce Crosbyho před branku pak nikoho nenašla.

25:15
    Domácí dokázali vyhodit kotouč a první přesilovková formace Penguins už opouští ledovou plochu.

25:51

26:17
    Teddy Blueger se pěkně uvolňoval v útočném pásmu a dostal se až před branku Sharks, nakonec ale úplně ztratil rychlost a ani nezakončil.

28:06
    Po delší době zahrozili v útoku také domácí. Z pravého kruhu střílel Nico Sturm, ale nepřekonal De Smitha, který si připsal velmi jistý zákrok.

28:13
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Jeff Carter – 2 min., podrážení.

29:15
    Hráči Pittsburghu dokázali vyhodit kotouč do bezpečí.

29:49
    Hráčům San Jose se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.

30:13

31:12
    Marcus Pettersson je zatím dnes velmi střelecky aktivní a nyní znovu vyzkoušel pozornost brankáře Sharks Aarona Della.

31:33
    Hosté zvyšují své vedení na 2:0! Prosazuje se JAKE GUENTZEL, který sice střílel po Crosbyho přihrávce už vlastně z mínusového úhlu, ale po odrazu od Dellova betonu se puk dostal do jeho branky. Asistence: Sidney Crosby, Rickard Rakell.
    31:33 Jake GUENTZEL - 0:2

32:54
    Gregor zavezl kotouč do útočného pásma, ae tam poté jeho spoluhráči puk ztratili.

34:44
    Timo Meier prudce nahazoval puk před branku Penguins, ale žádného ze svých spoluhráčů v tomto prostoru nenalezl.

35:50
    Vlasic dostal přihrávku od Coutura a měl dostatek prostoru na střelu. DeSmith ale na jeho ránu dobře viděl a kotouč v pohodě pokryl.

36:36
    Noah Gregor – 2 min., podrážení.

37:14
    Přesilovky zatím dnes hostům moc nejdou. I nyní se San Jose zatím bez problému brání.

37:53
    Domácí dokonce zahrozili i v oslabení, ale skvěle vše předvídal brankář DeSmith a hokejkou srazil přihrávku, která směřovala před jeho branku.

38:36

39:26
    Rickard Rakell – 2 min., sekání.

39:52
    Pittsburgh vyhodil kotouč a druhá třetina už se chýlí ke konci.

40:00

Druhá třetina je minulostí, San Jose prohrává doma s Pittsburghem 0:2. Také ve druhé třetině padla jedna branka a znovu to byli hosté, kteří se z ní radovali. Druhou asistenci v zápase si připsal Crosby, který tentokrát našel Jakea Guentzela, který z ostrého úhlu díky odrazu od Dellova betonu poslal puk do sítě.

Střely na branku ve druhé třetině: 17:12.

Třetí třetina začne přibližně v 6:20.

40:01

40:24
    Pokračuje přesilovka San Jose, domácí se už usadili v útočném pásmu.

40:45
    Pittsburghu se povedlo vyhodit puk a oslabení už pro něj pomalu končí.

41:26

41:38
    San Jose se nepovedla rozehrávka a je z toho dokonce zakázané uvolnění.

42:59
    Jason Zucker tvrdě vypálil z nebezpečné pozice mezi kruhy, ale stav utkání se nemění, Dell dobře zasáhl.

43:59
    Teddy Blueger si sice našel prostor na zakončení, to ale na branku Penguins neprošlo, protože puk zablokoval Karlsson.

44:12
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou San Jose.

45:51
    Hosté byli nyní asi minutku pod tlakem, ale nakonec vše ustáli, byl to Malkin, který se dostal ke kotouči a vyvezl ho z obranného pásma.

46:56
    Podle statistik dnes tráví San Jose asi o dvě minuty více času v útočném pásmu než Pittsburgh. Hosté opravdu nehrají vůbec špatně, jen zatím nenašli recept na brankáře Caseyho DeSmitha.

48:04
    Matt Benning střílel zápěstím od modré čáry, ale ani on DeSmitha nepřekvapil, ten předvedl další zákrok, z něhož doslova sálala jistota.

