Třinec – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 3:2 (2:0 po s.n.) | Motor ČB – Sparta 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – K. Vary 0:2 (kon.) | Plzeň – Kladno 0:3 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 1:4 (kon.)
Olomouc – Liberec 2:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Rytíři Kladno
Pátek 17.02.2023, 17:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 47. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny příznivce Tipsport extraligy!

Společně se budeme věnovat již 47. kolu, ve kterém domácí Škoda Plzeň přivítá na svém ledě Rytíře z Kladna.

Plzeň se aktuálně nachází na osmém místě. Před měsícem to vypadalo, že by Škoda mohla atakovat první čtyřku, avšak nyní bude spíše bojovat o osmí místo, aby předkolo alespoň začínala doma. Na čtvrtý Hradec ztrácí Západočeši již jedenáct bodů, naopak České Budějovice z třinácté pozice mají náskok třinácti bodů, tudíž vyřazovací boje by indiány minout neměly. Modroblílí mají aktuálně v zádech sérii tří porážek, naposledy ve středu na půdě brněnské Komety ani jednou nepřekonali Dominika Furcha a prohráli 0:3.

Rytíři Kladno jsou nadále na samotném chvostu tabulky, avšak předkolo play off by se jich nadále mohlo týkat. Na dvanáctý Litvínov totiž ztrácí parta okolo Jaromíra Jágra jen dva body, třinácté Budějovice mají zase jen o bod více, tudíž i boj o posledního černého Petra bude nadále velmi vyrovnaný. Středočeši po reprezentační přestávce doma hostili Mladou Boleslav a vyrovnaný duel rozsekl minutu před koncem pro domácí obránce Dotchin.

Obě mužstva se v této sezóně proti sobě utkala již třikrát a vždy vyhrál hostující celek. Nejprve vyhrála Škoda na Kladně 0:4, Rytíři se zase v západočeské metropoli 2:1, když rozhodující gól vstřelil v prodloužení Klepiš. Naposledy se proti sobě týmy utkaly zkraje nového roku a Plzeň vyhrála těsně 4:3.Bude se i dnes radovat hostující celek?

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Pavlát) – Houdek, Zámorský, Baránek, Piskáček (A), Kvasnička, Kremláček, Jaroměřský – Schleiss (C), Mertl (A), Holešinský – Hrabík, Suchý, Blomstrand – Pour, Honejsek, Rekonen – M. Beránek, Bitten, Adamec.
    Trenér: Petr Kořínek.

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Cibulskis, Slováček, Babka, Sotnieks – Kubík, Plekanec (C), Jágr – M. Procházka, Klepiš, Indrák – Melka, Filip, Zikmund (A) – O. Bláha II, Pytlík, Michnáč.
    Trenér: Otakar Vejvoda.

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Brejcha, Zíka.

Obě mužstva se již zdraví na modrých čarách, samotné utkání začne za malou chvíli.

00:01

00:24
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Petr Zámorský – 2 min., vysoká hůl.

00:51
    Adam Kubík napřáhl na pravém kruhu, avšak jeho ránu viděl Svobodu a bezpečně ji vyrazil..

01:20
    Jaromír Jágr se ke kotouči mezi kruhy nedostal, Sam Bitten tak kotouč poslal s přehledem na opačnou stranu ledové plochy.

01:57
    Ludwig Blomstrand získal proti Klepišovi puk a ten opět vyhodil přes všechny čáry.

02:18
    Dnešní utkání začalo pěkně zostra. U branky Miroslava Svobody vznikla mela, hlavní rozhodčí se záhy jde dívat na video.

02:18
    Rozhodčí stále zkoumají celou situaci na videu, čekáme na verdikt. Mezitím si oba tábory vyměnily láskyplné pozdravy.

02:18
    K překvapení všech fanoušků na stadion hlavní rozhodčí ukázal na středový kruh. Nicméně domácí střídačka si vzala trenérskou výzvu a celá situace se tak bude zkoumat znovu.

02:18
    Celá situace už se dohromady zkoumá téměř deset minut. Mezitím na ledě probíhá volné bruslení obou celků.

