Třinec – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 3:2 (2:0 po s.n.) | Motor ČB – Sparta 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – K. Vary 0:2 (kon.) | Plzeň – Kladno 0:3 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 1:4 (kon.)
Olomouc – Liberec 2:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Mountfield HK
Pátek 17.02.2023, 17:00 • WERK Arena, Třinec • Tipsport extraliga • 47. kolo

58:05
    Hudáček zpoza branky našel Nestrašila, ale ten tísněný nasměroval střelu vedle levé tyče Kiviahovy branky!
    53:09 Radovan PAVLÍK - 1:2

53:09
    Hradec právě vstřelil branku!
    Východočeši zamkli Oceláře v obranném pásmu a jejich snaha skončila gólem! Střelu Chalupy od modré čáry tečoval před Kacetlem a bránícím třineckým hráčem RADOVAN PAVLÍK tak dobře, že puk poslal nechytatelně k bližší tyči! Asistence: Matěj Chalupa, Filip Pavlík – 1:2!
    40:25 Lukáš CINGEL - 1:1

40:25
    Tak to je bleskový nástup do třetiny! Jankovo nahození od modré čáry zkoušel odpálit z před brankového prostoru Marinčin, ale důraznější byl LUKÁŠ CINGEL, který dorazil puk za záda třineckého gólmana! Asistence: Jan Eberle, Jakub Lev – 1:1!

36:23
    Ještě v přesilové hře se ke střele dostal Erik Hrňa, který prudce vypálil z pravého kruhu a orazítkoval levou tyč hradecké branky!

34:16
    Jank u mantinelu zasáhl holí do obličeje Voženílka a Třinec si zahraje přesilovou hru. Hradecký obránce byl vyloučen na dvě minuty.
    31:52 Samuel BUČEK - 1:0

31:52
    Třinec právě vstřelil branku!
    SAMUEL BUČEK prvním střelcem zápasu! Třinecký útočník získal nepřesné vyhození soupeře, pravou stranou si najel k brance, vytáhl k tyči Kiviaha, následně proti směru hodinových ručiček objel branku a zasunul puk za brankovou čáru! Bez asistence – 1:0!

21:25
    Marcinko si najel pravou stranou k brance, Kiviaho ho svým pohybem vytáhl ze střeleckého úhlu, přesto třinecký centr našel mezi ním a tyčí prostor pro přihrávku. Ta našla Čuksteho, který nebyl ve střelecké pozici. Lotyšský obránce si musel zpracovat puk a následnou střelou trefil jen nohu bránícího hráče.

20:57
    Daňo vykličkoval od pravého mantinelu až před branku a prudkou střelou minul levý horní roh hradecké branky.

18:27
    Ocelářů bylo na ledě šest. Toho si všimli rozhodčí a ukončili třineckou přesilovku. Na trestnou lavici zamířil Daniel Kurovský.

17:00
    Oceláři si zahrají dvojnásobnou přesilovku, která bude trvat půl minuty. Vysokou holí se provinil obránce Bohumil Jank.

15:31
    Lalancette zahákoval u mantinelu domácího Nestrašila a odsedí si dvouminutový trest. Domácí čeká první přesilovka v tomto utkání.

09:18
    Roman krásnou zadovkou zpoza branky našel u pravé tyče Hrňu, který v gólové pozici selhal, jeho střelu vyrazil brankář Kiviaho vedle branky!

06:44
    Obrovská šance Ocelářů! Dvojice Daňo – Růžička se octila zcela volná před hradeckou brankou, Daňo akci vyšperkoval přihrávkou k levé tyči na svého kolegu, který z první místo odkryté branky trefil jen tyč!

04:23
    Hradec si nakonec zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty za krosček usedl na trestnou lavici domácí Jakub Jeřábek.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 32. Buček – 41. Cingel (Eberle, Lev), 54. R. Pavlík (Chalupa, F. Pavlík)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, J. Jeřábek, Smith, Čukste, Roth, Mar. Adámek – Daňo, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Voženílek – Chmielewski, Dravecký (A), Kurovský – Buček, M. Roman, Hrňa.
    Trenér: Moták.

Mountfield HK: Kiviaho (Machovský) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – Eberle, Cingel, Lev (A) – R. Pavlík, Lalancette, Chalupa – Perret, Kev. Klíma, Jergl – Pilař, Zachar, Smoleňák (C).
    Trenér: T. Martinec.

Rozhodčí: Úlehla, Kika – Rampír, Axman.