49:16
    Nico Sturm předvedl dravý výpad do útočného pásma, ale když poté přihrával před branku, nenašel hokejku žádného ze svých spoluhráčů.

50:43
    Barabanov se sice v útočném pásmu ke kotouči nedostal, ale to se naopak povedlo Couturovi. Ten ale pak střílel z pravého kruhu nepřesně.

51:56
    Hertl s Meierem sice dostali puk za modrou čáru do útočného pásma, ale tím akce Sharks skončila, obránci Penguins jí totiž učinili přítrž.

52:08
    Casey DeSmith dál drží svůj tým a myslí si na čisté konto. Nyní zasáhl proti střele ruského útočníka Alexandra Barabanova.

53:18
    Zucker dobře nabil na střelu Crosbymu, toho ale skvělým zákrokem vychytal Dell.

53:39
    Hra se zase rychle přesunula na opačnou stranu kluziště, kde zase pro změnu předvedl výborný zákrok DeSmith.

54:46
    Kasperi Kapanen mohl zápas možná definitivně rozhodnout, ale jeho rána trefila jen brankovou konstrukci za Dellem!

55:42
    Marcus Pettersson dostal puk na levý kruh a ještě se snažil zmást Della kličkou. To se mu ale nepovedlo, brankář Sharks se nenechal oklamat.

55:57
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Závěr zápasu ještě bude mimořádně dramatický, domácí už prohrávají jen 1:2! TIMO MEIER předvedl svou fyzickou hru, přes Petterssona se protlačil před branku a protlačil puk mezi betony DeSmitha. Bez asistence.
    55:57 Timo MEIER - 1:2

56:52
    Nebezpečně střílel Sturm a jen těsně minul branku Penguins. Domácí ale cítí šanci utkání ještě zvrátit na svou stranu.

57:54
    Jake Guentzel ujížděl úplně sám na Aarona Della, ale ten předvedl parádní zákrok, když kotouč nepropustil mezi svými betony!

58:42
    Teddy Blueger se dostal po ztrátě puku hráčů Sharks ke kotouči a hned vypálil. Dell se opět vyznamenal.

59:14
    Trvalo to, ale nakonec přeci jen odjíždí Dell na střídačku a domácí to zkusí v šesti.

59:23
    Domácím hodně dlouho trvalo, než se odhodlali k odvolání brankáře a když už se tak konečně stalo, tak zrovna puk vybojovali hráči Pittsburghu a vše vyústilo v jednoduchý gól JAKEA GUENTZELA do prázdné branky. Asistence: Sidney Crosby, Rickard Rakell.

59:35
    Oddechový čas pro tým San Jose Sharks.

59:44
    San Jose znovu odvolalo Della a Teddy Blueger mohl přidat další puk do prázdné branky, jenže trefil jen břevno!

Zápas je u konce, Pittsburgh se raduje z důležitého vítězství 3:1 na ledě San Jose. Dva body se budou Penguins v boji o play-off velmi hodit.

První třetina zápasu byla velmi vyrovnaná, šance na skórování měly oba týmy, ale ve většině případů vládli brankáři. Překonán byl pouze v šesté minutě Dell po dorážce Rickarda Rakella, poté co byl jemně kontaktován v brankovišti. Pittsburgh měl ještě k dispozici jednu přesilovku, ale ta mu vůbec nevyšla.

Domácí předvedli dobrý výkon ve třetí třetině a odměnou jim bylo snížení na 1:2, které zařídil jejich nejlepší střelec Timo Meier. Závěr zápasu ale Sharks nezvládli. Dlouho váhali s odvoláním Della, a když už tak učinili, tak hned ztratili puk a Jake Guentzel mohl skórovat do prázdné branky na konečných 3:1 pro Penguins.

3. Aaron Dell (SJS) 2 OG

Z mé strany je to už pro dnešní utkání všechno, přeji hezké středeční ráno. (06:59:04)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 56. Meier – 6. Rakell (Petry, Crosby), 32. Guentzel (Crosby, Rakell), 60. Guentzel (Crosby, Rakell)

Rozhodčí: Blandina, Skilliter – Apperson, Cormier