02:18
    Odvolávám, co jsem odvolal. Hlavní rozhodčí při druhém verdiktu nyní ruce rozpažil. Doufejme, že už se nyní konečně začne hrát.

02:24

02:53
    Puk se po odpalu Piskáčka dotkl ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Miroslava Svobody.

03:02
    Dnes se opravdu nebude hrát v rukavičkách. Na ledě opět proběhla menší postrkávačka.

03:24
    Tomáš Mertl – 2 min., podrážení.

03:36
    Pleknacovo nástřel z levé strany skončil vedle brány, záhy se Plzeň dokázala osvobodit.

04:00
    Tomáš Plekanec opět zkusil své štěstí z vrcholu levého kruhu, jeho pokus ale s ledovým klidem vyrazil Miroslav Svoboda až do ochranné sítě.

04:22
    Domácí opět získali puk na své hokejky a Petr Zámorský vysokým obloučkem ho znovu poslal až za branku Brízgaly.

05:03
    A do třetice... Rytíři tuhle přesilovou hru hrají prachbídně.

05:24

05:55
    Už při rovnovážném stavu měla Škodovka první velkou šanci v zápase. Aleksi Rekonen si výborně podržel kotouč u hokejky, hezkou kličkou poslal obránce na párek v rohlíku, avšak jeho následný švih skončil jen těsně vedle branky.

07:24
    Nečekali jsme dlouho a pěstní souboj opravdu přišel. Před brankou Brízgaly se do sebe pustili Sam Bitten s Oskarsem Cibulskisem a z této bitky vyšel jako jednoznačný vítěz plzeňský útočník, který svému soupeři rozdal několik přesně mířených ran.

08:21
    Domácí nepřesně rozehráli uvnitř vlastní třetiny, Rytíři se dostali ke kotouči, chvíli obléhali útočné pásmo, Svoboda nicméně zasahovat nemusel.

09:25
    Jágr byl zahnán s kotoučem do rohu, tam česká legenda ale nevymyslela vůbec nic.

10:01
    Nicméně stejná situace nastala i na druhé straně. První třetina se nám mezitím po půl hodině přehoupla do své druhé poloviny.

11:13
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté vystihli u své střídačky plzeňskou rozehrávku. Zikmund posléze vyslal do rychlého brejku ANTONÍNA MELKU, který domácího brankáře překonal bekhendovou kličkou. Asistence: Ladislav Zikmund, Ondřej Slováček.
    11:13 Antonín MELKA - 0:1

11:55
    Plzeň mohla bleskově odpovědět, avšak rána Piskáčka skončila vedle brány.

13:18
    Další akci domácího celku zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.

13:56
    Na malou chvíli zůstal osamocený před brankou Ladislav Zikmund, letící kotouč nicméně nezasáhl.

15:24
    Indiáni nyní skvěle napadali v útočném pásmu, hosté tak zahráli raději jen na zakázané uvolnění.

16:17
    Ránu Plekance se pokoušel před brankou ještě dorážet Jágr, jako první byl u kotouče ale Miroslav Svoboda, který puk záhy schoval pod svou lapačku.

16:33
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Ondřej Slováček – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

16:45
    Hosté se na začátku početní výhodu zmocnili kotouče a ten i hned vyhodili na opačnou stranu.

17:10
    Jakub Pour si sjížděl před branku, nicméně přihrávka byla nepřesná a kotouč nakonec opustil i útočnou třetinu.

17:38
    Rána Rekonena skončila vedle brány, Plzeň ale zůstává u kotouče.

18:12
    Propagační rána Ludwiga Blomstanda od levého mantinelu přistála jen v rukavici Brízgaly.

18:33

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:30
    Jágr přihrával jen do míst, kde stáli plzeňští hráči. Ohrozí domácí ještě bránu Brízgaly?

20:00

Po více než třičtvrtě hodině je tu konec první periody. Hosté zatím vedou na západě Čech 1:0, jedinou branku vstřelil Antonín Melka. Zatím sledujeme utkání plné osobních soubojů, zasahovat více musel domácí brankář, Plzeň ohrozila branku Brízgaly pouze dvakrát.

Střely na bránu: 2:15.

