Akademici Plzeň – North wings Ústí 5:4 (po pr.) | Riders Univerzita Pardubice – VUT Cavaliers Brno 7:1 (kon.) | BO Ostrava – HC UP Olomouc 4:5 (kon.)
BO Ostrava Vítkovice Steel
4:5 (2:1, 0:1, 2:3)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
Pondělí 13.02.2023, 20:15 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Univerzitní liga ledního hokeje • 18. kolo

Třetí třetina nabídla neuvěřitelné rozuzlení. Ve 44. minutě dal vedoucí branku Ostravy Béreš, již za dvě minuty ale srovnal šťastnou trefou Sup. Dvě minuty před koncem třetí třetiny přichystal domácím další šok Procházka, když strhnul vedení na stranu Olomouce. Za další půl minuty byl uznán Cachovi technický gól a při závěrečné powerplay a dvojnásobné přesilovce upravil na konečných 4:5 Potočný. (23:00:57)

59:37 POTOČNÝ - 4:5

59:37
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku!
    MATĚJ POTOČNÝ ještě využívá dvojnásobné přesilovky, když mu Sysala naservíroval puk před odkrytou branku. Asistence: David Sysala.

59:23
    Vyloučení v týmu HC Univerzita Palackého v Olomouci:
    Rosecký – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

58:27
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
    DOMINIK CACH byl faulován, když ujížděl na prázdnou branku a rozhodčí uznává technickou branku. Bez asistence.
    57:53 PROCHÁZKA - 3:4

57:53
    Tak to je šok pro domácí! Morev zpoza branky přihrál na ADAMA PROCHÁZKU, který bekhendovým pokusem překonává Šemberu. Asistence: Jan Morev.

57:02
    Icing na straně Olomouce.

56:27
    Bernát dostal nahrávku mezi kruhy a vystřelil příklepem, do jeho střely stačil vložit hůl jeden z obránců.

55:25
    Hosty zastavil v další akci ofsajd.

54:30
    Kovalskiho pokus s potížemi na dvakrát zkrotil Franc.

53:30
    Béreš znovu ohrozil střelou zápěstím branku France.

52:40
    Hosté mírně zvýšili aktivitu a jsou teď lepším týmem.

51:10
    Nyní vyzkoušel Šemberovu pozornost Skopal.

Jan Zatočil

Branky a nahrávky: 5. Bernát (Sysala, Kovalski), 18. Bernát (Kovalski), 44. Béreš (Gebauer), 60. Potočný (Sysala) – 9. Morev (Říčka, Procházka), 35. Skopal (Rimmel), 46. Sup (Macel, Rimmel), 58. Procházka (Morev), 59. Cach

BO Ostrava Vítkovice Steel: Šembera (Halouzka) – Siner, Ševěček (C), Zapletal, Janiczek, Ficek, Már, Baca, Dvořák – Slezák, Kovalski (A), Byčkov, Bernát, Sysala (A), Plánka, Gebauer, Béreš, Potočný, Kriščák, Revaj.
    Trenér: Jakub Peslar

HC Univerzita Palackého v Olomouci: Franc – Kuchař, Káčer, Fojtášek – Morev, Sup, Procházka, Rosecký (A), Macel, Rimmel, Lavička, Skopal (C), Cach (A), Votava, Říčka.
    Trenér: Michal Janeček

Rozhodčí: Šutara – Klimek, Frais