Druhá třetina začne přibližně v 18:35.

Vše se pomalu připravuje na druhou třetinu, oba celky jsou již na ledě.

20:01

20:39
    Petr Zámorský načal svou ranou druhou třetinu, jeho pokus ale hostující brankář dokázal zneškodnit.

21:13
    Ludwig Blomstrand se dostal do střelecké pozice, v nejméně vhodnou dobu mu nicméně utekl kotouč od hokejky.

22:03
    Plzeň přidala ještě více na aktivitě, avšak zatím hosté dobře brání střední pásmo.

22:33
    Na druhé straně se protlačil do zakončení Jaromír Pytlík, Svoboda jeho pokus ale dokázal zneškodnit.

23:18
    Ondřej Slováček – 2 min., hákování.

24:09
    Jakub Pour napřáhl z pravého kruhu, před brankou se snažil ještě droážet Rekonen, avšak to mu hosté nedovolili.

24:47
    Tak teď už byli indiáni opravdu blízko, na levé straně měl hodně prostoru kolem sebe Ludwig Blomstrand, rychlým švihem ale orazítkoval jen pravou tyč.

25:18

26:05
    Kladno se dokázalo usadit v útočné třetině, ale puk létal spíše jen po mantinelech, Svoboda zasahovat nemusel.

26:26
    Trable pro indiány, Kladno zdvojnásobuje své vedení. JAROMÍR PYTLÍK dostal hezkou přihrávku na osu hřiště, jeho první pokus dokázal Svoboda ještě zlikvidovat, na dorážku nicméně již neměl nárok. Asistence: Kristaps Sotnieks, Oskars Cibulskis.
    26:26 Jaromír PYTLÍK - 0:2

27:46
    Plzeň mohla bleskově korigovat, avšak ke střele se nedostala. Naopak hosté si nechtěli komplikovat život, tak puk raději odpálili jen na zakázané uvolnění.

28:40
    Antonín Honejsek získal za hostující brankou puk, poté ale nikoho ze svých spoluhráčů neoslovil.

29:09
    Velkou šanci měl Tomáš Plekanec, který inkasoval puk na levý křídlo, křižnou ranou ale trefil jen tyč brány.

30:32
    Utkání už se nám přehouplo do své druhé poloviny, s pukem momentálně operují hosté na útočné polovině.

31:29
    Jan Jaroměřský nebezpečně nahazoval kotouč od pravého mantinelu, Brízgala si nebyl jistý svým zákrokem, přesto nekapituloval.

32:24
    Matyáš Filip – 2 min., hákování.

32:43
    Jan Schleiss mířil z levého kruhu k bližší tyči, tu si nicméně Brízgala pohlídal.

33:30
    Hosté se osvobozují. Plzeň musí opět začít až od svého brankáře.

33:49
    Ludwig Blomstrand měl nabito na levé straně, avšak svou bombou minul bránu.

34:24

35:34
    Petr Zámorský si našel odražený kotouč, je jedovatá rána nicméně skončila jen těsně nad brankou soupeře.

35:37
    Jiří Ticháček – 2 min., držení.

36:27
    Plzeň dneska vůbec nemíří přesně. Jakub Pour měl spoustu prostoru kolem sebe, z pravého kruhu ale vůbec netrefil branku.

36:50
    Zakázané uvolnění domácího celku, hra se vrátí před branku Svobody.

37:37

38:07
    Plzeň nepřesně rozehrála a přišla o kotouč, Jakub Babka ale puk až na branku nedostal.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Hosté se dostali do rychlého přečíslení dvou na jednoho, odpovědnost na sebe vzal Matyáš Filip, avšak mezeru mezi betony netrefil.

40:00

Čtyřicet minut hry je minulostí a po nich vede Kladno v Plzni již o dvě branky. Ve druhé třetině jsme taktéž viděli jednu branku, ve 27. minutě puk do sítě dopravil Jaromír Pytlík.

Střely na bránu: 10:24.

Třetí dějství začne přibližně v 19:24.

40:01

40:37
    Jakub Pour – 2 min., nedovolené bránění.

41:08
    Hosté drží pásmo, avšak zatím nestřílí.

41:30
    Nakonec to dopadlo tak, že jim domácí kotouč ukradli a ten bleskově poslali až za branku Brízgaly.

41:50
    A znovu, tentokrát puk přes všechny čáry poslal Petr Zámorský.

42:26
    Jágr zkusil své štěstí ranou z levého kruhu, jeho pokus ale vyrazil do bezpečných vod Miroslav Svoboda.

42:37

43:05
    Plzeň rozjela rychlý protiútok, ten ovšem končí předčasně – ofsajd.

44:32
    Marek Baránek – 2 min., krosček.

45:02
    Jake Dotchin od modré čáry našel hokejku Jaromíra Jágra, ten puk jen lehce tečoval a černou gumu nakonec zastavila horní tyčka.

45:13
    Jan Piskáček získal kotouč a ten bez větších problémů vyhodil na druhou stranu ledové plochy.

45:51
    Hosté se zatím nemohou dostat zpět do pásma, Škoda drží modrou čáru.

46:32

47:10
    David Kvasnička po těžké přihrávce neudržel útočnou třetinu, tohle Kladnu přesně vyhovuje.

48:50
    Mertl krátce za modrou čárou hned střílel, Brízgala ale neměl problém puk vyrazit do bezpečí.

49:42
    Martin Beránek se odrazil k oraženému kotouči po ráně Piskáčka, mladý útočník ale z otočky brankáře hostí nepřekonal. Ten nyní svůj tým podržel.

51:16
    Zápas už ztratil hodně ze své krásy, není se čemu divit, Kladnu jde o důležité body, zvlášť když České Budějovice doma ztrácí na Spartu.

52:01
    Nahození od levého mantinelu zachytil Brízgala do své lapačky, následuje komerční přestávka.

53:28
    Plzeňští fanoušci by si přáli gól, k němu ale mají jejich miláčci momentálně hodně daleko. Kladno poctivě brání a domácí k vážnější střele nepouští.

54:09
    Je nejspíše rozhodnuto. Martin Procházka z rohu našel před brankou zcela volného MIROSLAVA INDRÁKA, plzeňský odchovanec zvolil kličku do bekhendu, což na domácího brankáře nyní platilo. Asistence: Martin Procházka.
    54:09 Miroslav INDRÁK - 0:3

55:20
    Utkání už se nyní víceméně pouze jen dohrává. Ani plzeňští hráči už nemají potřebnou energii na jakýkoliv zvrat.

56:12
    Martin Baránek napřáhl na modré čáře, avšak plzeňský obránce trefil jen boční síťku.

56:46
    Dnešní utkání sleduje 5926 diváků.

57:21
    Střela Zámorského byla zastavena hostujícím obránce, záhy se poté osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

57:27
    Miroslav Svoboda na střídačce, Plzeň to zkusí ještě v šesti bruslařích.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:25
    Hosté minuli prázdnou bránu, pískáno je tak zakázané uvolnění.

59:03
    A další icing. Nicméně hosté mají nahráno a tohle jim vůbec nevadí.

59:17
    Adam Brízgala dnes opravdu chce nulu, tygřím skokem si doskočil pro kotouč a ten ukryl pod svou lapačku.

Je dobojováno, hosté vstřelili v každé třetině jednu branku a nakonec na západě Čech slaví důležitou výhru 3:0. V posledním dějství se prosadil explzeňský Miroslav Indrák, který dal výsledku definitivní podobu.

Střely na bránu: 18:30.

Nejlepší hráči: Jan Piskáček (PLZ) – Adam Brízgala (KLA).

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pátečního večera se s vámi loučím a u dalších přenosů se opět budu těšit, na shledanou. (20:01:22)

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 12. Melka (Zikmund, Slováček), 27. Pytlík (Sotnieks, Cibulskis), 55. Indrák (M. Procházka)

HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda (Pavlát) – Houdek, Zámorský, Baránek, Piskáček (A), Kvasnička, Kremláček, Jaroměřský – Schleiss (C), Mertl (A), Holešinský – Hrabík, Suchý, Blomstrand – Pour, Honejsek, Rekonen – M. Beránek, Bitten, Adamec.

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Brejcha, Zíka